Hράκλειο - Σαντορίνη

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
θα κατεβουμε τo καλοκαίρι κρήτη για ακόμα μια φορα! θέλω να ρωτήσω οποιος γνωρίζει, πια πλοία κάνουν τo δρομολόγιο Hράκλειο - Σαντορίνη, έχω βρει αυτό τo site --Hellenic Seaways - Hellas Flying Dolphins. .-- αλλα είναι πανάκριβο τo εισιτήριο αλλα κάνουν k 2 ώρες!!!

οποιος γνωριζει ας με καθοδηγήσει!
ευχάριστω!
 

heraklion

Member
Μηνύματα
92
Likes
16
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Δες κι αυτήν :: Sea Jets ::. Για πόσες ημέρες θέλεις Σαντορίνη? Γιατί αν είναι μονοήμερη ή και διήμερη, δεν νομίζω ότι σε συμφέρει. Με μια απλή αναζήτηση που έκανα για μήνα Ιούλιο, τα 2 άτομα 202 ευρώ ( με επιστροφή).
Μπορεί να κάνει 2 ώρες αλλά είναι πανάκριβα. Για δες και την sky express, μήπως σε συμφέρει καλύτερα με το αεροπλάνο.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.707
Likes
6.337
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
jose καλώς να ξανάρθεις. με ένα τλφ στο λιμεναρχείο θα τα μάθεις όλα.
κάθε τόσο αλλάζουν
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
Δες κι αυτήν :: Sea Jets ::. Για πόσες ημέρες θέλεις Σαντορίνη? Γιατί αν είναι μονοήμερη ή και διήμερη, δεν νομίζω ότι σε συμφέρει. Με μια απλή αναζήτηση που έκανα για μήνα Ιούλιο, τα 2 άτομα 202 ευρώ ( με επιστροφή).
Μπορεί να κάνει 2 ώρες αλλά είναι πανάκριβα. Για δες και την sky express, μήπως σε συμφέρει καλύτερα με το αεροπλάνο.
για 4 μέρες λέγαμε αλλα αν είναι να μας βγει μονο το πλοίο από 200 euro καλά θα κάνουμε να κάτσουμε στην κρήτη μας!!

μη σώσω και δω ποτε την σαντορίνη, θα τα δώσω τα 200 να μείνω κάπου στην ευρώπη!!!

τι κατάντια είναι αυτή ρε παιδιά!!!
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
jose καλώς να ξανάρθεις. με ένα τλφ στο λιμεναρχείο θα τα μάθεις όλα.
κάθε τόσο αλλάζουν
ναι αν δεν βρω κάτι από τo internet θα πάρω τηλέφωνο μήπως υπάρχουν k πιο αργά πλοία!!! δεν ξέρω αν συμφέρει και κάποια κρουαζιέρα !
 

heraklion

Member
Μηνύματα
92
Likes
16
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Είχα πάει Σαντορίνη πριν κάποια χρόνια με ποιό αργό πλοίο, αρκετά οικονομικότερο, αλλά δεν θυμάμαι καν με ποιό...:D
Έλα Κρήτη και αν βρεις κάτι εκείνη την εποχή έχει καλώς, αλλιώς μια χαρά είμαστε κι εμείς βρε...
Διοργανώνονται το καλοκαίρι κάποιες κρουαζιέρες, βλέπεις και κρίνεις όταν έρθεις.
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
Είχα πάει Σαντορίνη πριν κάποια χρόνια με ποιό αργό πλοίο, αρκετά οικονομικότερο, αλλά δεν θυμάμαι καν με ποιό...:D
Έλα Κρήτη και αν βρεις κάτι εκείνη την εποχή έχει καλώς, αλλιώς μια χαρά είμαστε κι εμείς βρε...
Διοργανώνονται το καλοκαίρι κάποιες κρουαζιέρες, βλέπεις και κρίνεις όταν έρθεις.
ναι όντως ισχύει k αυτό! αλλα καλο είναι να κλήσεις κάποια πράγματα νωρίς!!!
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
για 4 μέρες λέγαμε αλλα αν είναι να μας βγει μονο το πλοίο από 200 euro καλά θα κάνουμε να κάτσουμε στην κρήτη μας!!

μη σώσω και δω ποτε την σαντορίνη, θα τα δώσω τα 200 να μείνω κάπου στην ευρώπη!!!

τι κατάντια είναι αυτή ρε παιδιά!!!
Δεν σε συμφαιρει οικονομικα να πας μονοημερη στη Σαντορινη
Καλο θα ηταν οταν κατεβεις να ενημερωθεις απο το Λειμεναρχειο Ηρακλειου τι δρομολογια υπαρχουν,την εβδομαδα που θα εισαι Κρητη
Συνηθως οργανωνονται για τους Τουριστες γινετε πανικος και τα εισιτηρεια πανακριβα.
Κανε την ερωτηση καλου κακου και αποφασιζεις......
καλως να μας (ξα)ναρθεις....:clap::clap:
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
Δεν σε συμφαιρει οικονομικα να πας μονοημερη στη Σαντορινη
Καλο θα ηταν οταν κατεβεις να ενημερωθεις απο το Λειμεναρχειο Ηρακλειου τι δρομολογια υπαρχουν,την εβδομαδα που θα εισαι Κρητη
Συνηθως οργανωνονται για τους Τουριστες γινετε πανικος και τα εισιτηρεια πανακριβα.
Κανε την ερωτηση καλου κακου και αποφασιζεις......
καλως να μας (ξα)ναρθεις....:clap::clap:
μου έπιασε τo μάτι μου για κάτι οικονομικές κρουαζιέρες της τάξεως τον 280 euro, και προσπαθώ να τις ψάξω αν όντως είναι έτσι!
δεν πρόκειται να πήγαινα σαντορίνη για 1 μέρα! θα πηγαίναμε για 3-4 νύχτες βασικά!
αλλα θα ψάξω k την ιδέα τις κρουαζιέρας!

αν γνωρίζει κάτι κάποιος και είναι καλο ας μας πει... μη μας τρώνε μονο οι tourist τις ευκαιρίες... αν k τον αύγουστο δεν έχει ευκαιρίες!! :bleh:
 

kriti

Member
Μηνύματα
45
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Σουηδία
Εκτός από Hellenic Seaways και Sea Jets θα κάνει δρομολόγιο ένα άλλο ταχύπλοο το Speedrunner II.

Από 27/4 έως 1/5
κάθε ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ με αναχώρηση από το Ηράκλειο στις 8:45 άφιξη στην Σαντορίνη στις 11:00 αναχώρηση από Σαντορίνη στις 18:00 και άφιξη στο Ηράκλειο στις 20:15.

Από 2/5 έως 8/5 πάλι τις ίδιες ώρες αλλά κάθε ΔΕΥΤΕΡΑ-ΤΕΤΕΡΤΗ-ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ.

Από 9/5 έως 22/6 πάλι οι ίδιες ώρες κάθε ΔΕΥΤΕΡΑ-ΤΕΤΑΡΤΗ-ΠΕΜΠΤΗ-ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ-ΚΥΡΙΑΚΗ

Μετά τις 22/6 δυστηχώς δεν έχει δρομολόγια.Το πλοίο θα είναι ναυλωμένο για μονοήμερες εκδρομέ για τουρίστες από ταξιδιωτικό πρακτορείο του Ηρακλείου.Δεν ξέρω αν θα πέρνει και ανεξάρτητους επιβάτες εκτός γκρούπ.Τιμές δυστηχώς δεν γνωρίζω

Aegean Speed Lines
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.063
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom