Πολωνία Fresh Polish tips

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Τελικά άξιζε η ξενάγηση; Eίχα το ίδιο δίλημμα και τελικά επέλεξα να μπω μετά τις τρεις ώστε να δω το χώρο με περισσότερη ησυχία.
Εμένα δυστυχώς το απίστευτο κρύο και η αλλαγή ώρας (νύχτωνε στις 4) δε μου επέτρεψαν να προβληματιστώ ιδιαίτερα, ήμουν όμως τυχερή γιατί η ξεναγός μας αποδείχτηκε πολύ καλή. Ήταν ιδιαίτερα επεξηγηματική, δεν προσπαθούσε να σε ξεπετάξει, ήταν πολύ αντικειμενική και είχε γενικότερες γνώσεις ιστορίας και αυτό που εκτίμησα ιδιαίτερα ήταν οτι σου έδινε κάποιο χρονικό περιθώριο να σταθείς σε κάποια σημεία και να επεξεργαστείς μόνος σου τις εικόνες που αντίκρυζες. Αρχικά αν είχα τη δυνατότητα θα προτιμούσα να πάω μόνη αλλά εκ του αποτελέσματος μπορώ να πω οτι ήταν προτιμότερο που πήγα με ξεναγήση. Σκέψου οτι ξεκινήσαμε στις 13.00 και τελειώσαμε στις 17.30.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.717
Likes
11.346
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Λοιπόν θα το πω κι ας με πάρετε με τις πέτρες, οτι ποτό έχει άρωμα φουντουκιού το σιχαίνομαι, επίσης δεν τρώω σοκολάτα παρά μόνο μαύρη και με κακάο τουλάχιστον 60%, οπότε δεν μπήκα καν στον κόπο...
Ιερόσυλη! :haha:

Έφερα μαζί μου τελικά raspberry αλλά για πρωινό πίνω μόνο καφέ οπότε νομίζω οτι θα είμαι βαρύ περιστατικό αν τη ρίχνω στον καφέ μου...:)
Με raspberry δεν δοκίμασα! Πάντως εγώ (αν έπινα καφέ) θα έκανα μια απόπειρα! Polish coffee κι έτσι! :D


Τελικά άξιζε η ξενάγηση; Eίχα το ίδιο δίλημμα και τελικά επέλεξα να μπω μετά τις τρεις ώστε να δω το χώρο με περισσότερη ησυχία.
Θα πεταχτώ κι εγώ η ξέμπαρκη και θα πω ότι δεν μετανιώνω σε καμία περίπτωση για το ότι συμμετείχα σε οργανωμένη ξενάγηση στο συγκεκριμένο μνημείο! Βέβαια σε αυτό συνηγόρησε και η πολύ καλή ξεναγός που είχα, στην οποία έχω αναφερθεί και στην ιστορία που έχω γράψει! Οι πληροφορίες και οι ιστορίες που μας ανέφερε έκαναν πιο δυνατή την όλη εμπειρία, ενώ οι ερωτήσεις των υπόλοιπων μελών του μικρού γκρουπ και η μεταξύ μας αλληλεπίδραση αποτέλεσαν τροφή για σκέψη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.220
Μηνύματα
884.138
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom