Honeymoon τέλος Ιανουαριου 2018

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
δε μας ενδιαφέρει να κάνουμε μπάνιο... ναχει καλό κλίμα θέλουμε δηλ κατι σα μινι εξωτικό προορισμο
Αναφέρθηκες σε water park. Καλό κλίμα θα βρείτε σε χώρες της μεσογείου, αλλά θερμοκρασίες όχι πάνω από 22-23 βαθμούς, το ίδιο και στη χερσόνησο του Σινά.
 

casabel

Member
Μηνύματα
18
Likes
15
Μάλιστα ευχαριστώ πολύ,μάλλον θα καταλήξουμε σε κάνα πρακτορείο να μας κάνουν κανα πακέτο
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.085
Likes
1.953
Μάλιστα ευχαριστώ πολύ,μάλλον θα καταλήξουμε σε κάνα πρακτορείο να μας κάνουν κανα πακέτο
Sorry που στο χαλαω αλλα 5 μερες μ αυτα λεφτα και σε πρακτορειο λιγο δυσκολο,διοτι θα θελουν να βγαλουν προμηθεια...μπορεις να συμβουλευτεις καποιο γραφειο για να παρεις ιδεες και μετα ψαξτο μονη σου καλυτερα...οι τιμες στα πακετα των γραφειων μπορει να ναι κ 2-3 φορες πανω απ αυτη που θα βρεις μονη σου ονλινε
 

casabel

Member
Μηνύματα
18
Likes
15
Δε μου το χαλάς , κάνουμε κουβέντα:)

Θεωρώ πως η εποχή είναι off season και θα βρούμε κάποια καλή προσφορά σε αυτά τα χρήματα.

...καμία γνώμη για Dubai?
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.013
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Νομίζω οτι αυτό που θες τον Γενάρη θα το βρεις στην Ασία... Δεν νομίζω οτι το Dubai ενδείκνυται για μπάνια γενικότερα, πόσο μάλλον τον Γενάρη. Στην θέση σου, αν ο χρόνος ή τα οικονομικά μου δεν επέτρεπαν ένα μεγάλο ταξίδι και χρειαζόμουν απλά ξεκούραση, θα έψαχνα απλά για ένα πολύ καλό ξενοδοχείο Ελλάδα ή Ευρώπη και θα άφηνα τον παράγοντα καιρό στην άκρη.
 
Last edited:

casabel

Member
Μηνύματα
18
Likes
15
οπως προανέφερα,το μπανιο δεν ειναι δεσμευτικό, απλά θα θέλαμε καλό κλίμα (οχι βροχερό και θερμ. 20-30) και οχι πολύ κρύο..5-6 μέρες δε μας επιτρέπουν ετσι κιαλλίως μακρινό ταξίδι οπου θα χαθούν και 2 μέρες στο ταξίδι..
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.013
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Οκ. Εσύ ξέρεις καλύτερα τι σε καλύπτει. Απλά μόνο να έχεις κατά νου ότι π.χ αν πας σε ένα παραθαλάσιο θέρετρο τύπου σαρλεμ σειχ και ο καιρός δεν επιτρέπει μπάνια, δεν θα έχεις τίποτα άλλο να δεις και να κάνεις...
To Dubai προσωπικά δεν θα το επέλεγα ποτέ αλλά εφόσον θες κάτι σχετικά κοντά και με καλές θερμοκρασίες, μάλλον είναι αυτό που ψάχνεις...
 

alma

Member
Μηνύματα
3.726
Likes
15.093
Μια ψήφος στην Κύπρο και από μένα.Θέλεις να πας κάπου κοντά και να μην έχει πολύ κρύο. Η Κύπρος τα συνδιάζει αυτά. Βρείτε κι ένα καλό ξενοδοχείο και η ώρα η καλή.
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
απλά θα θέλαμε καλό κλίμα (οχι βροχερό και θερμ. 20-30) και οχι πολύ κρύο
Τότε παρέμεινε στην αρχική σου επιλογή. Στο Σαρλ Ελ Σέιχ έχει γενικά ξηρό κλίμα με ελάχιστες βροχές, παραθαλάσσιο είναι, μια χαρά επιλογή.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.427
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Μάλτα Απρίλη μήνα το δαγκώσαμε. Αίγυπτο δεν θα πήγαινα με τίποτα και αυτή τη χρονιά. Νομίζω Κανάρια κτλ θα πρότεινα, αλλά δεν είναι και δίπλα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.531
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom