Γενικά help wanted!

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
εννοειται οτι οταν γυρισω θα σας πω πως περασα!!για την ωρα μπαινω στον πυρετο της προετοιμασιας καθως πρεπει να κανω την καθιερωμενη ερευνα για ξενοδοχειο κ εχω ηδη αγχωθει!:roll:
να μην αγχωθεςι καθολου..δεν χρειαζεσαι τιποτα εκτος απ το travelstories.οτι θελεις το εχει εδω..

υπαρχουν απειρες πληροφοριες για ρωμη για ολα τα θεματα..ξεκινα αναζητηση πληροφοριων.
 

rena1988

Member
Μηνύματα
294
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ζανζιβάρη (11/2021)
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
αυτο ακριβως θα κανω!για να δουμε τι θα δουμε!!
 

alexandra75

Member
Μηνύματα
199
Likes
25
Ρένα μου να περάσεις πολύ όμορφα και να επιστρέψεις ανανεωμένη. Για διαμονή προτείνω τις εξής περιοχές με φθίνουσα σειρά προτίμησης
- Piazza Navona
- Campo dei Fiori
- Trastevere
- Spagna
- Termini - μόνο αν θέλεις κάτι πολύ οικονομικό.
 

the Lycan

Member
Μηνύματα
215
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη...10 και σήμερα..
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
" dim Kyr :Πήγαινε κανά Μαρόκο κοπέλα μου που τα χει όλα. Ασφάλεια, οικονομικός προορισμός, ατμόσφαιρα, μαγεία 1000 και 1 νύχτες, πολιτιστικό ενδιαφέρον και τόσα άλλα. Γύρνα την πλάτη στην Ευρώπη (που ούτως ή άλλως πηγαίνεις όποτε θέλεις) και χώσου στα στενοσόκακα της Μεδίνας και αν δεν γυρίσεις ανανεωμένη να μην με λέν Dim Kyr. Eίπα και ελάλησα. Θα πας Μαρόκο. Τέρμα. Κάνε την ανατροπή!! "
Σωστός!!! ακριβώς στο πνεύμα που πρέπει!!!!

"tripakias : Και στην Πολη μπορεις να πας και να γνωρισεις κανα Τουρκο αμα λαχει..."
τι κρίμα που κι ο Εζέλ είναι πιασμένος ρε γμτ!!!! πάντως νομίζω ότι η Πόλη είναι από τις καλύτερες προτάσεις!!!!!

"fenia 42:Για να τον ξεχάσει να πάει στην Ουγγαρία. Μamma mia ! Πέρασε ένα τεκνό και δεν είχα με ποιον να μοιραστώ τη χαρά μου και γυρναω στην κόρη μου : "Κοίτα παιδί μου έναν παίδαρο"
δώσε μου σημείο και περιγραφή, πάω Βουδαπέστη τον Νοέμβριο και στον φέρνω πακέτο αν είναι!!!

είδα έκλεισες για Ρώμη αλλά εγώ θα την κάνω την πρότασή μου... πρόσφατα έκανα μια ίδια κουβέντα με φίλες που ήταν στην ίδια πάνω - κάτω κατάσταση και νομίζω ότι οι καλύτερες επιλογές είναι 2 (ανάλογα με το τι τύπος είσαι ) : α) ένα ταξιδάκι σε έναν προορισμό με τελείως διαφορετικό πολιτισμό από τον δικό μας αλλά με γκρουπ για να σου παρέχει την ¨ασφάλεια" που ίσως δεν θα έχεις μόνη σου..έτσι θα έχεις ανθρώπους να απευθυνθείς για κάτι αν χρειαστείς ΑΛΛΑ δεν θα είσαι και υποχρεωμένη να μιλήσεις με κανέναν κι έτσι θα έχεις τον χρόνο σου να "αναρρώσεις"... για τέτοιο ταξίδι θα πρότεινα μία Ινδία ή μία Κϊνα ή κάτι τέτοιο, β) ένα Κανάριο νησί (χιχιχιιχιχι), να πας να λιώσεις στις πισίνες και στις παραλίες και να χτυπήσεις και κανένα μασάζ και τέτοιου είδους περιποιήσεις να δεις πώς θα έρθεις στα ίσα σου και θα τα ξεχάσεις αμέσως όλα!!!
πάντως καλά να περάσεις στη Ρώμη και να γυρίσεις καλύτερα!!!!!!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.141
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
τι κρίμα που κι ο Εζέλ είναι πιασμένος ρε γμτ!!!! πάντως νομίζω ότι η Πόλη είναι από τις καλύτερες προτάσεις!!!!!
Τι ειναι το Εζελ; Πολη ειναι κι αυτο; Καρκασον, Εζελ ποσα μερη να μαθω ο ερμος σε μια μερα...
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Τι ειναι το Εζελ; Πολη ειναι κι αυτο; Καρκασον, Εζελ ποσα μερη να μαθω ο ερμος σε μια μερα...
Δεν ειναι το Εζελ αλλα ο Εζελ. Ανθρωπος εκ Τουρκιας απο σηριαλ.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Τι ειναι το Εζελ; Πολη ειναι κι αυτο; Καρκασον, Εζελ ποσα μερη να μαθω ο ερμος σε μια μερα...
Δεν ειναι το Εζελ αλλα ο Εζελ. Ανθρωπος εκ Τουρκιας απο σηριαλ.
:haha::haha::haha: Πολύ αστεία αυτά τα μηνύματα!

Ο μεν tripakias δεν έχει ιδέα (και γώ φυσικά για πόλη το πέρασα) και είναι στον κόσμο του, ποιά πόλη είναι αυτή;

Η μεν ANNA-PANOS προσπαθεί να δώσει και επιστημονική εξήγηση στο φαινόμενο...Εζέλ! :haha::haha: Ας το φτιάξουμε:
α. Όνομα (μουσουλμανικό), αρσ.γένος
β. Άνθρωπος γένους αρσενικού, τουρκικής καταγωγής, πρωταγωνιστής τηλεοπτικής σειράς που έχει μεταφερθεί και στην ελληνική τηλεόραση.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.430
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Ρένα καλά να περάσεις.
 

harilander

Member
Μηνύματα
559
Likes
453
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
ομολογώ ότι δεν έχω διαβάσει όλες τις απαντήσεις, αλλά κάπου πήρε το μάτι μου το Καϊρο. Φαντάζομαι ότι γνωρίζετε όσοι διαβάζετε εφημερίδες - γιατί πια στα δελτία ειδήσεων δεν υπάρχουν διεθνείς ειδήσεις- ότι η κατάστση στην Αίγυπτο εξακολουθεί να ειναι έκρυθμη. Η πολεμική κατάστση μεταξύ Ισραήλ και Τουρκίας επηρεάζει άμεσα και βάζει στο παιχνίδι και τις χώρες τύπου Αίγυπτο.
«εν κρυπτώ»: Εισβολή διαδηλωτών στην ισραηλινή πρεσβεία στο Κάιρο
ας είμαστε λίγο πιο προσεκτικοί στο τι προτείνουμε σε ένα νέο κορίτσι που θα ταξιδέψει μόνο. γιατί σε ένα ταξίδι σημασία έχει να απολαύσεις και όχι να αποδείξεις πόσο ατρόμητος είσαι εκτός και αν θέλεις να κάνεις καριέρα πολεμικού ανταποκριτή.
μην πιστεύεις οσα ακούς ειδικά τους δημοσιογράφους!

Ρενα καλά να περάσεις και να το ευχαριστηθεις!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
για τέτοιο ταξίδι θα πρότεινα μία Ινδία ή μία Κϊνα ή κάτι τέτοιο!
Ό,τι νά' ναι! 5 μέρες έχει η κοπέλα. Και της προτείνεις Ινδία ή Κίνα? Ούτε ο taver δεν τα κάνει αυτά!
 

Joanna

Member
Μηνύματα
195
Likes
57
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΑΙΣΙΑ
Να αφήσεις ό,τι αρνητιικό σε έχει ενοχλήσει πίσω σου και να χαρείς αυτές τις 5 μέρες στη πανέμορφη Ρώμη..καλά να περάσεις !!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.765
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom