Hellenic Imperial Airways HELLENIC IMPERIAL AIRWAYS

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εγώ προσωπικά θα αναμένω.Είναι πολύ εύκολο να κράζουμε τον κάθε εργαζόμενο γύρω μας όταν δυσανασχετούμε αλλά πολύ δύσκολο να σκεφτούμε τι μπορεί να αντιμετωπίζει καθημερινά αυτός,ασχέτως αν κι εμείς αντιμετωπίζουμε αντίστοιχα προβλήματα στις δουλειές μας.

Εξάλλου θα είναι πολύ πρωτότυπη και ενδιαφέρουσα η οπτική μιας αεροσυνοδού σε αυτό ειδικά το φόρουμ.
 

htz_markos

Member
Μηνύματα
39
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο-Αμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κέιπ Τάουν
Κι εγώ θα περιμένω! Όσον αφορά τους επιβάτες έχεις απόλυτο δίκιο. Πρέπει να είναι τραγικά δύσκολο να συγκρατείς τα νεύρα σου και το fake χαμόγελο σου στη θέση του σαν αεροσυνοδός με Έλληνάρες επιβάτες. Σε πτήση της Aegean έχω άκούσει επιβάτη να λέει στην αεροσυνοδό "Μανάρι μου, πιάσε μια κόκα λάιτ" και επίσης μια φορά πριν την απογείωση ένας μιλούσε στο κινητό και του ζήτησε η αεροσυνοδός ευγενικά να το κλείσει αυτός είπε " Ρε μ***κα σε κλείνω, μου έχει πρήξει τα @@ η π***να η αεροσυνοδος". Και η κοπέλα απλά έφυγε κοιτώντας κάτω. Έλεος με τους Ελληνάρες και τη μπέσα μας, που μόνο εμείς από τους λαούς παγκοσμίως διαθέτουμε!!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.315
Ψάχνοντας κάτι έπεσα στην σελίδα της εταιρείας όπου με χθεσινή της ανακοίνωση προαναγγέλει πτήσεις γιά Ν.Υόρκη-Σικάγο-Μόντρεαλ-Τορόντο με έναρξη Μαϊος-Ιούνιος 2011.Επίσης αναφέρει ότι θα κάνει Μελβούρνη και άλλους διεθνείς προορισμούς που θα ειναι τμήμα του δικτύου που θα προγραμματίσει.Διαβάστε στα Αγγλικά:

Melbourne (Australia) and other international destinations “which are part of the network Hellenic Imperial Airways is planning to operate to”, are currently in the final stage of obtaining the necessary permits and slots after having been appointed the designated carrier.

Πραγματικότητα η ...απλώς όνειρα...

Σύνδεσμος για την σελίδα:


Hellenic Imperial Airways | Press Releases
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
H Αυτοκρατορία αντεπιτίθεται.... λέμε τώρα...

Εντονότατες φήμες ότι οι Αυτοκράτορες παίρνουν Α321 και κάπου, κάπως μέσα στο καλοκαίρι ξεκινούν για νέες περιπέτειες... οι πληροφορίες μου μιλάνε και για ΑΤΗ-SKG... τιμές και δρομολόγια προσεχώς...
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Επιβεβαιώθηκε... η ΗΙΑ παίρνει Α321 και ξεκινάει πτήσεις μέσα στη θερινή περίοδο... σίγουρα, όσο σίγουρος μπορεί να είσαι με τέτοια εταιρία, θα πετάει ATH-SKG... τιμές από 10? συν φόρους το κάθε σκέλος...
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Ωραία άντε να βγάλει και κάνα frequent flyer να πάρουμε και καμιά καρτούλα για τη συλλογή :)
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Κατι παλιά αεροπλάνα που είχε ακινητοποιημένα,τα έδωσε?
όχι βέβαια... τα υπερσύγχρονα 742 της είναι πάντα στην πρώτη γραμμή δράσης... όπου σεισμός λιμός καταποντισμός η ΗΙΑ στον αγώνα... πρόσφατα έκανε πτησάρες επαναπατρισμού από την Λιβύη... Χανιά-Πεκίνο , Χανιά-Ανόι και τέτοια σουρεαλιστικά... σε λίγο καιρό θα έχουμε και το Χάτζι... πως θα πάνε οι Μουσουλμάνοι της Νιγηρίας στη Μέκκα? Μα φυσικά με τα υπερσύγχρονο 742 των Αυτοκρατόρων...


Ωραία άντε να βγάλει και κάνα frequent flyer να πάρουμε και καμιά καρτούλα για τη συλλογή :)
Θα σου έλεγα τώρα τι θα βγάλουν αλλά διαβάζουν και κυρίες...


Υ.Γ. Έβγαλαν και ανακοίνωση στην ιστοσελίδα τους ότι θα πάρουν και Α340... ποιός ξέρει... θαύματα πάντα γίνονται...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.315
Μήπως όμως με αυτά τα δρομολόγια και ότι άλλο κάνουν(αλήθεια τι κάνουν σε σταθερή βάση τώρα?) βγάζουν σεμνά και ταπεινά κάποια λεφτά?

Η εταιρεία ειναι Ελληνική Α.Ε?Πως είναι η ακριβής επωνυμία της?
 

panosast

Member
Μηνύματα
320
Likes
34
μάλλον δεν κάνουν πλάκα...μακάρι να ξεκινήσουν τα δρομολόγια και να επεκταθούν και σε αλλους προορισμούς.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Tελευταία νέα για την υπερεταιριάρα...

1. Οι πτήσεις για ΝΥC ξεκινούν από 24/6 με Airbus 343...
2. Tα 343 τελικά θα είναι ex-Gulf Air και θα είναι τέσσερα...
3. Οι πτήσεις για SKG έχουν ξηλωθεί από τα συστήματα...
4. Νεότερες πληροφορίες για τα 321 δεν υπάρχουν...
5. Μπορεί οι πτήσεις για SKG να ξηλώθηκαν αλλά εμφανίστηκαν πτήσεις για LGW με τα 343...

Αυτά ισχύουν σήμερα... το τι μπορεί να ισχύει αύριο δεν έχω ιδέα... οι Αυτοκράτορες είναι πάντα απρόβλεπτοι, γιαυτό και είναι Αυτοκράτορες...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.820
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom