Happy thoughts!

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μιμούμενος την ιστορία του πολυαγαπημένου Peter Pan, καθώς το HOOK ήταν και η πρώτη ταινία που είδα σε κινηματογραφική αίθουσα (εξομολογήσεις :D ), ξεκινάω ένα τόπικ στο οποίο θα αναφέρουμε όσα έχουμε και μας κάνουν χαρούμενους και ευτυχισμένους στη ζωή μας.

Κόντρα στο κλίμα και κόντρα στα 50 τόπικ που μιλάνε για το πόσα λεφτά χάνουμε, πόσα πράγματα στερούμαστε, πόσο θυμωμένοι είμαστε και πόσο ξύλο θέλουμε να ρίξουμε, μιλήστε λίγο για το πόσα έχετε για τα οποία είστε περήφανοι, χαρούμενοι ή και ευτυχισμένοι.

Ξεκινάω πρώτος λέγοντας ότι η κόρη μου είναι ΤΟ σταθερό σημείο καθημερινού χαμόγελου και στιγμών ευτυχίας. :D
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Σημερα το μεσημερι καθως πετουσα απο την Πιζα για την Αθηνα , κοιτουσα εξω και σκεφτομουν ποσο καλο μου εκανε ,στην ψυχολογια μου, αυτο το mini break...
Υποσχεθηκα λοιπον στον εαυτο μου οτι ακομα και οταν τα πραγματα δυσκολεψουν πολυ , παντα θα βρισκω τροπο να παιρνω τον σακο μου και να εξαφανιζομαι απο την μιζερη τουτη πολη...
Αυριο θα παω στη δουλεια μου , με γεματες τις μπαταριες , απαλλαγμενη απο τα νευρα της προηγουμενης εβδομαδας
Αυτο με κανει ευτυχισμενη... και ο ανηψιος μου..:D
Ααα και ενα ποτηρι καλο κρασι , να το μοιραζομαι με ανθρωπους που εκτιμω.
....και η μουσικη , ειδικα αυτη με κανει πολυυυυ ευτυχισμενη (αναποσπαστο κομματι της ζωης μου)
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Σ ευχαριστώ τόσο πολύ για αυτό το θέμα που άνοιξες! :clap:
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Πραγματι τοσα θεματα για τη κριση, τα λεφτα, το αγχος, την απελπισια.... travelworries εχουμε γινει!!!
 

harilander

Member
Μηνύματα
559
Likes
462
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
Def μια απο τα ίδια
εκεινο που με κανει χαρούμενο και ευτιχισμένο είναι η κόρη μου, δεν υπάρχει μεγαλύτερη ευτυχία απο να τα βλέπεις να μεγαλώνουν.
Επίσης να μπορείς να κανεις ταξίδια ή εκδρομες οταν ολα γύρω σου σε πανε κόντρα αλλα εσυ καταφέρνεις και ξεφεύγεις.

δεν αναφέρω την Φεράρι , την βίλα 1000τμ , το 30μετρο σκαφος, το ελικόπτερο και την βίλα στα Φιτζι για να μην μας πιάσει η εφορία!:D:D
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Μια μικρή σημερινή χαρά: Το μεσημέρι πετάχτηκα για ένα τελευταίο ( ; ) μπάνιο στη Χαλκιδική: έρημη ακτή, λευκή άμμος, τυρκουάζ νερά στη μια ώρα από την πόλη.
Μερικές ώρες γαλήνης.
Νομίζω οτι τα αυτονόητα πρέπει να τα αναφέρω για να μην τα ξεχνώ, τόσο αυτονόητα που είναι: την οικογένειά μου.
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Επιτέλους κι ένα happy topic!!!

Χαμογελάω...
...Όταν σκέφτομαι τον αδελφό μου που με ρωτάει κάτι που μόνο τα παιδιά μπορούν και με αφήνει κάγκελο.
...Κάθε φορά που περνάω τον έλεγχο των αποσκευών.
...Για τις μικρές πολυτέλειες της καθημερινότητας. Ένα ωραίο κρασί, ένα καλό φαί, ένας καλός λόγος από αυτούς που αγαπάς ή θαυμάζεις.
...Με τη μουσική που μου αρέσει στη διαπασών.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ευχαριστη σκεψη ειναι οι δικοι μου ανθρωποι κ το κυριοτερο να τους βλεπω να ειναι γεροι ,να περνουν καλα κ να προοδευουν στη ζωη τους.
Μια ευχαριστη σκεψη ειναι και το ιδιο το φορουμ ...ειναι αγχολυτικο,κατασταλτικο(οχι παντα:haha:) και εχω κανει καλα φιλαρακια απο δω μεσα.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Περηφανο με κανει να αισθανομαι το χωριο μου. Ειναι πολυ μεγαλη η ευχαριστηση οταν συνομιλω με ανθρωπους απο καθε γωνια της γης και μου λεν πως περνουν υπεροχες διακοπες και πως ηταν πολυ τυχεροι που επελεξαν να ερθουν εδω... Επισης τα reviews με τα κολακευτηκα τους σχολια δεν μπορουν να με αφησουν ασυγκινητο, ειναι η μεγαλυτερη ανταμοιβη των κοπων μου.

Αισθανομαι ιδιαιτερα τυχερος για τους φιλους μου. Νομιζω πως η ζωη σ' αυτο το κομματι μου κληρωσε τζακ-ποτ.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.725
Likes
11.621
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Περνάω λίγο μίζερη φάση, οπότε το να κάνω μερικές χαρούμενες σκέψεις μπορεί να φανεί βοηθητικό! Τι μου έφτιαξε το κέφι μες στην εβδομάδα;

Ο πολύωρος καφές με τις φιλενάδες μου στα Εξάρχεια, τα γέλια, η ανεμελιά, ακόμα και η γκρίνια.

Το απογευματινό σινεμά παρέα με τον εαυτό μου (αγαπημένη συνήθεια). Είδα μεν το Melancholia, αλλά βγήκα από την αίθουσα ανανεωμένη.

Κάτι όμορφα λόγια.

Και, last but not least, το ότι έφαγα χωριάτικη σαλάτα μετά από αρκετές εβδομάδες.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Σ ευχαριστώ τόσο πολύ για αυτό το θέμα που άνοιξες! :clap:
Κι εγω σ' ευχαριστω αρχηγε... Παντα ονειρευομουν να παρω ενα βραβειο τυπου οσκαρ και να ανεβω στο μικροφωνο και να αρχισω τα ευχαριστω. Οχι για να παρω καποιο βραβειο αλλα για να ευχαριστω ολους αυτους που προανεφερα.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.252
Μηνύματα
885.140
Μέλη
38.935
Νεότερο μέλος
newrevie

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom