H αβάσταχτη ξεφτίλα της ελληνικής "δημοσιογραφίας"

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.667
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Χωρίς σχόλια...

 
Last edited by a moderator:

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Απίστευτο!.......τελικά, όσο κι αν λες, 'παρακάτω δεν πάει, πιάσανε πάτο', όλο και κάτι γίνεται και σε διαψεύδει........
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
:shock:...κλαυσίγελως προκαλείται με το χάλι τους...
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Αναρωτιεμαι: Καταρχην ας αφησουμε στην ακρη τα περι δημοσιογραφικης δεοντολογιας.
Αλλα δεν μπορει να καταλαβει οτι καποιοι θα τον επαιρναν χαμπαρι και θα τον ξεφωνιζαν; Τι κερδισε απο αυτην την ανοησια;
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Αναρωτιεμαι: Καταρχην ας αφησουμε στην ακρη τα περι δημοσιογραφικης δεοντολογιας.
Αλλα δεν μπορει να καταλαβει οτι καποιοι θα τον επαιρναν χαμπαρι και θα τον ξεφωνιζαν; Τι κερδισε απο αυτην την ανοησια;
Αφού την τρίτη μέρα γέλαγε και μόνος του με τα χάλια του.....
 

idem

Member
Μηνύματα
42
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
???????
Ταξίδι-Όνειρο
ο γυρος του κοσμου
ελεος!!!!!τελικα μηπως εχει σπουδασει και για ηθοποιος;;;:killme:
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Εγώ απλώς θα ήθελα να επισημάνω ότι ο εν λόγω κύριος και άλλοι πενήντα γνωστοί και διάσημοι δημοσιογράφοι (θα τους έλεγα καλύτερα celebrities), δεν αντιπροσωπεύουν ούτε κατά διάνοια την ελληνική δημοσιογραφία... και ευτυχώς δηλαδή...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.667
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αλλα δεν μπορει να καταλαβει οτι καποιοι θα τον επαιρναν χαμπαρι και θα τον ξεφωνιζαν; Τι κερδισε απο αυτην την ανοησια;
Σωστή ερώτηση!
Δύο εκδοχές βλέπω:
1. Δημοσιότητα. Μάλλον ήξερε πως θα τον κράξουνε και θα ασχολούνταν μαζί του Λαζόπουλοι κλπ. Σαν τις πρωινατζούδες είναι που ανταγωνίζονται ποια θα πει την πιο χαζή σεξουαλικά παρεξηγήσιμη ατάκα επίτηδες ώστε να γίνουν θέμα στο ΟΛΑ (ατάκες πέρι... λούτσων, λουκάνικων "καλέ πολύ τεράστιο δεν είναι; κοίτα τι βγάζει η Φλώρινα", "μα αυτή η Ψωροκώσταινα πού είναι, στην Κρήτη;") κλπ. Το περίεργο είναι πως πλέον το κάνουν και "δημοσιογράφοι" από "ενημερωτικές" εκπομπές κι όχι απλά ξανθιές παρουσιάστριες του ΤΗΛΕΑΣΤΥ... Πες ότι θες για μένα αλλά ασχολήσου.

2. Θεαματικότητα. Είδε ότι ο Νομάρχας έκανε τρελά νούμερα (πώς να μην κάνει; ) και σου λέει ας το ξαναδείξουμε κι αν δεν μας πάρουν χαμπάρι τα παπούδια που αποτελούν το target group της εκπομπής (οι συνταξιουχούληδες...) έχει καλώς. Αν μας πάρουν χαμπάρι...επιστρέφουμε στην εκδοχή ένα και το ρίχνουμε στην τρελή.

Καμί από τις δύο δε με πείθει αλλά δε θέλω να σκεφτώ τίποτε άλλο. Διότι η τρίτη εκδοχή είναι να μας έχει η ποντικομαμή για ΤΟΣΟ ηλίθιους που δε θα το καταλαβαίναμε. Και μόνο ως εκδοχή είναι εξοργιστική. Το να μας "ενημερώνουν" γλείφτες, πουλημένοι, άσχετοι, βλάκες, απατεώνες κλπ πάει κι έρχεται. Το να μας περνούν πιο ηλίθιους κι απ' τους εαυτούς τους είναι ανατριχιαστικό.

Ρε δέκα φορές η κομουνιστική τηλεόραση του telerebelde (τηλεαντάρτης! φοβερό όνομα τηλεοπτικού σταθμού;;; ).
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ρε δέκα φορές η κομουνιστική τηλεόραση του telerebelde (τηλεαντάρτης! φοβερό όνομα τηλεοπτικού σταθμού;;; ).
Να υποθεσω οτι ο εν λογω σταθμος εκπεμπει μονο στην Κουβα; Μηπως εχει και συνδρομητικο καναλι; (με τουτα και με κεινα τουλαχιστον θα εχω ευπρεπεστερη ενημερωση. Μονο τα ισπανικα μου ειναι το προβλημα: απλως ανυπαρκτα). :D
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.667
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Το Telerebelde εκπέμπει μόνο στην Κούβα, δυστυχώς (α, ρε Christian τι χάνεις), η Cubavision όμως έχει δορυφορικό πρόγραμμα, μέρος του οποίου είναι και στα Αγγλικά, μη με ρωτήσεις ποιος δορυφόρος το δίνει, δεν έχω ιδέα.

Θα με ενδιέφερε και η άποψη των υπολοίπων για τα κίνητρα του αυτοξεβρακώματος του Αυτιά... Τι σκεφτόταν ο ανήρ;
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Κυκλοφόρησε και ένα βιντεάκι με νέες συνεντεύξεις του ίδιου δημοσιογράφου:
:haha::haha:
 
Last edited by a moderator:

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Μα νομίζω ότι το υπερκάλυψες στο post σου. Εγώ απορούσα για κάτι άλλο… τι μπινελίκι θα φάγανε οι συντελεστές του Αλ Τσαντίρι που τους πρόλαβαν οι Αρβύλες??
Από την άλλη, θεωρώ ότι υπάρχουν αρκετές εκπομπές με κοφτερά μάτια στην ελληνική τηλεόραση. Άρα δεν είναι δυνατόν να πίστεψε ο οποιοσδήποτε Αυτιάς ότι δεν θα τον έπαιρναν χαμπάρι. Ίσως από την άλλη, ο Αυτιάς σαν μεμονωμένο περιστατικό, να είναι «έκτακτο» και να πίστεψε ο σκηνοθέτης του ότι, ούτος ή άλλως, δεν θα το έπαιρνε χαμπάρι ότι μιλάει σε video. Άρα ρίξε την ξέφτια σε εκείνον (που φαίνεται) και άσε να πάρουμε κι εμείς λίγη δημοσιότητα.
Τέλος, απορώ ποιος θα συνεχίσει να ενημερώνεται από τον Αυτιά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.531
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom