Honeymoon τέλος Ιανουαριου 2018

vrea

Member
Μηνύματα
233
Likes
212
Μαρακές εγώ θα πρότεινα. Εξωτικός προορισμός, να χαθείς να χάνεσαι στα σουκ, ωραίες αγορές να πιεις καφέ, φανταστικά εστιατόρια...

Ο άλλος προορισμός που θα κοίταζα αλλά με περισυλλογή λόγω της γενικότερης κατάστασης στην περιοχή, θα ήταν Ιορδανία.

Αίγυπτος είναι υπέροχη, ειδικά στο Λούξορ, κρουαζιέρα κλπ αλλά το θεωρώ too risky.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.712
Likes
11.262
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Ο άλλος προορισμός που θα κοίταζα αλλά με περισυλλογή λόγω της γενικότερης κατάστασης στην περιοχή, θα ήταν Ιορδανία.
Η Ιορδανία είναι πολύ ασφαλής χώρα.
Βασικά τη σκέφτηκα και εγώ μόλις διάβασα το thread, αλλά δεν τη λες και προορισμό για άραγμα και ξεκούραση, μάλλον το αντίθετο.
Άσε που Γενάρη ο καιρός είναι επίφοβος, αν θυμάμαι καλά από την ιστορία του ο @Yorgos είχε πετύχει χιόνι όταν είχε πάει χειμώνα.

Γενικά νομίζω ότι όλοι λίγο-πολύ τα ίδια λέμε. Υπάρχουν αρκετοί σχετικά κοντινοί προορισμοί που εν δυνάμει μπορούν να προσφέρουν αυτά που θέλει το ζευγάρι, αλλά τέτοιο μήνα ο καιρός είναι επίφοβος για Μεσόγειο και πέριξ. Εγώ και τη Μαδέρα σκέφτηκα, τη θεωρώ κορυφή για honeymoon, αλλά είναι λίγο πιο μακριά και μάλλον εκτός budget. :rolleyes-80:
 

casabel

Member
Μηνύματα
18
Likes
15
Νομίζω πως εβαλα δύσκολη εξίσωση (γάμος τον Ιανουαριο δεν ειναι συχνό φαινόμενο) ωστοσο σας ευχαριστουμε πολύ για τις ιδέες
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Δε μου το χαλάς , κάνουμε κουβέντα:)

Θεωρώ πως η εποχή είναι off season και θα βρούμε κάποια καλή προσφορά σε αυτά τα χρήματα.

...καμία γνώμη για Dubai?
Απο αποψη καιρού μια χαρα θα είναι.. Εμεις ειχαμε παει αρχες Γεναρη και ειχε ζεστη, αρκετος κοσμος εκανε μπανιο στην θάλασσα ( η δημοσια παραλια δεν ηταν της προκοπής).. Αλλα για 4-5 μερες θα βρειτε πραγματα να κανετε και να περασετε χαλαρα..
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Δε μου το χαλάς , κάνουμε κουβέντα:)

Θεωρώ πως η εποχή είναι off season και θα βρούμε κάποια καλή προσφορά σε αυτά τα χρήματα.

...καμία γνώμη για Dubai?
Χαχαχα τροπος του λεγειν ηταν!παντως και off season,φθηνοτερες τιμες θα βρεις μονη σου!στο λεω εκ πειρας που ημουν σε τουριστικο γραφειο :p μακαρι να βρεις καποιο προορισμο που να σ αρεσει!
 

casabel

Member
Μηνύματα
18
Likes
15
Τωρα σκεφτόμαστε και λίγο απο Eurodisney κιας εχει κρύο τον Ιανουάριο, οι τιμές στα αεροπορικά ειναι πολύ χαμηλές,κοντά στα 300Ε ολα μαζί.Επίσης δε θα έχει πολύ κόσμο. Να πάμε και να κάτσουμε σε κοντινό ξενοδοχείο (οχι μέσα) και ναμαστε 5 μέρες εκεί..κάποια γνώμη σχετικά?
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Μάλτα ή Κανάρια Νησιά. Πιστευω στα Κανάρια είναι ακόμα καλύτερος ο καιρος.
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Τωρα σκεφτόμαστε και λίγο απο Eurodisney κιας εχει κρύο τον Ιανουάριο, οι τιμές στα αεροπορικά ειναι πολύ χαμηλές,κοντά στα 300Ε ολα μαζί.Επίσης δε θα έχει πολύ κόσμο. Να πάμε και να κάτσουμε σε κοντινό ξενοδοχείο (οχι μέσα) και ναμαστε 5 μέρες εκεί..κάποια γνώμη σχετικά?
Ωραίο μέρος αλλά δε θα το πρότεινα για Γαμήλιο. Πολύ φασαρία όλο το χρόνο, εκτός αν τρελαίνεστε για όλα αυτα τα παιχνίδια που έχει.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τωρα σκεφτόμαστε και λίγο απο Eurodisney κιας εχει κρύο τον Ιανουάριο, οι τιμές στα αεροπορικά ειναι πολύ χαμηλές,κοντά στα 300Ε ολα μαζί.Επίσης δε θα έχει πολύ κόσμο. Να πάμε και να κάτσουμε σε κοντινό ξενοδοχείο (οχι μέσα) και ναμαστε 5 μέρες εκεί..κάποια γνώμη σχετικά?
καλα ξεκινησες απο εξωτικό για να καταλήξεις σε βόλτες σε ψιλοέρημα παιδικά παρκα με πολικό ψύχος? ε όχι, δεν ειναι για honeymoon και ειδικα αυτη την εποχη...αν δε ο καιρός είναι πολυ κακος, που ειναι πιθανοτατο γεναρη μηνα, θα μετανιωσεις την ωρα κ τη στιγμη. τα κοντινά μερη δε, δεν λενε τπτ...
γεναρη ή χιονια κ Ελβετια-Αυστρια ή μεινε στα εξωτικα.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.743
Τωρα σκεφτόμαστε και λίγο απο Eurodisney κιας εχει κρύο τον Ιανουάριο, οι τιμές στα αεροπορικά ειναι πολύ χαμηλές,κοντά στα 300Ε ολα μαζί.Επίσης δε θα έχει πολύ κόσμο. Να πάμε και να κάτσουμε σε κοντινό ξενοδοχείο (οχι μέσα) και ναμαστε 5 μέρες εκεί..κάποια γνώμη σχετικά?
Δεν υπάρχει πιο ρομαντικό πράγμα να κάνεις γαμήλιο ταξίδι παρέα με τον Μίκι Μάους τον Αστεριξ και τον Μπαξ Μπάνυ.!!!! Αν έρθουν και τα πεθερικά μαζί έδεσε το γλυκό.
Όπου και να πας αυτόν τον καιρό θα έχει κρύο.Μια Ανδαλουσία αν είστε τυχεροί μπορεί και να έχει καλό καιρό.
 

casabel

Member
Μηνύματα
18
Likes
15
εξετάζω ολες τις εκδοχές και σε καμία περίπτωση δε θεωρόυμε τη Eurodisney σα παιδικό πάρκο.
Παιδικό πάρκο είναι το ΑΛΛΟΥ FAN PARK στο Ρέντη που πας και πάλι βλέπεις πολύ κόσμο σε ενήλικες.
Σε καλή εποχή η Eurodisney είναι απλησίαστη και απο οικονομική πλευρά και απο κόσμο.
Μη ξεχνάτε μιλάμε για Παρίσι οπότε δε μπορούμε να πούμε οτι δεν είναι ρομαντικα!:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.251
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom