Eurovision 2009

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
4η Ημέρα Προβών:

1η Πρόβα Σλοβενίας




1η Πρόβα Ουγγαρίας




1η Πρόβα Αζερμπαϊτζάν




1η Πρόβα Ελλάδας - 3 διαφορετικά βίντεο






1η Πρόβα Λιθουανίας




1η Πρόβα Μολδαβίας




1η Πρόβα Αλβανίας




1η Πρόβα Σβετλάνας για την Ουκρανία




1η Πρόβα Εσθονίας




1η Πρόβα Ολλανδίας

 
Last edited by a moderator:

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
παιδια, ειδα την προβα του σακη πριν λιγο!ηταν εντελως χαλια..ερασιτεχνικη θα την χαρακτηριζα..οι χορευτες δεν καταφεραν καν να συγχρονιστουν μεταξυ τους..κατι δεν παει καλα, δεν γινεται να προετοιμαζαν τοσον καιρο αυτο το χαλι!σιγουρα κρατανε κρυφα χαρτια..και μας επιφυλασσουν εκπληξεις(τουλαχιστον ετσι θελω να πιστευω!!)!
απο τα υπολοιπα τραγουδια, η ουκρανια που αρχικα την ειχα υποτιμησει πολυ, φαινεται οτι θα παιξει δυνατα(τα τελευταια χρονια εχει συνεχεια δυνατες συμμετοχες, ολο μπροστα μας την βρισκουμε..), αν και εξακολουθω να την θεωρω πατσαβουρα!!:roll:

τελος εχω να δηλωσω προς πασα κατευθυνση..κατω τα χερια απο τον μεγιστο γιουροβιζιονολογο γιαννη πουλοπουλο!!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.625
Likes
8.387
Κι εγώ ούτε σκηνοθέτης είμαι ούτε χορογράφος αλλά κάτι του λείπει....δεν έχει μία κορύφωση να το πώ?
Όσο για τις εκπλήξεις μακάρι να μας φυλάνε και απ' αυτές....αλλά ευχάριστες, όχι δυσάρεστες.....

Υ.Γ. Κατάλαβε κανείς τι γίνεται με τα ρούχα της Ουκρανής?:shock:
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
εγω για το μονο που χαιρομαι απο το δικη μας προβα ειναι οτι επιτελους εφυγαν εκεινες οι δυο κρυοκ..ες χορευτριες που ειχαμε στο promo tour!εδω μου καθονταν!
παραλιγο ο σακης μας να πεσει...φτου σκορδα!ειναι νωρις ακομη παιδια,μεχρι τους ημιτελικους θα αλλαξουν πολλα(ελπιζω)!
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Λατίνα, είδες που σου τα έλεγα για την Ουκρανία; :roll:

Σχετικά με τον Σάκη....

- Το σκηνικό δεν λειτούργησε καθόλου. Λογικό είναι να σκοντάψει αφού το σκηνικό είναι προσαρμοσμένο στο μέγεθος της σκηνής. Αλλά το σκηνικό περιστρέφεται μόνο του, λογικό δεν είναι να σκοντάψει όταν αναγκάζονται να το μετακινούν οι δύο χορευτές; Και οι χορευτές πως να αποδώσουν σωστά την χορογραφία τους αφού έπρεπε να μετακινούν οι ίδιοι τους το σκηνικό μας; Επίσης αν το προσέξατε, το σκηνικό είναι σε δύο επίπεδα και η κάτω σειρά είναι πιο κοντή από την έξω, άρα δε θα είναι τόσο οριακά πάνω στη σκηνή.

- Το σκηνικό είναι σαν διάδρομος στην πάνω του πλευρά και είναι να μετακινήσει τον Σάκη κάποιες στιγμές κι εκείνος να κάνει τις φιγούρες του. Εφόσον δεν λειτούργησε, λογικό δεν είναι να φαίνεται το κενό σε εκείνο το σημείο και ο Σάκης να είναι πιο χαλαρός;

- Στο σημείο που "δένουν" τα πόδια τους στο σκηνικό και αρχίζουν να κάνουν προς τα εμπρός και προς τα πίσω, το σκηνικό ανοίγει και γίνεται μεγαλύτερο. Ούτε αυτό ήταν εφικτό να λειτουργήσει με αποτέλεσμα να μην μπορούν να αποδώσουν και αυτό το σημείο όπως θα έπρεπε.

- Μέσα από το σκηνικό θα βγαίνουν διάφορα πράγματα. Χωρίς ρεύμα, ούτε αυτά μπόρεσαν να λειτουργήσουν.

Γι' αυτό, αισιοδοξήστε παιδιά! Περιμένουμε την πρόβα του Σαββάτου! ;)
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Παιδια τα σημερινα προγνωστικα απο ιντερνετ δινουν
1.Νορβηγια 2,8
2.Ελλαδα 7,1
3.Τουρκία
4.Βοσνια
5.Αζερμπαιτζαν

Ειματε παντως σταθερα στην πενταδα..
 

madman

Banned
Μηνύματα
110
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Ανδρος{ΠΣΚ}
Ταξίδι-Όνειρο
Σιβηρία,Ανταρτική,Σαχάρα.
Είμαι λιγάκι κουρασμένος ώστε να διαβάσω τι έχει ειπωθεί σε αυτό το τόπικ.295 ραβασάκια έχουν χτυπηθεί!!!!!

Τέσπα είμαι ψιλοάσχετος με το θέμα.Να επενδύσω χρήμα στη Νορβηγία δηλαδή?{9γιουρολάκια}ή να προτιμήσω κάπου αλλού?Τι απόδοση έχουν οι Σκανδιναβοί για την πεντάδα?

Οσο για τον Σακη κατα εμέ το τραγούδι του είναι μετριότατο και πολύ κατώτερο της προηγούμενης εμφάνισης του στο διαγωνισμό.Μου κάνει εντύπωση που είναι τόσο ψηλά σε απόδοση.Ελπίζω να χει εξαιρετικό χορευτικό σόου.Αλλωστε εκεί είναι απο τους καλύτερους.Επίσης άκουσα και της Τουρκάλας το τραγούδι ενώ απόλαυσα και το βιντεοκλίπ της.,Καλούτσικο τραγούδι,αλλά ωστόσο έχει κορμί για τρελές αμαρτίες.
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Εμενα παντως αυτο το τραγουδι μου αρεσει περισσοτερο απο το προηγουμενο του Σακη. Αν ειναι να επενδυσεις καπου τα 9 ευρωπουλακια σου προτεινω Νορβηγια!
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Νορβηγία, μικρή η απόδοση αφού θεωρείται το σίγουρο φαβορί, οπότε άντε να κάνεις τα 9 Ευρωπουλάκια σου περίπου 15, σιγά τον κόπο.

Εγώ θα έλεγα να ποντάρεις σε κάποιον outsider αν θέλεις υψηλή απόδοση. Αν θέλεις να παίξεις για το καλό, παίξε Σάκη, έτσι για το γούρι. Άλλωστε μιλάμε για Eurovision κι όχι για φεστιβάλ Θεσσαλονίκης, πότε θα το καταλάβετε πια; :cool:
 

madman

Banned
Μηνύματα
110
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Ανδρος{ΠΣΚ}
Ταξίδι-Όνειρο
Σιβηρία,Ανταρτική,Σαχάρα.
Εντάξει,για τη πλάκα μου ίσως επενδύσω στον Ελληνα καλλιτέχνη.Εδώ ο Ολυμπιακός χωρίς να παίζει σπουδαία μπάλα πήρε χαλαρά το 4 νταμπλ τα τελευταία 5 χρόνια.Γιατί όχι και ο Ρουβάς?

Οντως είναι πολύ χαμηλή η απόδοση της Νορβηγίας και δεν προσελκύει.Πάντως σε πολλές γυναίκες αρέσει το Νορβηγικό τραγούδι και σε λίγα θα προσπαθήσω να καταλάβω γιατί.

Καλή διασκέδαση στους φαν του διαγωνισμού.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.335
Μηνύματα
888.660
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom