Eurovision Song Contest 2011

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Καλησπερα σε ολη τη φετινη τραβελογιουροβιζιονοπαρεα! βλεπω νεες συμμετοχες αλλα και διαχρονικες αξιες και χαιρομαι..
Θελω βεβαια να τους δω και επι σκηνης αλλα απο οσα ακουσα και οσα φανταστηκα πιστευω οτι η NIKI θα φερει την καλυτερη θεση..
εμενα σαν τραγουδι μου αρεσε πιο πολυ της βαλαντως αλλα δεν νομιζω οτι εχει το πακετο..
οσο για το Λουκα, ο,τι ειναι ασυνηθιστο δεν σημαινει οτι ειναι και καλο,
παρα τη φιλοτιμη προπαθεια των διασημων δημιουργων, πολυ σκληρος και ανορθοδοξος συνδυασμος μου φανηκε, και οχι τοσο πετυχημενος
Ιδωμεν..
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.492
Likes
7.998
Bασικά του Λούκα το τραγούδι μου θυμίζει κάτι μερακλαντάν ζεϊμπέκικα που τραγουδούσε ο Σφακιανάκης στις δόξες του την προηγούμενη δεκαετία...
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Tη Τριτη θα εχουμε μια πληρη αποψη ακουγοντας και βλεποντας ολα τα τραγουδια
Η σκηνικη παρουσια σιγουρα μετραει.... αρχισαν τα παρατραγουδα...ο ενας ''κλεβει'' τους χορευτες του αλλου που θεωρείτε φαβορι, η χορογραφος να δινει συνεντευξεις.....και τα προγνωστικα να παιζουν μεταξυ του Λουκα και της Νικη
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Λογικά ανάμεσα σε αυτούς τους δύο θα κατασταλάξει, αλλά πόσες φορές δεν αλλάξαμε άποψη από αυτό που είδαμε στην σκηνή την βραδιά του ελληνικού τελικού;

Σχετικά με τον Θεοχάρη...θα το ξαναπώ: Αυτό το τραγούδι, είναι αυτό που επέλεξαν μετά την ένσταση που είχαν καταθέσει στην ΕΡΤ και αφού είχε αποχωρήσει πλέον ο Στέφανος Κορκολής (λόγω του αρχικού αποκλεισμού). Άρα, δεν θα μάθουμε ποτέ αν θα άξιζε πραγματικά να συμμετέχει στην διεκδίκηση του χρίσματος ή όχι!
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
To Σαββατο εχει τελικο για την επιλογη τραγουδιου η Γεωργια
Αναμεσα στους υποψηφιους και η Νίνη δευτερη νικητρια του Ελληνικου xfactor
Aν εκλεγει θεωρω οτι ειναι μια δυνατη συμμετοχη στο διαγωνισμο....στη μπαλαντα εχει μεγαλο σουξε
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Με χαρά σας παρουσιάζω το τραγούδι που θα μας εκπροσωπήσει στην φετινή eurovision.
cake αφιερωμένο...
τα ποτά κερασμένα...
 
Last edited by a moderator:

spor_os

Administrator
Μηνύματα
1.951
Likes
617
Λοιπόν τα τραγούδια όπως παρουσιάστηκαν στην εκπομπή της ΝΕΤ (δε ξέρω ποιος την είδε, είχε cl στο Mega)
 
Last edited by a moderator:

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Λοιπόν, εγώ τα είδα και τα σχόλιά μου είναι:

Κόκκινα Χαλιά – Απλά συμπαθητικό
Βαλάντω – Καλή φωνή, παλιομοδίτικη μπαλάντα
Nikki Ponte – σύγχρονο dance κομμάτι με την καλύτερη φωνή της αναμέτρησης
Τριημιτόνιο – Θυμίζει αρκετά άλλα τραγούδια. Χαρούμενο, αλλά μάλλον καταλληλότερο για διαφήμιση πχ. της Amita
Αντιγόνη Ψυχράμη – Αν το τραγούδι το έλεγε άλλη, θα ήταν καλύτερο. Αλλά η Ψυχράμη προσπαθεί ντε και καλά να γίνει τραγουδίστρια και τα media προσπαθούν να μας κάνουν ντε και καλά να τη γουστάρουμε. Αφήστε που και αυτή έχει αδυνατίσει απίστευτα..
Λούκας Γιώρκας – Λαϊκοράπ ανατριχίλα.

Μάλλον ψηφίζω Nikki Ponte.
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Σε γενικές γραμμές θα συμφωνήσω με την anny, ωστόσο ο στίχος και ο ρυθμός που μου έμεινε ήταν το τραγούδι της Ψυχράμη. Είναι catchy για Eurovision, άλλο που όντως η Νίκη έχει φωνάρα.
Θεωρώ πως το promotion που έχει ο Λούκας, μιας και έχει το κομμάτι που δεν μοιάζει με τα άλλα πέντε, θα του δώσει το εισιτήριο για τον τελικό.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Σε γενικές γραμμές θα συμφωνήσω με την anny, ωστόσο ο στίχος και ο ρυθμός που μου έμεινε ήταν το τραγούδι της Ψυχράμη. Είναι catchy για Eurovision, άλλο που όντως η Νίκη έχει φωνάρα.
Θεωρώ πως το promotion που έχει ο Λούκας, μιας και έχει το κομμάτι που δεν μοιάζει με τα άλλα πέντε, θα του δώσει το εισιτήριο για τον τελικό.

εγω διαφωνω μαζι σου και συμφωνω με την αννυ για το τραγουδι της ψυχραμη..το βρηκα μονοτονο και βαρετο..η δε τραγουδιστρια δεν εχει φωνη για ποπ τραγουδι!

λοιπον, τα ειδα κεγω τα τραγουδια και εμμενω στην αρχικη μου θεση, νικη και παλι νικη!

εκανα χθες και ενα περασμα απο τα γνωστα-αγνωστα eurovisionοsite και το αποτελεσμα ειναι πως οσοι ξενοι ακουσαν τα τραγουδια θεωρουν πως της νικης ειναι τραγουδι για πρωτια και του λουκα μετριοτητα, ενω αντιθετα οι ελληναρες θεωρουν το τραγουδι του λουκα "ελληνικο" ακουσμα :shock: (θεε μου βοηθα) με ιδιαιτερο νοημα λογω της κρισης..:roll:
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Latina, δεν διαφωνούμε...Δεν είπα πως μου άρεσε, προσωπικά κανένα δεν μου αρέσε - άσε που για τη Νίκη περίμενα ακόμη καλύτερο τραγούδι. Είπα πως είναι catcy ο στίχος, γιατί επαναλαμβάνεται και είναι Γιουροβιζιονικό.
Εμμένω σε αυτό το προμόσιον που γίνεται του Λούκα. Παντού ακούγεται.
Τα προγνωστικά λένε πως η Νίκη είναι ως στιγμής δεύτερη. Μακάρι να πάρει αυτή το εισιτήριο γιατί ξέρει και να το υποστηρίξει σκηνικά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom