Eurovision 2024

arabickostas

Member
Μηνύματα
469
Likes
1.540
Όπως και οι Lordi . Σκηνικό από λούνα παρκ τρόμου, αλλά το τραγούδι ήταν φοβερό.

Το μόνο που δε μάθαμε από τη Conchita ήταν τι εννοούσε λέγοντας "είμαστε πολλοι/πολλές και ερχόμαστε". Άραγε ήρθαν; :haha:
 

Viajero93

Member
Μηνύματα
55
Likes
204
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική, Κούβα
Εκείνο το έκτρωμα που λεγόταν Conhita το θυμάται κανείς ?? Τι γέλια κάναμε νύχτα μέρα στο forum ......και τελικά ήρθε και πρώτη, μετά από αυτό όλα να τα περιμένετε .:haha:
Επιεικώς απαράδεκτο και ρατσιστικό σχόλιο. Να αποκαλείτε έναν άνθρωπο έκτρωμα επειδή-να μαντέψω-"δεν ταιριάζει στην αισθητική σας".

Εδώ κολλάει η ετεροντροπή που αναφέρθηκε προηγουμένως.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.014
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Επιεικώς απαράδεκτο και ρατσιστικό σχόλιο. Να αποκαλείτε έναν άνθρωπο έκτρωμα επειδή-να μαντέψω-"δεν ταιριάζει στην αισθητική σας".

Εδώ κολλάει η ετεροντροπή που αναφέρθηκε προηγουμένως.
Πιστευω οτι ολη τη διαφορα την κανει ο χρονος. Δεν ηταν το ιδιο ετοιμη η κοινωνια τοτε (2014, 2015?). Αν η συμμετοχη αυτη ηταν τωρα, δεν θα εκανε την ιδια αισθηση και πιθανα γι αυτο το λογο να μην κερδιζε κιολας.
Και εγω θυμαμαι τοτε ειχα σκαλωσει. Και δεν εχει να κανει με το αισθητικο που λες αλλα με το γεγονος οτι δεν ειχα ξαναδει κατι τετοιο. Ναι, ειχα δει drugs (που τις θεωρω πραγματικα καλλιτεχνες) αλλα οχι σε ανδρογυνο στυλ. Το μουσι με την τουαλετα ΤΟΤΕ βραχυκυλωνε το μυαλο μου :haha:. Τωρα πια δε μου κανει τιποτα εντυπωση.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.502
Likes
8.023
Mαθαινω απο τον γιο μου οτι γινεται χαμος στα Γυμνασια με το τραγουδι και οτι ειναι "τελειο" και "εθιστικο"... κι οτι επισης αρεσει πολυ και στην Ευρωπη...
Και καπου εδω νιωθω το χασμα των γενεων και οτι δεν ειμαι η τοσο κουλ μαμα που νομιζα
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
595
Likes
2.405
Εμένα πιο πολύ και από το βίντεο κλιπ που μαλλον εχει πλανα απο το 1980 με ενοχλει η ινδικη οικειοποιηση κουλτουρας στην αρχη κ καπου στην πορεια του τραγουδιου. Γελοιο το λιγοτερο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Απο την πρωτη στιγμη μου αρεσε, τωρα απλα εχω κολλησει.
Δεν θεωρω καθολου οτι εχει ινδικες επιρροες αλλα μεσανατολικες και φυσικα βαλκανικες ειναι απιστευτος ο ρυθμος, πολυ σημερινο

Μπραβο σε οσους το εγραψαν. Ειναι αθλος να συνδυασεις ζουρναδες με beat τοσο ωραια.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.502
Likes
8.023
Oτι ειναι εθιστικο ειναι... κι εμενα εχει αρχισει και μου κολλαει... αλλα δεν ξερω αν μου αρεσει... και το "θα μεινω με τον παιδαρο" σου κολλαει αλλα αυτο δεν σημαινει οτι ειναι και καλο τραγουδι
 

iAkis

Member
Μηνύματα
130
Likes
280
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Κι εγώ παρόλο που δεν είμαι fun του είδους, το συγκεκριμένο για το σκοπό που φτιάχτηκε είναι πολύ καλό. Όμως υπάρχει και η συμμετοχή της Κροατίας που το έχει σηκώσει ήδη!
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
595
Likes
2.405
Απο την πρωτη στιγμη μου αρεσε, τωρα απλα εχω κολλησει.
Δεν θεωρω καθολου οτι εχει ινδικες επιρροες αλλα μεσανατολικες και φυσικα βαλκανικες ειναι απιστευτος ο ρυθμος, πολυ σημερινο

Μπραβο σε οσους το εγραψαν. Ειναι αθλος να συνδυασεις ζουρναδες με beat τοσο ωραια.
Ο τρόπος που ξεκινάει το τραγούδι (και κάποια στιγμή το ξαναλέει μέσα στο τραγούδι) και η πειραγμένη φωνή είναι 100% ινδικός.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.892
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom