Νορβηγία Σουηδία Φινλανδία Happiness is only real when shared. Aurora my love..

Jose_antonio

Member
Μηνύματα
30
Likes
507
Επόμενο Ταξίδι
Alaska, USA
Ονειρεμένο Ταξίδι
Antarctica
Πολύ όμορφες φωτογραφίες! Περιεκτική η ιστορία σου,αρκετή για να μου ξυπνήσει το παράπονο,για όλα αυτά που μας στερεί η πραγματικότητα της καραντίνας! Εύχομαι να το ξαναδείς και να δεις όλα όσα ονειρεύεσαι!!
Την είδα και την μωβ δεσποινιδα στο Αμπισκο...αν και λίγο πριν την λήψη του βίντεο φαινόταν εντονότερη 🖤

 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.731
Likes
14.342
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Την είδα και την μωβ δεσποινιδα στο Αμπισκο...αν και λίγο πριν την λήψη του βίντεο φαινόταν εντονότερη 🖤

Αχ, αυτό το Αμπίσκο μου έχει κάτσει! Φτάσαμε βράδυ στην Κιρούνα και είχε υπέροχο καιρό. Επειδή ήταν αργά μείναμε εκεί. Είχαμε νοικιάσει αυτοκίνητο και βγήκαμε έξω από την πόλη, όμως το σέλας πουθενά.
Την άλλη μέρα που φτάσαμε στο Αμπίσκο μας είπαν ότι από εκεί το προηγούμενο βράδυ το σέλας φαινόταν υπέροχο. Κρίμα!
 

Jose_antonio

Member
Μηνύματα
30
Likes
507
Επόμενο Ταξίδι
Alaska, USA
Ονειρεμένο Ταξίδι
Antarctica
Αχ, αυτό το Αμπίσκο μου έχει κάτσει! Φτάσαμε βράδυ στην Κιρούνα και είχε υπέροχο καιρό. Επειδή ήταν αργά μείναμε εκεί. Είχαμε νοικιάσει αυτοκίνητο και βγήκαμε έξω από την πόλη, όμως το σέλας πουθενά.
Την άλλη μέρα που φτάσαμε στο Αμπίσκο μας είπαν ότι από εκεί το προηγούμενο βράδυ το σέλας φαινόταν υπέροχο. Κρίμα!
την επόμενη φορα...🙂
 

Traveler koko

Member
Μηνύματα
147
Likes
691
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Πραγματικά υπέροχες φωτό... μπορεις αν θέλεις να μας πεις δύο λόγια για τις ρυθμίσεις της μηχανής??
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Άργησες αλλά μας ανακάλυψες Αντώνη!
Με το καλό η Ισλανδια, τα Σβαλμπαρντ αλλά και η Αλάσκα !
 

Jose_antonio

Member
Μηνύματα
30
Likes
507
Επόμενο Ταξίδι
Alaska, USA
Ονειρεμένο Ταξίδι
Antarctica
Πραγματικά υπέροχες φωτό... μπορεις αν θέλεις να μας πεις δύο λόγια για τις ρυθμίσεις της μηχανής??
ναι ναι αν εννοεις για το σελας.. αν εξαρταται ποσο ισχυρο ειναι και ποσο θες να το παγώσεις στην φωτο.. sony a6500+ sigma 16mm ξεκινησα με 1,4f 3200 iso και 5-6sec και όταν δυνάμωσε το σέλας (οι φωτο που βλέπετε δλδ) έπαιξα με 1,4-2f 800-1600iso και 0,6s shutterspeed...Ήταν πραγματικά πολύ έντονο...
 
Last edited:

Jose_antonio

Member
Μηνύματα
30
Likes
507
Επόμενο Ταξίδι
Alaska, USA
Ονειρεμένο Ταξίδι
Antarctica
Άργησες αλλά μας ανακάλυψες Αντώνη!
Με το καλό η Ισλανδια, τα Σβαλμπαρντ αλλά και η Αλάσκα !
για να δούμε, γιατι αν συνεχισουμε έτσι μας βλέπω μέχρι την Πεντέλη.. χαχα
 

giannistim

Member
Μηνύματα
10
Likes
11
Ονειρεμένο Ταξίδι
Δρόμος μεγάλων Άλπεων
Μπράβο !!! Βρέθηκα με το αυτοκίνητό μου στη Σουηδία και τη Φινλανδία το καλοκαίρι του 2019 και ξετρελάθηκα. Γενικά μου αρέσουν τα βόρεια :) Σκοπεύω το καλοκαίρι - αν ολα πανε καλα με τον covid- να κάνω ένα tour στη Νορβηγία μέχρι το Nordkapp και να επιστρέψω μέσω Φινλανδίας- Tallinn κλπ :) Οι φωτογραφίες σου υπέροχες. (Εγω μάλλον τον ήλιο του μεσονυκτίου θα βλέπω :) )
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.085
Likes
23.672
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Βρέθηκα με το αυτοκίνητό μου στη Σουηδία και τη Φινλανδία το καλοκαίρι του 2019 και ξετρελάθηκα.
Να μας έγραφες μια ιστορία να ξετρελαθούμε κι εμείς!!!! :)
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
4.331
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Κάπου 9-10 Οκτώβρη παρατηρώ καλή δραστηριότητα στα διάφορα sites περι έντονης ηλιακής δραστηριότητας προς τα τέλη του μήνα
Ήξερα ότι έπρεπε κάπου βόρεια. Ανοίγω τον χάρτη και βλέπω πράσινη την Σουηδία και την Costa rica
Μπορείς να δώσεις κάποιες πληροφορίες για τις πηγές σου;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.683
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom