H δυναμική του travelstories

driver01

Member
Μηνύματα
230
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
................
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω την γη απο ψηλα!!
Η επόμενη συνάντηση θα γίνει σε κανένα γήπεδο αν συνεχίσουμε έτσι :D
Με αφορμη ιδιαιτερα αυτου του μηνυματος, αλλα και του XRISTOS71, ο οποιος αναφερεται στην ποιοτητα του φορουμ η οποια ειναι αδιαμφισβητητα σε υψηλο επιπεδο, επιτρεψτε μου να εκφρασω μια σκεψη. Μηπως τελικα εχουμε ενα "οπλο" στα χερια μας πλεον???Καθε φορα που μπαινω βλεπω και καινουργια μελη, μελη τα οποια ειναι κοσμογυρισμενα(επιτρεψτε μου την εκφραση), μελη τα οποια ειναι ετοιμα να βοηθησουν οποιονδηποτε τους το ζητησει αλλα και να ζητησουν και τα ιδια βοηθεια απο προσωπικες εμπειριες αλλων μελων για μερη-χωρες που θα ηθελαν να επισκεφθουν.Αυτο που θελω να πω ειναι οτι η δυναμη του φορουμ μπορει να ενεργησει ευεργετικα πλεον και σε αλλα επιπεδα. Περιμενω και τις δικες σας σκεψεις....Ευχαριστω και συγνωμη αν σας κουρασα:shock:
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Για κάντο πιο λιανά. Ενδιαφέρον ακούγεται
 

driver01

Member
Μηνύματα
230
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
................
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω την γη απο ψηλα!!
Χαιρομαι που το βρηκες ενδιαφερον, πιστευω οτι οντως ειναι, απλα ειναι λιγο μπερδεμενο ακομα στο μυαλο μου, αληθεια πες μου τι σκεφτηκες και που πηγε το μυαλο σου στην πρωτη αναγνωση του μηνυματος...Αληθεια Def θα μπορουσε να μπει σαν θεμα σε αυτην την ενοτητα??
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Φυσικά αγαπητέ, μπήκε ήδη. Θέλεις να μας αναπτύξεις λίγο τη σκέψη σου;
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Το δικό μου πήγε σε π.χ. Action Aid, Γιατροί του Κόσμου, Γιατροί χωρίς Σύνορα, κ.λ.π. Υπάρχουν ήδη κάποιες ιδέες
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δε νομίζω ότι ο driver εννοούσε κάτι τέτοιο. Εξάλλου αυτό είναι στα πλάνα μας όπως ξέρεις, και θα γίνει στο εγγύς μέλλον.

Αλλά έχω την εντύπωση ότι ο φίλος εννοούσε κάτι άλλο. Driver μας διαφωτίζεις;
 

gps vagelis

Member
Μηνύματα
160
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ-NO MONEY
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΡΑΖΙΛΙΑ
Να υποθεσω οτι ο driver πιστευει οτι ενα forum με αναζητησεις ταξιδιωτικες και οχι μονο(πχ ενδιαφεροντα,αποψη για πολλα θεματα,προβληματισμους)μπορει και εχει την δυναμη να επηρεασει νοοτροπιες και αντιληψεις σε πολλα επιπεδα στον διαδικτυακο χωρο και οχι μονο(τεχνες πολιτισμο οικολογια) καθως και να κανει παρεμβασεις.Δεν μπορω να φανταστω τι ειδους παρεμβασεις αλλα ετσι αντιλαμβανομαι την αποψη του.Παντως το net σιγουρα εχει την δυνατοτητα να αλλαξει την κατασταση σε πολλα θεματα που προκυπτουν(πολιτικη παιδεια υγεια πολιτισμο) και υπηρχαν-υπαρχουν πολλες περιπτωσεις που τελικα το net αλλαξε και αλλαζει τον κοσμο
 

driver01

Member
Μηνύματα
230
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
................
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω την γη απο ψηλα!!
Γι'αυτο ηθελα να ακουσω και τις δικες σας σκεψεις, νομιζω οτι εαν συμβαλλουμε ολοι και ο καθενας ξεχωριστα παραθετοντας τις δικες του αποψεις-ιδεες ολοι θα ειμαστε "κερδισμενοι".Πολυ καλο το μηνυμα του dimosf και ακομη καλυτερη η επιβεβαιωση του def, επισης και του gpsvagelis για την δυναμη του net.Μπροστα σε αυτα παρακαλω η δικη μου σκεψη να μην φανει ποταπη......ισως πιο πεζη και πιο ρεαλιστικη.Πιστευω ομως οτι ολοι, μα ολοι, σε καθε αρχη,σχεδιασμο και περας για καποιο ταξιδι μας, σκεφτομαστε το ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ.Και αν μη τι αλλο ενα φορουμ το οποιο απαρριθμει ηδη 1.500 περιπου μελη εχει την δυναμη στον τομεα αυτον.
 

Margi

Member
Μηνύματα
36
Likes
4
Δε νομίζω ότι ο driver εννοούσε κάτι τέτοιο. Εξάλλου αυτό είναι στα πλάνα μας όπως ξέρεις, και θα γίνει στο εγγύς μέλλον.

Αλλά έχω την εντύπωση ότι ο φίλος εννοούσε κάτι άλλο. Driver μας διαφωτίζεις;
Θα πάω λίγο "αλλού" το θέμα...:)
Αναφορικά με τα πλάνα (Αction aid, Γιατροί του κόσμου, κοκ) θέλετε να αναφέρετε σχετικές λεπτομέρειες;
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Αγαπητά μέλη,

Σας παρακαλώ θερμά μην κουβεντιάσετε για το θέμα "παροχή βοήθειας", είναι κάτι που τρέχει αυτή τη στιγμή "πίσω από τις κάμερες" και το χειρίζομαι προσωπικά γιατί με καίει ιδιαίτερα. Όταν υπάρξουν νεότερα -και θα υπάρξουν- σας υπόσχομαι ότι θα ενημερωθείτε με τον πιο κατάλληλο τρόπο. Επειδή όμως τέτοιες κινήσεις γίνονται για πραγματική παροχή βοήθειας και όχι για να τονίζουμε το "πόσο καλοί είμαστε", θα σας παρακαλέσω για μέγιστη διακριτικότητα. Όποιος έχει κάποια απορία ή πρόταση ή ιδέα μπορεί να απευθυνθεί σε μένα με προσωπικό μήνυμα. :)

Τώρα, για το θέμα που συζητάμε, και που έθιξε ο φίλος driver. Το οικονομικό σίγουρα παίζει μεγάλο ρόλο στα ταξίδια μας, αλλά μια διαδικτυακή κοινότητα πώς θα μπορούσε να αντιμετωπίσει το θέμα αυτό; να ζήταγε κάποιου είδους "έκπτωση" σε κάποια παροχή υπηρεσίας (όπως πχ αεροπορικά εισητήρια); αυτό εννοείς;

Εκτός αν έχω χάσει τελείως τη μπάλα και θες να πεις κάτι άλλο :)
 

αθηνα123

Member
Μηνύματα
283
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????
Ταξίδι-Όνειρο
νησια μαρκισας
ναι και γω δεν το καταλαβαινω
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Κι εγώ είμαι όλος αυτιά (και συνεχώς :rolleyes: λιγότερα μαλλιά)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.871
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom