Eurovision Song Contest 2011

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Του Λουκα το τραγούδι είναι σαν να ακούς remix εκπομπή στο ραδιόφωνο!49732 τραγούδια σε μόλις λίγα λεπτά!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Λοιπον αν θελετε τη γνωμη (και να μη τη θελετε θα την πω), το μονο τραγουδι που αν το βαλει στο ραδιοφωνο θα καταλαβω ποιανου ειναι, ειναι του Λουκα. Τα κοκκινα χαλια, Τριμητονιο, Αντιγονη και Γκολφω (τα τραγουδια) ειναι απο χαλια μεχρι αισχος... της Νικης αδιαφορο, μονοτονο και βαρετο. Του Λουκα ειναι κομματαρα (ανετα το βαζω στην playlist μου να το ακουω καθημερινα). Επιπλεον αν τελικα παει αυτο, θα ειναι το μοναδικο τραγουδι, που μ' αρεσει απο τα τοσα που εχουμε στειλει ολα τα χρονια.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Bλεπω να κονταροχτυπιούνται η Νικη με το Λουκα
Προσωπικα ψηφιζω τη Νικη, μου φανηκε πιο δυνατη συμμετοχη για τα μετρα και τα σταθμα της Γιουροβιζιον
Για το Λουκα πολυ καλη φωνη αρκετα καλη παρουσια ...τωρα για το ποσο θα περασει η ραπ με το ζειμπεκικο στα Ευρωπαικα αυτακια, για να ψηφιστει...δεν μπορω να το υπολογισω
Τα κοκκινα χαλια σαν αουτσαιντερ τα βλεπω.... μου φανηκε κατι σαν τραγουδι παιδικης χαρας η ερμηνια των Τριμητονιο, περιμενα κατι πιο δυνατο για την εμπειρια του Νικου Τερζη στη Γιουροβιζιον
Πολυ καλη η ερμηνια της Βαλαντω αλλα οι μπαλαντες δυσκολα φερνουν τη νικη
Παντως απο τα περυσινα σουργελα.....χιλιες φορες καλλιτερα ηταν φετο
 

shadow88

Member
Μηνύματα
185
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip στη Τοσκάνη..
Συμφωνώ απόλυτα με τον tripakia......:clap::clap:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.027
Το τραγούδι του Λούκα μου βγάζει λαϊκομαγκιά... νομίζω ότι θα το ακούσω πολύ το καλοκαίρι να παίζεται στη διαπασών σε αυτοκίνητα με κομμένους προφυλακτήρες και διαστημικές αεροτομές...
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Του Λουκα ειναι κομματαρα (ανετα το βαζω στην playlist μου να το ακουω καθημερινα). Επιπλεον αν τελικα παει αυτο, θα ειναι το μοναδικο τραγουδι, που μ' αρεσει απο τα τοσα που εχουμε στειλει ολα τα χρονια.
:shock::shock::shock: σοβαρα τωρα, με τρομαζεις!!

Συμφωνώ απόλυτα με τον tripakia......:clap::clap:
εγω παλι διαφωνω απολυτα..

Το τραγούδι του Λούκα μου βγάζει λαϊκομαγκιά... νομίζω ότι θα το ακούσω πολύ το καλοκαίρι να παίζεται στη διαπασών σε αυτοκίνητα με κομμένους προφυλακτήρες και διαστημικές αεροτομές...
αχ, vario!ποσο μα ποσο συμφωνουμε!!:p
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Κι εγώ συμφωνώ με αυτά που διαφωνεί και συμφωνεί η latina :haha:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
:shock::shock::shock: σοβαρα τωρα, με τρομαζεις!!
Εσυ να δεις πως με τρομαζεις...
Τι σου αρεσε απο τις προηγουμενες συμμετοχες μας; Ποια απο αυτα εκαναν επιτυχια στην Ελλαδα (για το εξωτερικο δεν το συζηταω) για περισσοτερο απο μια σαιζον. Ακομα και της Παπαριζου που κερδισε, μεχρι το καλοκαιρι ακουστηκε και μετα ξεχαστηκε... Ποια απο αυτα θα τα θυμομασταν αν καθε χρονο δεν μας ζαλιζαν με τη Γιουροβιζιον, τα αφιερωματα και τις αναδρομες στην Ιστορια της.
Γενικα ειμαι πολυ ευκολος στα τραγουδια και ακουω τα παντα. Αλλα δεν εχουμε στειλει ποτε ενα σοβαρο κομματι -με εξαιρεση ισως την Ανοιξη-. Απο σαβουρα σε σαβουρα το παμε καθε χρονο.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.027
Latina όπως κατάλαβες ο tripakias έχει χαμηλωμένο αυτοκίνητο με πειραγμένη εξάτμιση και κάνει μπαντιλίκα στην Ποσειδώνος!!! :bleh::bleh:
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Το γουρουνογκουρού της Γιουροβίζιον σκέφτεται:
Το τραγούδι που θα τελικά βγεί είναι του Λούκα διότι:
1. πάσχουμε από το σύμπλεγμα greece=μπουζούκι
2. είναι συμπαθής παρουσία, καλή φωνή και όπως λέγεται έχει το promotion
Το ραπ όμως είναι καταδικασμένο στον διαγωνισμό, προηγούμενες προσπάθειες άλλων χωρών απλά πάτωσαν. Αν τώρα η ζεϊμπεκιά κάτι πει στους ξένους αυτό δεν το γνωρίζω αλλά νομίζω πως όχι.
Η δις Πόντε τώρα έχει φωνάρα, είναι γλυκύτατη παρουσία και αν τα πει έτσι καλά live με καλή υποστήριξη από χορευτές μου κάνει περισσότερο για το κλίμα της Eurovision. Αμερικανιά βέβαια...το τραγούδι και τίποτα original.
Για τα υπόλοιπα δεν μπαίνω καν στο κόπο να ασχοληθώ...
Το κουκί από μένα (επί του παρόντος) στην δίδαν. Αναμένουμε το live
YΓ Πρέπει να λαμβάνουμε υπόψιν τι γνώμη έχουν τα ξένα sites. Διαμορφώνουν τάσεις (όπως πέρσι για το μέτριο γερμανικό)
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Εσυ να δεις πως με τρομαζεις...
Τι σου αρεσε απο τις προηγουμενες συμμετοχες μας; Ποια απο αυτα εκαναν επιτυχια στην Ελλαδα (για το εξωτερικο δεν το συζηταω) για περισσοτερο απο μια σαιζον. Ακομα και της Παπαριζου που κερδισε, μεχρι το καλοκαιρι ακουστηκε και μετα ξεχαστηκε... Ποια απο αυτα θα τα θυμομασταν αν καθε χρονο δεν μας ζαλιζαν με τη Γιουροβιζιον, τα αφιερωματα και τις αναδρομες στην Ιστορια της.
Γενικα ειμαι πολυ ευκολος στα τραγουδια και ακουω τα παντα. Αλλα δεν εχουμε στειλει ποτε ενα σοβαρο κομματι -με εξαιρεση ισως την Ανοιξη-. Απο σαβουρα σε σαβουρα το παμε καθε χρονο.
θα σου απαντησω ακριβως σ' αυτο που με ρωτας..
απο τις προσφατες συμμετοχες μας αυτες που μου αρεσαν
ειναι του σακη (το shake it), της καλομοιρας, του σαρμπελ και
της παπαριζου..αυτες..(μιλαμε για προσφατες παντα..η ανοιξη δεν ανηκει στην κατηγορια αυτη)!τα συγκεκριμενα τραγουδια ναι, εκαναν επιτυχια στην ελλαδα..
τωρα γενικα, οπως ισως ξερεις, τα τραγουδια που πανε στην γιουροβιζιον δεν ειναι "μεγαλα" τραγουδια που τα ακουμε για χρονια..δεν ειναι αυτος ο σκοπος τους..

αλλα τωρα αν εσυ θεωρεις "σοβαρο κομματι" το τραγουδι του λουκα, τοτε τι συζηταμε??

ps. υποθετω το περσινο τραγουδι του αλκαιου ηταν το αγαπημενο σου ε??


Latina όπως κατάλαβες ο tripakias έχει χαμηλωμένο αυτοκίνητο με πειραγμένη εξάτμιση και κάνει μπαντιλίκα στην Ποσειδώνος!!! :bleh::bleh:
100%..
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Ρε παιδιά γιατί δεν ξαναστέλναμε τον Αλκαίο, μια χαρά τα πήγε το παλικάρι πέρσι. Αδικία:haha::haha::haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.965
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom