Happy thoughts!

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Πέταξα χθες την πατερίτσα και περπάτησα σήμερα 4.5 χλμ, θα την πάρω όμως αύριο στη δουλειά για να μου φέρονται όλοι ευγενικά και να μη με ζορίζουνε!:D
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
πόσοι κυκλοφορούν με πατερίτσα στην Κοζάνη και το λες αυτό Onair;
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
To ότι εγώ κι οι ανθρωποι που αγαπώ είναι υγιείς, είναι αρκετός λόγος για να είμαι συνήθως full of happy thoughts! Αν έχεις υγεία όλα τα υπόλοιπα είναι περαστικά! Αλλά επειδή άνθρωπος είμαι κι εγώ και έχω τις σκιές μου, υπάρχουν πολλά που χαίρομαι πέρα από το σημαντικότερο (την υγεία) και με κάνουν και επανέρχομαι σε μια ισορροπία.. Κυρίως είναι στιγμές. Από ταξίδια, από χορούς, μια αγκαλιά, μια συγκίνηση, ένας χορός, ένα ταξίδι, μια καλή κουβέντα, η επικοινωνία, ένας χορός, ένα ταξίδι, μια σάλσα, μια μαργαρίτα, ένα μοχίτο, μια μπατσάτα, μια αναγνώριση, ένα ευχαριστώ (κανονικό, όχι ιντερνετικό), ένα ταξίδι (το πα?) και χίλια άλλα που δεν πρόκειται ποτέ να σταματήσω να γράφω!!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.890
Likes
14.560
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Ευτυχώς παρα πολλά πράγματα με κάνουν χαρούμενη. Βέβαια αυτό πιστεύω ότι έχει καθαρά να κάνει με μας. Δηλαδή αν θα κάτσουμε να μιζεριάζουμε ή να δούμε την όμορφη πλευρά της ζωής.
Πάνω απ'όλα ευτυχισμένη με κάνει το πλασματάκι μου, το Σοφάκι μου. Μου δίνει απεριόριστη αγάπη, δε με έχει κουράσει ποτέ γιατί είναι ώρημο και υπεύθυνο παιδί, μάλιστα πολλές φορές μοιάζει να θέλει να με προστατεύσει. Θα έλεγα πως έχουμε πολύ καλή σχέση και ελπίζω να τη διατηρήσουμε και στο μέλλον, στις πιο δύσκολες ηλικίες.
Με κανει ευτυχισμένη και η ύπαρξη των φίλων, των πραγματικών φίλων που όταν πας να στραβοπατήσεις είναι εκεί πάντα για να σε βοηθήσουν πάλι να σταθείς στα πόδια σου. Σα τη φιλία παρόμοιο αγαθό δεν υπάρχει.
Τέλος, με κάνουν ευτυχισμένη τα απλά πράματα : μια βόλτα για περπάτημα, η θέα του φεγγαριού, η ώρα του ξημερώματος, μια αναπάντεχη χαρά, ένας γλυκός λόγος, ένα χαμόγελο επιδοκιμασίας, ο νοτιάς, η λιακάδα, η βροχή, η μουντάδα, ένα ταξίδι, μια έξοδος, ένα ξαφνικό μήνυμα που θα σου ρθει στα πμ από εκεί που δε το περιμένεις και τόσα άλλα, που είναι πολύ περισσότερα από τα άσχημα.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Με κάνει χαρούμενη το φυτό μου!
Ουδέποτε είχα πολλά πάρε δώσε με φυτά και γλάστρες! Όμως πριν καποια χρόνια ερωτεύτηκα ένα μικρό εσπεριδοειδές το οποίο καθόταν στη βιτρίνα ενός ανθοπωλείο γεμάτο μικρούς χρυσαφιούς καρπούς και λιαζότανε. Το αγόρασα, αλλά μετά από λίγο έρριξε όλους του τους καρπούς και αργότερα όλα του τα φύλλα, εκτός από ένα.
Το παρακολουθούσα να δίνει τη μάχη του να κρατηθεί στη ζωή, ανήμπορη εντελώς να το βοηθήσω. Ήταν όμως τόσο σκληροτράχηλο όσο και όμορφο, έστω και αν αυτή η ομορφιά του είχε μαραθεί. Τελικά τα κατάφερε, άρχισε να πετά ξανά φύλλα.
Μάλιστα φέτος την άνοιξη γέμισε και λευκούς ανθούς οι οποίοι μέσα στο καλοκαίρι έγιναν μικροί στρογγυλοί πράσινοι καρποί. Τα κλαδιά του φυτού μου γέρνουν από το βάρος τους. Σήμερα είδα οτι άρχισαν κιόλας σιγά σιγά να κιτρινίζουν. Τα χειμώνα θα έχουν γίνει πορτοκαλί.
Μου δίνει μεγάλη χαρά να κοιτώ αυτόν τον αγωνιστή που δεν το έβαλε κάτω.
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
να βρισκομαι με ανθρωπους που αγαπω κοντα στη φυση, ειτε σε μια μικρη ερημη παραλια ειτε στο στο βουνο....Να περπαταω μακρια απο το τσιμεντο, να νιωθω το αρωμα των βοτανων, να ακουω τα τζιτζικια και οχι κορνες και τα ματια μου να γεμιζουν χρωματα...Εκει πραγματικα νιωθω οτι ο χρονος σταματα.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.161
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Με κάνει χαρούμενη το φυτό μου! .......... οποίοι μέσα στο καλοκαίρι έγιναν μικροί στρογγυλοί πράσινοι καρποί. Τα χειμώνα θα έχουν γίνει πορτοκαλί.
Φαναρι εχεις;
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
αντε και κατι αισιοδοξο!!! Δεφ, κι εγω! περηφανη και χαρουμενη για την κορη μου, που όσο και αν με ζαλιζει, παντα μου βγαζει το μεγαλύτερο χαμόγελο μου.
Και φυσικα χαρούμενη που θα κανω ταξίδι (!) εστω και μεχρι την αθηνα να δω καλούς φίλους το σκ αυτό.... και θα γυρισω πισω με χαμογελο και καλη διαθεση :)
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.819
Likes
18.768
Ακόμα δεν έχει πάρει τα πάνω του το τόπικ...περιμένουμε μάλλον τις βραδυνές ανακοινώσεις :D
 
Μηνύματα
778
Likes
624
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Ένα από τα πράγματα που με κάνουν πολύ χαρούμενο και αμέσως μου φτιάχνουν τη διάθεση είναι το καθημερινό μου daydreaming μέσα από το ίντερνετ ανακαλύπτωντας νέους ταξιδιωτικούς προορισμούς και οργανώνοντας νοητά κάθε λεπτομέρεια ενός επικείμενου ταξιδιού, ακόμη και αν ξέρω ότι άμεσα δεν θα τα καταφέρω να το πραγματοποιήσω. Και μόνο η σκέψη ότι ανα πάσα στιγμή θα είμαι έτοιμος, ή ότι μπορώ να βοηθήσω κάποιον φίλο (και με λεπτομέρειες) με κάνει πανευτυχή.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.698
Likes
6.678
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Μιμούμενος την ιστορία του πολυαγαπημένου Peter Pan, καθώς το HOOK ήταν και η πρώτη ταινία που είδα σε κινηματογραφική αίθουσα (εξομολογήσεις :D ), ξεκινάω ένα τόπικ στο οποίο θα αναφέρουμε όσα έχουμε και μας κάνουν χαρούμενους και ευτυχισμένους στη ζωή μας.

Κόντρα στο κλίμα και κόντρα στα 50 τόπικ που μιλάνε για το πόσα λεφτά χάνουμε, πόσα πράγματα στερούμαστε, πόσο θυμωμένοι είμαστε και πόσο ξύλο θέλουμε να ρίξουμε, μιλήστε λίγο για το πόσα έχετε για τα οποία είστε περήφανοι, χαρούμενοι ή και ευτυχισμένοι.

Ξεκινάω πρώτος λέγοντας ότι η κόρη μου είναι ΤΟ σταθερό σημείο καθημερινού χαμόγελου και στιγμών ευτυχίας. :D

Μπραβο αφεντικο , για το θέμα που ανοιξες !!!
Αρκετά με τη μιζερια ....
Υπαρχουν τόσα που με κανουν χαρουμενη και ευτυχισμενη στη ζωη μου που προσπερνάω το οικονομικο που ειναι το αγκαθι της εποχης για τους περισσοτερους απο εμας !!
Αν ειμαι υγιης εγω και οι δικοι μου ανθρωποι και μου κανει γελακια η εγγονη μου ειμαι μια χαρά .
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.276
Μηνύματα
885.937
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom