Γερμανία Frankfurt με Ryanair

Μηνύματα
127
Likes
22
αγανακτηση το hahn.δευτερο ταξιδι μετα το αεροπορικο κανεις για να κατεβεις φρανκφουρτη.
Μα το Hahn δεν εξυπηρετεί μόνο τη Φραγκφούρτη, καλύπτει 3.000.000 κατοίκους στις γύρω χώρες. Με 12 ευρώ θέλεις να σε πάνε και δίπλα στον Euro-Tower;;; Ο Βενιζέλος δηλαδή πόσο κάνει από Πειραιά με κίνηση;;;
Πάρε και ένα πουλμανάκι να δεις και λίγο πράσινο, κανένα αιολικό πάρκο... Όλο ξεραϊλα βλέπει το μάτι μας εδώ...
 

TRAVELLER 3

Member
Μηνύματα
95
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????????????
Ταξίδι-Όνειρο
Περου-Χιλη
Μα το Hahn δεν εξυπηρετεί μόνο τη Φραγκφούρτη, καλύπτει 3.000.000 κατοίκους στις γύρω χώρες. Με 12 ευρώ θέλεις να σε πάνε και δίπλα στον Euro-Tower;;; Ο Βενιζέλος δηλαδή πόσο κάνει από Πειραιά με κίνηση;;;
Πάρε και ένα πουλμανάκι να δεις και λίγο πράσινο, κανένα αιολικό πάρκο... Όλο ξεραϊλα βλέπει το μάτι μας εδώ...
καταρχην δεν ξερεις τι εχω η τι δεν εχω δει.δευτερον δεν με νοιαζει ποσο κανει ο βενιζελος.δεν μενω αθηνα.και στην τελικη για το hahn και την φρανκφουρτη μιλαμε.το οτι οπως λες δινεις 12 ευρω, δεν σημαινει πως πρεπει να μην το σχολιασουμε.και για ρωμη δινεις 12 ευρω αλλα δεν κανεις δευτερο ταξιδι για να κατεβεις κεντρο.
 
Μηνύματα
127
Likes
22
καταρχην δεν ξερεις τι εχω η τι δεν εχω δει.δευτερον δεν με νοιαζει ποσο κανει ο βενιζελος.δεν μενω αθηνα.και στην τελικη για το hahn και την φρανκφουρτη μιλαμε.το οτι οπως λες δινεις 12 ευρω, δεν σημαινει πως πρεπει να μην το σχολιασουμε.και για ρωμη δινεις 12 ευρω αλλα δεν κανεις δευτερο ταξιδι για να κατεβεις κεντρο.
Και Ρώμη να πας, θα την φας την κίνηση στο δρόμο. Το Ciampino κάνει 25 λεπτά με την Terravision ενώ το Fiumicino κάνει 35 λεπτά και ας φαίνονται κοντά τα αεροδρόμια στο χάρτη. Τουλάχιστον στο Hahn κάνεις 100 χιλιόμετρα για Φραγκφούρτη με την Bohr αλλά απολαμβάνεις διαδρομή, είναι και αυτό μέρος του ταξιδιού.
 

TRAVELLER 3

Member
Μηνύματα
95
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????????????
Ταξίδι-Όνειρο
Περου-Χιλη
Και Ρώμη να πας, θα την φας την κίνηση στο δρόμο. Το Ciampino κάνει 25 λεπτά με την Terravision ενώ το Fiumicino κάνει 35 λεπτά και ας φαίνονται κοντά τα αεροδρόμια στο χάρτη. Τουλάχιστον στο Hahn κάνεις 100 χιλιόμετρα για Φραγκφούρτη με την Bohr αλλά απολαμβάνεις διαδρομή, είναι και αυτό μέρος του ταξιδιού.
,
μια προταση για την ρωμη.αυτο που εκανα εγω τον ιουλιο που πηγα.λεωφορειο απο το champino (15 λεπτα διαδρομης.οχι σε δρομο με κινηση)ως την τελευταια σταση του μετρο Α και απο εκει με το μετρο ως το κεντρο.ειναι πιο συντομο και δεν μπλεκεις σε κινηση με τα αυτοκινητα.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Καλά, παίρνετε έτσι τις πόλεις σαν πασάλειμα, ψεκάστε-σκουπίστε;;; Δεν έχει να δεις τίποτα η Φραγκφούρτη;;; Μα πόσο άκυρα μιλάνε οι άσχετοι;;;
Φρανκφούρτη λέγεται.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.011
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Παιδιά ξέρει κανείς αν υπάρχουν τίποτε κάρτες για 3 ή 4 ημέρες διάρκεια για μετακίνηση με τρένο μετρό ή λεωφορείο; Τι συμφέρει να αγοράσω μέσω ιντερνετ ή όταν φτάσω; Επίσης για τις ημερήσιες εκδρομές μου στα μέρη που αναφέρθηκαν 1 μερα εκδρομη στο Βισμπάντεν και μια μερα Χαυδελβέργη) τι να κοιτάξω τρένο ή λεωφορείο;
Ευχαριστώ.
Ακριβώς από πάνω από το post σου αναφέρθηκαν κι άλλες, πιο λογικές εκδρομές από το Βισμπάντεν και τη Χαϊδελβέργη.... Αν είναι να σας τα γράφουμε και να τα αγνοείτε επειδικτικά, πείτε μας να μη σας ξαναβοηθήσουμε.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.011
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Σε άλλο θέμα κάποιος έλεγε άσχετους όσους λένε την Μπρυζ, Μπρυζ και όχι Μπρούχε ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων. Λες να'ναι ο ίδιος; Αν κρίνω απ'την αγένεια και την ξερολίαση, παίζει...:rolleyes:
Μόνο που εκείνος είχε δίκιο (όπως ακριβώς το είχε διατυπώσει κι όχι όπως ενδεχομένως το καταλάβατε), και το να του προσάπτετε το χαρακτηρισμό του ξερόλα αυτόματα χαρακτηρίζει εσάς.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Μόνο που εκείνος είχε δίκιο (όπως ακριβώς το είχε διατυπώσει κι όχι όπως ενδεχομένως το καταλάβατε), και το να του προσάπτετε το χαρακτηρισμό του ξερόλα αυτόματα χαρακτηρίζει εσάς.
Εγώ είπα πως ο τρόπος που το διατύπωσε έδειχνε αγένεια (είπε τους άλλους άσχετους που δε τη λένε Μπρύχε)..Δε με απασχολεί αν λέγεται έτσι ή αλλιώς, ούτε το έθιξα, ούτε συμμετείχα στη διαφωνία. Για την αγένεια μίλησα. Και αγένεια ξανά και εδω (αυτή τη φορά είπε εμένα άσχετη) επειδή είπα τη γνώμη μου για τη Φρανκφούρτη. Μάλλον δε διάβασες παραπάνω και παρεξήγησες το διάλογο...Εγώ μόνο ξερόλας δε το παίζω..
 

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ταξίδι-Όνειρο
Τα πάντα όλα...
Νοικιασε ενα αυτοκινητο και κινησου στις υπεροχες κοιλαδες Ρηνου και Mosele, με βασεις Koblenz και Trier, γεματες καστρα, οινοποιεια και πανεμορφες παλιες πολεις.
Και πιο κοντα στο Hahn, και πολυ καλυτερα απο το να μεινεις τοσες μερες στη Φρανκφουρτη, και σε πολυ καλη εποχη...
Συμφωνώ με την πρόταση taver, η διαδρομή αυτή είναι από τις ωραιότερες της Ευρώπης.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.879
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom