Eurovision Song Contest 2011

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Για να μην κοιτάμε μόνο τη καμπούρα μας, δείτε τι έχουν επιλέξει άλλες χώρες (ξαφνικά αισθάνθηκα μια εθνική ανάταση μουσικά)

Αλβανία

Ολλανδία

Noρβηγία

Φινλανδία

Iσλανδία
:(

Bέλγιο

Mάλτα

Και για το τέλος σας αφήνω το καλύτερο βρε άτιμα!! Ιρλανδία... άντε και άρχισα να ανησυχώ ότι σοβάρεψε ο διαγωνισμός...
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Λοιπον αν θελετε τη γνωμη (και να μη τη θελετε θα την πω), το μονο τραγουδι που αν το βαλει στο ραδιοφωνο θα καταλαβω ποιανου ειναι, ειναι του Λουκα. Τα κοκκινα χαλια, Τριμητονιο, Αντιγονη και Γκολφω (τα τραγουδια) ειναι απο χαλια μεχρι αισχος... της Νικης αδιαφορο, μονοτονο και βαρετο.
Λοιπόν, ύστερα από κάποιες φορές που άκουσα το κάθε τραγούδι καταλήγω κι εγώ στο Λούκα...Ναι, είναι ανορθόδοξος ο συνδυασμός ραπ-λαϊκού αλλά είναι κάτι διαφορετικό και μπορεί ν αποδειχτεί πιασάρικο! Επίσης μ αρέσει που έχει κι ελληνικά κι όχι μόνο αγγλικά! Να δείξουμε μόνο στους ξένους και καμιά ζεμπεκιά μαζί με το μπουζούκι, ελπίζω να βάλουν κάποιον να τη χορεύει:D

Παρ όλα αυτά δεν μπορώ να μη συμφωνήσω και μ αυτό:

Το τραγούδι του Λούκα μου βγάζει λαϊκομαγκιά... νομίζω ότι θα το ακούσω πολύ το καλοκαίρι να παίζεται στη διαπασών σε αυτοκίνητα με κομμένους προφυλακτήρες και διαστημικές αεροτομές...
:D:D:D
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.147
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Latina όπως κατάλαβες ο tripakias έχει χαμηλωμένο αυτοκίνητο με πειραγμένη εξάτμιση και κάνει μπαντιλίκα στην Ποσειδώνος!!! :bleh::bleh:
Οχι δεν ειναι ετσι το αμαξι μου. Αλλα το ραδιο παιζει στα 80+ db, σε σημειο να μην ακουω ουτε τη μανιασμενη κορνα του απο πισω. Αυτο οταν ειμαι μονος, γιατι οι αλλοι δεν το αντεχουν και μου το κλεινουν...

ps. υποθετω το περσινο τραγουδι του αλκαιου ηταν το αγαπημενο σου ε??
Αν απ' ολα αυτα που εγραψα καταλαβες αυτο, λυπαμαι αλλα πρεπει να τα ξαναδιαβασεις ολα απο την αρχη...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.147
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Οπως παντα βλακειες. δυο-τρια (καμμια φορα και κανενα) τραγουδια ειναι τα καλα και αλλα 5-10 ακουγονται.

Και για το τέλος σας αφήνω το καλύτερο βρε άτιμα!! Ιρλανδία... άντε και άρχισα να ανησυχώ ότι σοβάρεψε ο διαγωνισμός...
Κι απο τα 2-3 καλα, νομιζω το ενα ειναι αυτο...
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Του Λουκα ειναι κομματαρα (ανετα το βαζω στην playlist μου να το ακουω καθημερινα). Επιπλεον αν τελικα παει αυτο, θα ειναι το μοναδικο τραγουδι, που μ' αρεσει απο τα τοσα που εχουμε στειλει ολα τα χρονια.
τα συμπερασματα μου τα εβγαλα απο αυτο το ποστ..

Αν απ' ολα αυτα που εγραψα καταλαβες αυτο, λυπαμαι αλλα πρεπει να τα ξαναδιαβασεις ολα απο την αρχη...
δεν ξαναδιαβαζω τιποτα απο την αρχη..αρνουμαι..!:bleh:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Ρε παιδιά γιατί δεν ξαναστέλναμε τον Αλκαίο, μια χαρά τα πήγε το παλικάρι πέρσι. Αδικία:haha::haha::haha:
Kατσε να σκεφτω τωρα πιο καλο παιδακι εθαβε ασυστολα περυσι τον Αλκαιο.....μα θα πατωσουμε....μα θα ξεφτιλιστουμε....μα δεν θα δουμε το τελικο ουτε με τα κιαλια...μα θα γινουμε ρεζιλι.....
Κοιτα που δεν μπορω να θυμηθω......:D:D
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Μα δεν το κατάλαβες. Επειδή αδίκησα το παλικάρι περσι, είπα να επανορθώσω φέτος:haha::haha::haha:.
Ουγκ Ουγκ που έλεγε και ο taver.
Για να έρθω στα φετινά τρελαίνομαι για το τραγούδι του Λούκας.
Τα grammy τα προλαβαίνει έστω τα βραβεία mtv;
Ρε σεις μήπως να στείλουμε τη Σάσα Μπάστα, στροφή στην ποιότητα.
Εχει και τα προσόντα άλλωστε:haha::haha::haha:
 

EvNick

Member
Μηνύματα
177
Likes
132
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
USA - JAPAN - AUS
Παιδιά καλά τα τραγούδια φέτος...δηλαδή όχι όλα, 3 αξίζουν αλλά και εγώ τον Λούκα θέλω να πάει, ανεξαιρέτως τί θέση θα πάρουμε...Είναι διαφορετικό, πρωτότυπο, Ελληνικό και η γέφυρα του τραγουδιού συγκλονιστική που μου θυμίζει Έναρξη Ολυμπιακών Αγώνων στην Αθήνα (το μπουζούκι)! Εμείς πάντως θα το ευχαριστηθούμε, το καλό που τους θέλω είναι να κάνουν το ίδιο και οι Ευρωπαίοι...!;)
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Ρε σεις μήπως να στείλουμε τη Σάσα Μπάστα, στροφή στην ποιότητα.
Εχει και τα προσόντα άλλωστε:haha::haha::haha:
Πολύ σωστά. Το κομμάτι θα έχει και φουλ ελληνικό στοιχείο μιας και η Σάσα είναι βιρτουόζα στο κλαρίνο!!! :haha:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
H παρουσιαση και ψηφοφορεια των τραγουδιων θα ειναι στις 2 Μαρτιου....ο Λουκας προηγείται με 2η τη Νικι
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.240
Μηνύματα
884.603
Μέλη
38.930
Νεότερο μέλος
thanasisgr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom