Eurovision 2024

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

North66

Member
Μηνύματα
4.314
Likes
5.075
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Μέχρι να βρεθεί κάποιος που πειραματικά θα αντικρούσει τον πρώτο νόμο του Νεύτωνα και βρεθεί και ένας δεύτερος που θα αναπαράγει το πείραμα αυτό επιβεβαιώνοντας την απόκλιση από το συγκεκριμένο νόμο, τότε ο πρώτος νόμος του Νευτώνα θα ισχύει ως η αντικειμενική επιστημονική πραγματικότητα όπως συμβαίνει εδώ και πάνω από τρεις αιώνες.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.170
Likes
41.566
Μέχρι να βρεθεί κάποιος που πειραματικά θα αντικρούσει τον πρώτο νόμο του Νεύτωνα και βρεθεί και ένας δεύτερος που θα αναπαράγει το πείραμα αυτό επιβεβαιώνοντας την απόκλιση από το συγκεκριμένο νόμο, τότε ο πρώτος νόμος του Νευτώνα θα ισχύει ως η αντικειμενική επιστημονική πραγματικότητα όπως συμβαίνει εδώ και πάνω από τρεις αιώνες.
Aρα συμφωνουμε οτι η αντικειμενικη επιστημονικη πραγματικοτητα ειναι περιορισμενη χρονικα "μεχρι να..."
Παμε τωρα στο ποσο "αντικειμενικη" ειναι και αν ειναι. Οποιος δεν ειναι ημιμαθης προφανως και δεν θεοποιει την πειραματικη αποδειξη των θεωριων οταν ξερουμε πολυ καλα οτι τα πειραματικα συμπερασματα μπορουν να ειναι προιοντα προκαταληψης.
Αλλα αυτο ειναι θεμα των κοινωνικων επιστημων τις οποιες εσυ απορριπτεις ενω τι παραδοξο! οι ιδιοι οι επιστημονες των hard sciences εχουν εκπαιδυετει πως να ανγνωριζουν στον εαυτο τους και τους αλλους επιστημονες τα φαινομενα προκαταληψης, δηλαδη στημενα πειραματα για να αποδειξουν αυτο που ειχαν στο κεφαλι τους, κατι που ειναι στο πεδιο των κοινωνικων επιστημων και γινεται με την μεθοδολογια των κοινωνικων επιστημονων.
Πλακα δεν εχει?
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.903
Likes
27.048
Οι περισσότεροι καλλιτέχνες μας παρουσιάζουν fake πτυχές της προσωπικότητάς τους, μην σοκαρεσαι καλέ μου @panpan
Συνεχίζεις να λες βλακείες. Μεγαλώσαμε με Ντειβιντ Μπόουι όταν έβγαζε μια γκέι προσωπικότητα,
με Αλίκη Κούπερ που έκανε σατανικές τελετές τρώγοντας νυχτερίδες στα σόου του, με Αμάντα Ληρ,
Κις και ένα σωρό άλλους την εποχή που δεν είχε γνωρίσει ο μπαμπάς σου την μαμά σου και έρχεσαι
σήμερα μετά από 50 χρόνια που είχαμε αποδεχθεί και λατρέυαμε εμείς αυτήν την μουσική και τους μουσικούς να μου πεις να μην σοκάρομαι. Ά , πάνε να κάνεις καμιά δουλειά.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.903
Likes
27.048
Σημερα μαθαμε οτι ΕΠΣΤΗΜΟΝΙΚΑ οχι μονο δεν μπορεις να αυτοπροσδιοριζεσαι ως non binary αλλα ουτε και ως επιστηονας εαν εισαι Ψυχολογος!
Αυτό που το έμαθες γιατί εδώ βγήκε ο τριπάκιας ο φοβερός νομικός επιστήμονας και έδωσε νομικές συμβουλές χωρίς να είναι νομικός στον Dik7 που είναι δικηγόρος.
Σχιζοφρένεια.
Η πλάκα είναι κατά δήλωση δικιά του στο παρελθόν έχει δηλώσει ότι είναι ενάντια στους νόμους και τις εξουσίες σαν αναρχικός που είναι. Δήλωση δικιά του.
Σχιζοφρένεια Χ 2.
 

Dr. Claw

Member
Μηνύματα
23
Likes
56
Αλίκη Κούπερ που έκανε σατανικές τελετές τρώγοντας νυχτερίδες στα σόου του
Κοτόπουλο είχαν πετάξει στον Alice και νυχτερίδα στον Ozzy.

Γονιδιακά μιλώντας, η ανάλυση του DNA του Ozzy έδειξε γενετικό υπόβαθρο για τις εξαρτήσεις από ουσίες και την ανθεκτικότητα σε αυτές
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
552
Likes
4.086
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Κοτόπουλο είχαν πετάξει στον Alice και νυχτερίδα στον Ozzy.

Γονιδιακά μιλώντας, η ανάλυση του DNA του Ozzy έδειξε γενετικό υπόβαθρο για τις εξαρτήσεις από ουσίες και την ανθεκτικότητα σε αυτές

Μπορεί να δείξει μια ανάλυση DNA αν είσαι ανθεκτικός σε ουσίες?
 

duty_free

Member
Μηνύματα
910
Likes
3.304
Μέχρι να βρεθεί κάποιος που πειραματικά θα αντικρούσει τον πρώτο νόμο του Νεύτωνα και βρεθεί και ένας δεύτερος που θα αναπαράγει το πείραμα αυτό επιβεβαιώνοντας την απόκλιση από το συγκεκριμένο νόμο, τότε ο πρώτος νόμος του Νευτώνα θα ισχύει ως η αντικειμενική επιστημονική πραγματικότητα όπως συμβαίνει εδώ και πάνω από τρεις αιώνες.
Ο λυσενκοϊσμός ζει και βασιλεύει - ακόμα και σήμερα. Άσε που ειμαι υπέρ το δέον γέρων ώστε να ξέρω πλέον να μην χάνω ούτε ανθυποθερμιδα για κλικ σε κουβέντα με στρατευμένους ως του πιγκάλ του καμπινέ τους, μανιχαϊστες μέχρι μυελού και αντουανετειους/ αντουανετειες/ αντουανετεια πνευματικά υψηλοτατους που θεωρούν ημάς αφ' υψηλού ως λούμπεν της σκέψης.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.903
Likes
27.048
Ο λυσενκοϊσμός ζει και βασιλεύει - ακόμα και σήμερα. Άσε που ειμαι υπέρ το δέον γέρων ώστε να ξέρω πλέον να μην χάνω ούτε ανθυποθερμιδα για κλικ σε κουβέντα με στρατευμένους ως του πιγκάλ του καμπινέ τους, μανιχαϊστες μέχρι μυελού και αντουανετειους/ αντουανετειες/ αντουανετεια πνευματικά υψηλοτατους που θεωρούν ημάς αφ' υψηλού ως λούμπεν της σκέψης.
Παίζει να το διάβασα καμιά δεκαριά φορές για να καταλάβω τι λέει ο ποιητής. Αν και επιφυλάσσομαι για την ορθότητα της σκέψης μου.
 

Dr. Claw

Member
Μηνύματα
23
Likes
56
Μπορεί να δείξει μια ανάλυση DNA αν είσαι ανθεκτικός σε ουσίες?
Στον συγκεκριμένο έγινε ανάλυση ολόκληρου του γονιδιώματος, όπου και βρέθηκαν μεταλλάξεις. Τα γονίδια καθορίζουν τις πρωτεΐνες που παράγει ο οργανισμός, άρα και τα ένζυμα που εμπλέκονται στο μεταβολισμό των ουσιών.

Ένα άλλο παράδειγμα είναι οι Ασιάτες, μεγάλο μέρος των οποίων έχουν δυσανεξία στο αλκοόλ λόγω κληρονομικής ανεπάρκειας ενζύμου.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.300
Μηνύματα
887.361
Μέλη
38.973
Νεότερο μέλος
vkaravasili@d-mar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom