Hellenic Imperial Airways HELLENIC IMPERIAL AIRWAYS

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Nα το θεσω διαφορετικα. Να κανω διαθηκη;
 

Kingston

Member
Μηνύματα
64
Likes
15
Πριν κανα μηνα οταν επαιζε ο Ολυμπιακος στη Καβαλα ναυλωσαν ενα αεροσκαφος απ αυτα που λετε και ηρθαν καμια διακοσιαρια γαυροι μ αυτην την εταιρια,δεν ξερω αν αυτο λεει κατι..Το πως εφυγαν ψαξτε να το μαθετε...ΠΑΟΚ εισαι ρεεε!(σορρυ ασχετο μεν αλλα οι αδυναμιες δεν κρυβονται,ΠΑΟΚ μια ζωη!)
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
πήγε 742 στο αεροδρόμιο της Καβάλας? Να το δω και να μην το πιστέψω :shock:
 

Kingston

Member
Μηνύματα
64
Likes
15
πήγε 742 στο αεροδρόμιο της Καβάλας? Να το δω και να μην το πιστέψω :shock:[/q
Οχι βεβαια,στο Μακεδονια κατεβηκε,μετα πηγαν με τζιπακια,λεωφορεια κτλ.Τελος παντων το ανεφερα γιατι ταξιδευα εκεινη την ημερα και ειδα το συγκεκριμενο αεροπλανο,αλλα αστο καλυτερα μην μπερδεψουμε αθλητικα γιατι θα μπλεξουμε...yeah man!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Από 1/6 ξεκινάνε οι πτήσεις για JNB... 5 φορές την εβδομάδα για την περίοδο του μουντιάλ και μετά 2 φορές την εβδομάδα... από 917? την περίοδο αιχμής...
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Fees (economy, web price):
ATH - BHX - ATH from 275.94 euro (including taxes)
ATH - CMN - ATH from 276.51 euro (including taxes)
ATH - JED - ATH from 340 euro (including taxes)

.. για τους τολμηρούς κρατήσεις on line στο καταπληκτικό site της υπερεταιριάρας Hellenic Imperial Airways τι διάολο πίνουν και δεν μας δίνουν!!
Από 1/6 ξεκινάνε οι πτήσεις για JNB... 5 φορές την εβδομάδα για την περίοδο του μουντιάλ και μετά 2 φορές την εβδομάδα... από 917? την περίοδο αιχμής...
Εντάξει traveller, είσαι εξπέρ (το έχουμε εμπεδώσει):clap:

Μήπως όμως θα βόλευε, εκτός από τους κωδικούς των αεροδρομίων να έβαζες και το όνομα τους (ή της πόλης που βρίσκονται)?…..:shock: … Για να μην ψαχνόμαστε και εμείς που δεν τους γνωρίζουμε …

Και μια συμβουλή από αποδέκτη που ενδιαφέρεται να διαβάζει θέματα σου :
να δίνεις πληροφορίες που να μπορούν άμεσα να προκαλούν το ενδιαφέρον…. ( και δεν αναφέρομαι σε μασημένη τροφή.....)

Εντάξει το ATH το ξέρουμε όλοι.....

BHX => Birminghan
CMN => Casablanca
JED => Jeddah
JNB => Johannesburg


Tα βρήκα η άμοιρη? ... :roll: ......
(και για να μην κάνω την ξύπνια …. το ιντερνετ να είναι καλά :cool:)
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Εντάξει taver, είσαι εξπέρ (το έχουμε εμπεδώσει):clap:
Μπέρδεψες taver με Traveller:roll:

Μπορείς να αυτοτιμωρηθείς ελεύθερα:clap:
Βρε τι παθαίνουμε όταν βιαζόμαστε!!!:shock:
thanks fotast (εσένα σε εγραψα σωστά!)


Ευτυχώς υπάρχει η παράθεση..... το διόρθωσα...

Αποσύρομαι για να αυτομαστιγωθώ:haha:
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Mundial τέλος για την Εθνική Ν.Αφρική μάλλον τέλος για τους Αυτοκράτορες... το site τους σταμάτησε να δέχεται κρατήσεις πια για JNB και αυτό δεν είναι καθόλου καλό σημάδι... όχι ότι δεν το περιμέναμε αλλά...

Υ.Γ. Πληροφορίες ότι ξεκινάει πτήσεις για FNJ ερευνώνται... λες να δούμε 742 στο Sunan???
 

dimpanayio

Member
Μηνύματα
52
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία,γη του Πυρός,Αν
ρε την εταιριάρα, κρίμα να χάσει τέτοια πτήση φιλέτο ΑΤΗ-JNB. Φαντάζομαι ότι θα ήταν κάθε πτήση της γεμάτη μη σου πω oversold:lol::lol:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Πωπω! Το cult όνειρό μου για μια πτήση με τους αυτοκράτορες είναι ενδεχόμενο να μην πραγματοποιηθεί! Κρίμα!
 

elli88

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Μια χάλια αεροσύνοδός απαντά

μακραν οι χειρωτεροι αεροσυνοδοι που εχω ταξιδεψει.
Έχω σταματήσει από την εν λόγω εταιρεία εδώ και λίγο καιρό κυρίως γιατί δεν με βολεύει το μόνιμο stand by μιας κατά βάση charter εταιρείας.Για τις δυο αυτές πτήσεις κατα τις οποίες μεταφέραμε φιλάθλους[?!] έχω να πω πως δύσκολα μπορεί να συναντήσει τέτοιους επιβάτες.Οι χειρότεροι επιβάτες που συνάντησα ποτέ!Με έκαναν να αναρωτιέμαι τι μπορεί να σημαίνει να είσαι αεροσυνοδός..Βλέποντας αυτή την ανάρτηση σου αμέσως σκέφτηκα να ανεβάσω αυτό το κειμενάκι με στόχο να ξορκίσω το γεγονός πως ένα περιστατικό μπορεί να έχει τόσο διαφορετική περιγραφή βάση της οπτικής γωνίας του καθένα μας , πράγμα το οποίο καταντά λίγο αστείο κατά την γνώμη μου , να καταγράψω μια από τις πιο τραβηγμένες από τα μαλλία ταξιδιωτικές εμπειρίες μου και τέλος να αποτρέψω ίσως μελλοντικές συμπεριφορές[?! το τελευταίο αν κ τραβηγμένο το εύχομαι].
Το κείμενο θα συμπληρωθεί σε λίγο καιρό.Συγνώμη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.837
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom