Eurovision Song Contest 2011

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
Δεν ξέρω κανέναν, μα κανέναν εκτός απο αυτήν την Φουρκέτα. Μια Αλβανέζα είναι, μεγαλωμένη όμως στην Ελλάδα, που της αρέσει να επιδεικνύει το βρακί της κάθε φορά και ντρέπεται για την καταγωγή της.

Εγω θα έλεγα να στείλουμε τον Πάγκαλο. "Γεμίζει" την σκηνή...
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
κούβα και ινδία
Εγω εχω ακουσει οτι παιζει πολυ και η Ελενη Φουρειρα τωρα τελευταια .
καλη ιδεα η Φουρειρα πιστευω.
η φουρειρα βγηκε και δηλωσε η ιδια πως δεν θελει να παει φετος, δεν το αποκλειει για αλλη χρονια..οι υποψηφιοτητες "κλειδωσαν"..πολυ δυσκολο να αλλαξει κατι τωρα..

Εγω θα έλεγα να στείλουμε τον Πάγκαλο. "Γεμίζει" την σκηνή...
αυτο ειναι το μονο σιγουρο..
και εχει και σκηνικη παρουσια..
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Δεν ξέρω κανέναν, μα κανέναν εκτός απο αυτήν την Φουρκέτα. Μια Αλβανέζα είναι, μεγαλωμένη όμως στην Ελλάδα, που της αρέσει να επιδεικνύει το βρακί της κάθε φορά και ντρέπεται για την καταγωγή της.

Εγω θα έλεγα να στείλουμε τον Πάγκαλο. "Γεμίζει" την σκηνή...
Εισαι σιγουρη οτι ειναι Αλβανιδα?Αυτη λεει (λεει τουλαχιστον) οτι εχει Μεξικανικη καταγωγη.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
κούβα και ινδία
Στο δεύτερο μέρος του α’ ημιτελικού θα διαγωνιστεί η Ελλάδα όπως προέκυψε από την κλήρωση των ημιτελικών του 56ου διαγωνισμού τραγουδιού της Eurovision που έγινε στο Ντίσελντορφ.

Η Κύπρος, αντίθετα, θα διαγωνιστεί δύο μέρες μετά (στις 12 Μαΐου 2011) στο δεύτερο μέρος του β’ ημιτελικού.

Οι 38 χώρες που θα πάρουν μέρος στους ημιτελικούς θα διαγωνιστούν ως εξής:

1ος ημιτελικός (10/5/2011)

Α’ μέρος

Αλβανία, Φινλανδία, Αρμενία, Ελβετία, Νορβηγία, Τουρκία, Γεωργία, Σερβία, Ρωσία, Πολωνία.

Β’ μέρος

Κροατία, Αζερμπαϊτζάν, Ουγγαρία, Λιθουανία, Μάλτα, Σαν Μαρίνο, Ισλανδία, Ελλάδα και Πορτογαλία.

2ος ημιτελικός (12/5/2011)

Α’ μέρος

Ολλανδία, Βοσνία & Ερζεγοβίνη, Ουκρανία, Κύπρος, Αυστρία, Σουηδία, Μολδαβία, Βέλγιο, Σλοβακία.

Β’ μέρος

Ισραήλ, Π.Γ.Δ.Μ., Δανία, Λευκορωσία, Βουλγαρία, Λετονία, Εσθονία, Ρουμανία, Σλοβενία, Ιρλανδία.

Ο τελικός θα διεξαχθεί στις 14 Μαΐου.

πηγή :Madata.GR
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κοσμου
Οι 38 χώρες που θα πάρουν μέρος στους ημιτελικούς θα διαγωνιστούν ως εξής:

1ος ημιτελικός (10/5/2011)

Α’ μέρος

Αλβανία, Φινλανδία, Αρμενία, Ελβετία, Νορβηγία, Τουρκία, Γεωργία, Σερβία, Ρωσία, Πολωνία.
Θεωρω οτι το πρωτο μερος ειναι το δυσκολοτερο....εχει τα περισσοτερα φαβορι (Τουρκια, Σερβια,Ρωσια, Γεωργια,Νορβηγια,Αρμενια,Φιλανδια)

Β’ μέρος

Κροατία, Αζερμπαϊτζάν, Ουγγαρία, Λιθουανία, Μάλτα, Σαν Μαρίνο, Ισλανδία, Ελλάδα και Πορτογαλία.
Εδω τα πραγματα ειναι ευκολα, εκτος και αν προκυψουν εκπληξεις.....
Η Κροατια τις περισσοτερες φορες δινει εθνικ ή καντρυ μουσικη και σχεδον παντα παει τελικο, το ιδιο και για το Αζερμπαιτζαν
Ουγγαρια, Λιθουανια, Σαν Μαρινο παγερα αδιαφορες οι συμμετοχες
Ισλανδια δινει καλες μπαλαντες, και η Πορτογαλια παει τελικο ( χωρις καποια σημαντικη διακριση ) και τις περισσοτερες φορες τα τραγουδια ειναι στη εθνικη της γλωσσα,
η Μαλτα πως τα καταφερνει και καθε φορα η σκηνικη της παρουσια ειναι.....η χαρα του διαιτολογου,σε συνδιασμο με ερμηνευτριες περασμενης ηλικιας(κατι που δεν εχει ρευμα στο φαν κοινο που ψηφιζει) αν εξαιρέσεις μια φορα που βγηκε δευτερη....δεν εχει δωσει κατι το ιδιαιτερο
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ας μου εξηγησει καποιος γιατι δεν μου αρεσε κανενα τραγουδι φετος. Μακαρι να ηταν και ο Σαββιδακης και ο Θεοχαρης να ειχαμε τουλαχιστον αλλες δυο εναλλακτικες.
 

shadow88

Member
Μηνύματα
185
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Road trip στη Τοσκάνη..

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισραήλ, Ειρηνικός
Η χαρά του τάλεντ σόου είναι ο φετεινός τελικός, όλοι μα όλοι οι υποψήφιοι είναι από το X-Factor και το Greek Idol. Μου μυρίζει διαμάχη Alpha-Antenna για το ποιανού το "καμάρι" θα εκπροσωπήσει την πατρίδα στη Γερμανία.........................
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στα πέντε σημεία της Γης
"Πόλεμος" καναλιών και δισκογραφικών βεβαίως..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.659
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom