Hράκλειο - Σαντορίνη

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Και η Ανεκ εχει δρομολογια. Το καραβι κάνει 4 ωρες τη διαδρομη. Τα δρομολογια μεχρι τωρα ήταν χαλια αλλα παντα τα καλοκαιρινα ειναι σε πιο ευελικτες ωρες. μπες στην ιστοσελιδα της ανεκ

ANEK Lines - Official Web Site
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
Και η Ανεκ εχει δρομολογια. Το καραβι κάνει 4 ωρες τη διαδρομη. Τα δρομολογια μεχρι τωρα ήταν χαλια αλλα παντα τα καλοκαιρινα ειναι σε πιο ευελικτες ωρες. μπες στην ιστοσελιδα της ανεκ

ANEK Lines - Official Web Site
δεν φαίνεται να έχει βάλει κάτι ! ίσος τα προσθέσει όταν ξεκινήσει η καλοκαιρινή περίοδος! και ένα τηλέφωνο δεν θα βλάψει, δεν περίμενα να έχει η ανεκ δρομολόγιο
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Ναι δεν θα τα εχει βγαλει ακομα. Η Ανεκ κατα τη γνωμη μου ειναι προτιμοτερη γιατι κανει μεν περισσοτερες ωρες αλλα τα καραβια ειναι μεγαλυτερα και δεν το καταλαβαινεις τοσο οταν εχει θαλασσα. Κανε τους ενα τηλεφωνο και θα σε ενημερωσουν.
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
Ναι δεν θα τα εχει βγαλει ακομα. Η Ανεκ κατα τη γνωμη μου ειναι προτιμοτερη γιατι κανει μεν περισσοτερες ωρες αλλα τα καραβια ειναι μεγαλυτερα και δεν το καταλαβαινεις τοσο οταν εχει θαλασσα. Κανε τους ενα τηλεφωνο και θα σε ενημερωσουν.

σε ευχαριστω!!!!
 

kriti

Member
Μηνύματα
45
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Σουηδία
Το δρομολόγιο της Ανέκ με το Πρέβελης είναι άγονη επιδοτούμενη γραμμή και υσχείει μέχρι τέλος Μαίου.Από τον Ιούνιο και μετά μπορεί να το συνεχίσει η Ανέκ,μπορεί να το πάρει άλλη εταιρεία ή και να σταματήσει το συγγεκριμένο δρομολόγιο.
Προς το παρών μέχρι το τέλος του Μαίου έχει 2 δρομολόγια την εβδομάδα από Σαντορίνη για Ηράκλειο,κάθε Δευτέρα και Σάββατο.Κάθε Δευτέρα αναχωρεί από την Σαντορίνη στις 21:15 το βράδυ και κάθε Σάββατο 9:15 το πρωί.Για Ηράκλειο Σαντορίνη τα κανονικό δρομολόγια νομίζω ότι είναι μόνο 1 που ξεκινάει στις 4:50 το πρωί και φτάνει στην Σαντορίνη στις 8:35,Αυτό είναι κάθε Παρασκευή,δεν ξέρω αν έχει άλλο δρομολόγιο νομίζω πως ναι.
Μπορείς να δεις δρομολόγια στο OpenSeas - Ferry Tickets for Greece and Adriatic

Θα σε συμβούλευα να μην προτιμήσεις το δρομολόγιο της Ανεκ με το Πρέβελης γιατί δεν υπάρχει μέρα που να μην έχει καθηστέρηση,και μιλάμε για μεγάλες καθυστερήσεις.Έχω δει και 4 ώρες καθυστέρηση στο Ηράκλειο.:shock:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.036
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom