Eurovision Song Contest 2011

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.154
Likes
14.461
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
η συμμετοχή της Ιταλίας στη Eurovision 2011. Raphael Gualazzi. νικητης στην κατηγορια Νεων στο φετινό San Remo. μια ευκαιρία σε νέους καλλιτέχνες με ποιοτικό τραγούδι, καμμία σχέση με το γνωστό βλαχοποπ του διαγωνισμού. γι αυτό μπορεί να μην κερδίσει
Λυπάμαι που θα σε πικράνω αγαπητέ ιταλιστά μου, αλλά μετά το Fiumi di parole της ιταλικής συμμετοχής του '97 μου ακούγεται πολύ αναιμικό
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
η συμμετοχή της Ιταλίας στη Eurovision 2011. Raphael Gualazzi. νικητης στην κατηγορια Νεων στο φετινό San Remo. μια ευκαιρία σε νέους καλλιτέχνες με ποιοτικό τραγούδι, καμμία σχέση με το γνωστό βλαχοποπ του διαγωνισμού. γι αυτό μπορεί να μην κερδίσει.

H αληθεια ειναι οτι περιμενα κατι πιο δυνατο απο την Ιταλικη συμμετοχη...οπως και να το κανουμε η Ιταλια εχει δωσει μεγαλες επιτυχιες

Α εγώ θα το ψηφίσω. Όχι τίποτα άλλο για να καταραστώ τους γερμανούς να ξεπαραδιάζονται διοργανώνοντας το διαγνωσιμό για τα επόμενα 10 χρόνια
Σιγα να μη τη ψηφισω.......ρωτας αν την αντεχουμε που μας κατσικωθηκε για δευτερη χρονια.....

Λυπάμαι που θα σε πικράνω αγαπητέ ιταλιστά μου, αλλά μετά το Fiumi di parole της ιταλικής συμμετοχής του '97 μου ακούγεται πολύ αναιμικό
Ιταλικη συμμετοχη Γιουροβιζιον 1987.....καταπληκτικο τραγουδι.....ξεχνιετε αυτο μηπως ?????
 
Last edited by a moderator:

Samion

Member
Μηνύματα
10.400
Likes
9.332
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αυτοι οι Ιταλοι εκαναν ολοκληρο φεστιβαλ για να κερδισει ενα τραγουδι
άσχετο κ με το San Remo σε βρίσκω. κατηγορία Νεων είπαμε. τσικο δηλ. πόσο πιο λιανά να στο κάνω?

Εδώ κι αν έχουμε να δούμε πάτο... κρίμα...περίμενα κάτι της προκοπής από την Ιταλία κι όχι ψευτοκουλτούρα! Γι' αυτό άλλωστε και υπάρχουν παρατράγουδα κι εκεί για τον τρόπο που έγινε η επιλογή από την πλευρά της επιτροπής!
Οι Ιταλοί κάνουν γενικώς ένα φεστιβάλ...και με την ευκαιρία της επιστροφής τους στον διαγωνισμό, επέλεξαν απλά το τραγούδι από το φεστιβάλ τους. /quote]

ψευτοκουλτούρα? κακόγουστε..:bleh: αυτός είναι ο ιταλός Ben Harper. και όσο για το διαγωνισμό είναι παντελώς άγνωστος στη γειτονα και το ενδιαφέρον ως τωρα είναι στο 0. απλά η Ραι βρήκε μια ευκαιρία για εξτρα χρημα. εξαρτάται ποσο θα τον διαφημισει. αν και να ενδιαφερθουν οι ιταλοι το βλεπω πολυ δυσκολο. θεμα γουστου.
παρατράγουδα? για πες, για πες...ξερεις κατι που μας διεφυγε? γιατι η κοινη γνωμη ηταν ομοφωνη σχεδον.
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Οπουδήποτε Πολυνησία
Γιατί δε στέλνουμε τη Τζούλια, που ούτως ή άλλως το χει γυρίσει στο διεθνές... ρεπερτόριο; :haha::haha:
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
η συμμετοχή της Ιταλίας στη Eurovision 2011. Raphael Gualazzi. νικητης στην κατηγορια Νεων στο φετινό San Remo. μια ευκαιρία σε νέους καλλιτέχνες με ποιοτικό τραγούδι, καμμία σχέση με το γνωστό βλαχοποπ του διαγωνισμού. γι αυτό μπορεί να μην κερδίσει.
Εμένα μ άρεσε πάντως περισσότερο η Micaela... Πιστεύω οτι γενικά το τραγούδι θα ταίριαζε περισσότερο για το συγκεκριμένο διαγωνισμό!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ειπα οτι το ιταλικο τραγουδι ουτε ωραιο ειναι, ουτε ποιοτικο, ασχετα αν ταιριαζει για Γιουροβιζιον, αν ειναι κατηγορια νεων, μεγαλων ή δεν ξερω γω τι.
Το τραγουδι ειναι χαλια και ειναι φως φαναρι... κι αν ειχαν γουστο οι Ιταλοι, δεν θα το εβγαζαν πρωτο για οποιοδηποτε διαγωνισμο και σε οποιαδηποτε κατηγορια... αυτα.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
εμενα μου αρεσε ο Al bano... φρεσκοβαμμενος.. αυτος επρεπε να βγει και να παει στην eurovision
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
εμενα μου αρεσε ο Al bano... φρεσκοβαμμενος.. αυτος επρεπε να βγει και να παει στην eurovision

Τώρα που έχει τα "κονέ", μήπως να έπαιρνε και τον Πλούταρχο για να υπάρχει και...ελληνικό στοιχείο στο διαγωνισμό? :haha:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Γιατί δε στέλνουμε τη Τζούλια, που ούτως ή άλλως το χει γυρίσει στο διεθνές... ρεπερτόριο; :haha::haha:
Δεν σου ξεφευγει τιποτα βλεπω.....και τα καλαντα να ελεγε.....ολοι θα τη ψηφιζαν......θα ντυνοταν και σαν δοκιμη καλογρια....'η σαν να την εχουν ταμένη......:D:D
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
εμενα μου αρεσε ο Al bano... φρεσκοβαμμενος.. αυτος επρεπε να βγει και να παει στην eurovision
Πέρα απ τη πλάκα όμως το "Amanda e' libera" ήταν μια ευχάριστη έκπληξη, θα το προτιμούσα απ αυτό που στέλνουμε...
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Πέρα απ τη πλάκα όμως το "Amanda e' libera" ήταν μια ευχάριστη έκπληξη, θα το προτιμούσα απ αυτό που στέλνουμε...
Sapi , ελπιζω να μην το εγραψες εσυ αυτο, αλλα να μπηκε κρυφα στον λογαριασμο σου η μαμα σου!
ελεος ο Al Bano ειναι για τα σάψαλα !!!!!! Φρεσκο κρεας θελουμε στην Eurovision!!!
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Sapi , ελπιζω να μην το εγραψες εσυ αυτο, αλλα να μπηκε κρυφα στον λογαριασμο σου η μαμα σου!
ελεος ο Al Bano ειναι για τα σάψαλα !!!!!! Φρεσκο κρεας θελουμε στην Eurovision!!!

Το φρέσκο κρέας δεν το σχολιάζω για ευνόητους λόγους..Αλλα ξανάκουσε το τραγούδι..Μια χαρά είναι κι ο Al Bano άσχετα απ το μέγα λάθος με την πρόσφατη συνεργασία του δεν είιναι και κανένας τυχαίος...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.314
Μηνύματα
887.637
Μέλη
38.980
Νεότερο μέλος
juanito

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom