Eurovision 2024

arabickostas

Member
Μηνύματα
469
Likes
1.537
Καρακιτσαριο χωρίς όρια. Ευτυχώς στη eurovision δεν παίζει βίντεο, αλλά όπως και να χει ούτε τελικό...Θυμίζει λίγο θυληκη τραπερια... Αντε και εις ανώτερα.
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.392
Δεν μπόρεσα καν να δώσω σημασία στην ηχορύπανση γιατί ξερνούσα από τα μάτια λόγω του βίντεο, δήθεν τρολλιά, ψευτοφολκλοριά, αηδιαστική αισθητική και καρακιτσαριό, αν ήμουν τουρίστας δεν θα θελα να πατήσω στην Αθήνα.
 

Evi_Stav

Member
Μηνύματα
258
Likes
640
Εμένα μου άρεσε.

Αυτό είναι το στυλ της Σάττι οπότε δεν ξέρω τι περίμεναν όλοι. Το βίντεο είναι ξεκάθαρα σατιρικό, προφανώς δεν αποσκοπεί στην προσέλκυση τουριστών, αλλά στην κατάριψη των κλασικών τουριστικών στερεοτύπων της Ελλάδας.

Εγώ πιστεύω οτι θα πάει πολύ καλά και ήδη έχει αρέσει πολύ στους funs. Μόνο εμείς πάντα κρίνουμε τα πάντα αντί να υποστηρίξουμε τη συμμετοχή μας.
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.392
Εμένα μου άρεσε.

Αυτό είναι το στυλ της Σάττι οπότε δεν ξέρω τι περίμεναν όλοι. Το βίντεο είναι ξεκάθαρα σατιρικό, προφανώς δεν αποσκοπεί στην προσέλκυση τουριστών, αλλά στην κατάριψη των κλασικών τουριστικών στερεοτύπων της Ελλάδας.

Εγώ πιστεύω οτι θα πάει πολύ καλά και ήδη έχει αρέσει πολύ στους funs. Μόνο εμείς πάντα κρίνουμε τα πάντα αντί να υποστηρίξουμε τη συμμετοχή μας.
Για ποιο λόγο να την υποστηρίξω;

Επίσης τα στερεότυπα αυτά έχουν ήδη αποδομηθεί, φαίνονται πολύ παλιά, υπάρχουν βέβαια περιορισμένα σε κάποια σημεία, όπως και σε άλλα πολυ τουριστικά μέρη στον κόσμο.

Θα είχε νοήμα 15 χρόνια πριν.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.488
Likes
7.991
Για ποιο λόγο να την υποστηρίξω;

Επίσης τα στερεότυπα αυτά έχουν ήδη αποδομηθεί, φαίνονται πολύ παλιά, υπάρχουν βέβαια περιορισμένα σε κάποια σημεία, όπως και σε άλλα πολυ τουριστικά μέρη στον κόσμο.

Θα είχε νοήμα 15 χρόνια πριν.
Ε οχι και ολα… μερικοι ξενοι ακομα ψαχνουν να σπασουν πιατα…
Αληθεια εβαλε σπασιμο πιατων στο κλιπ; Δεν αντεχω να το ξαναδω για να τσεκαρω…
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.392
Ε οχι και ολα… μερικοι ξενοι ακομα ψαχνουν να σπασουν πιατα…
Αληθεια εβαλε σπασιμο πιατων στο κλιπ; Δεν αντεχω να το ξαναδω για να τσεκαρω…
Ναι αλλα δεν ειναι πλεον η ισχυουσα εικονα οπως ηταν καποτε. Ειναι πιο μαζεμενο καλτ φαινομενο. Σιγουρα δεν εχει ο τουρισμος πια την εικονα που δειχνει το βιντεο.
Θα ηταν σατυρικο σε μια παλαιοτερη εποχη.
 

Viajero93

Member
Μηνύματα
54
Likes
202
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική, Κούβα
Είναι ξεκάθαρα μια συμμετοχή που είτε θα σου αρέσει είτε δεν θα την αντέχεις και θέλει να το ακούσεις πάνω από μια φορά για να το καταλάβεις. Εμένα μου φαίνεται ένα ωραίο τρελό μπιτάτο χάος και είναι πολύ ταιριαστό με το μουσικό είδος στο οποίο κινείται η Σάττι. Δε μου αρέσουν όλα τα κομμάτια του τραγουδιού το ίδιο, αλλά συνολικά για μένα είναι μια ενδιαφέρουσα συμμετοχή και στο televoting θα σαρώσει, πιστεύω.
Τώρα για το κλιπ, είναι μια σατιρική τρολιά και είχε πλάκα. Μου θύμισε αρκετά το βίντεο κλιπ ενός άλλου της κομματιού, του 'Tucutum'.
Σε κάποιους αρέσει, σε κάποιους όχι. Όπως όλα τα πράγματα. Στη Γιουροβίζιον πάει, και ας είναι κιτς τι πειράζει. Και λίγη ελαφράδα και κιτσερέλα καλό κάνει πού και πού.
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.392
Υπάρχει το ωραίο αβίαστο κιτς, τύπου Verka Serduchka και το επιτηδευμένο, χιλιομελετημένο, fake κιτς σαν της Σάττη για τη Eurovision.

Το είπε τέλεια ο Άρης Αλεξανδρής στο πρώτο ποστ που εμφανίζεται στο προφίλ του:

Aris Alexandris
 
Last edited:

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Πολύ δυνατή συμμετοχή και η Σάττι τέλεια ως συνήθως. Κανονικά πρέπει να τελειώσει στην πρώτη πεντάδα, σε σχέση με ότι έχει ακουστεί απ' τους υπολοίπους.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Δεν θέλω γκρίνια !!! Εκείνο το έκτρωμα που λεγόταν Conhita το θυμάται κανείς ?? Τι γέλια κάναμε νύχτα μέρα στο forum ......και τελικά ήρθε και πρώτη, μετά από αυτό όλα να τα περιμένετε .:haha:
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.370
Likes
3.426
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Δεν θέλω γκρίνια !!! Εκείνο το έκτρωμα που λεγόταν Conhita το θυμάται κανείς ?? Τι γέλια κάναμε νύχτα μέρα στο forum ......και τελικά ήρθε και πρώτη, μετά από αυτό όλα να τα περιμένετε .:haha:
Η Conchita όμως είχε και μια πραγματικά power ballad την οποία και υποστήριξε επί σκηνής ωραιότατα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.471
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom