Hotel barcelona.

GiwtaMerlia

Member
Μηνύματα
87
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες-Άμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
το 1 είναι το καλύτερο από όλα.
έχουν πέσει πολύ οι τιμές στα ξενοδοχεία στη Βαρκελώνη βλέπω.
Κι εγώ πιστεύω ότι αν μας δώσουν δωμάτιο με καλή θέα, αξίζει να μην έχουν πρωινό. Ωστόσο οι τιμές που βρήκα ήταν το καλοκαίρι και τώρα έχουν ανέβει όλα τουλάχιστον 100€
 
D

Delmem38110

Guest
το πρωινό παίζει σημαντικό ρόλο στο κόστος της διαμονής και στο ξεκίνημα της μέρας.
αν δεν κλείσεις δωμάτιο με θέα στην πλατεία το πιθανότερο είναι να μην στο δώσουν.
θα έχουν πέσει τα φύλλα από τα πλατάνια, θα βλέπετε άνετα.
 

GiwtaMerlia

Member
Μηνύματα
87
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες-Άμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
αν δεν κλείσεις δωμάτιο με θέα στην πλατεία το πιθανότερο είναι να μην στο δώσουν.
θα έχουν πέσει τα φύλλα από τα πλατάνια, θα βλέπετε άνετα.
Η επιλογή του δωματίου που έκλεισα είναι "Deluxe Δίκλινο δωμάτιο με 1 διπλό ή 2 μονά κρεβάτια και θέα στην πλατεία Plaça Catalunya" το οποίο αυτήν τη στιγμή με πρωινό είναι +150€
 
D

Delmem38110

Guest
θα έχεις δωμάτιο μπροστά. το πρωινό τους όντως είναι τσουχτερό .αν το κόστος είναι μεγάλο για σένα βρες άλλα καταλύματα που προσφέρουν και πρωινό. η Βαρκελώνη έχει άπειρες επιλογές .
καλα να περάσετε.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.754
Θα δω πώς θα είναι τα πράγματα τέλη Νοέμβρη στη χώρα με την πανδημία κι αν κοπεί το πρωινό στο ξενοδοχείο
Κι εγώ πιστεύω ότι αν μας δώσουν δωμάτιο με καλή θέα,
Τα πράγματα θα είναι πιστεύω καλά. Η θέα θα είναι υπέροχη στην πλατεία ,λόγω στολισμού Χριστουγέννων. Αν και στην θέση σου θα είναι καλύτερα να είσαι στους δρόμους ,παρά στα μπαλκόνια.
Αν έχεις κλείσει ήδη με πρωινό, δεν πρόκειται να το κόψουν με τίποτα. Αν δεν έχεις κλείσει δεν υπάρχει
πρόβλημα να πας σε κάποιο κρουασανάδικο και να πιείς τον καφέ σου με κρουασάν, ή ότι άλλο θέλετε.
Το 1 είναι η καλύτερη επιλογή.

6 lept;a
screenshot-www.google.es-2021.10.24-19_24_50.png

6 λεπτά με τα πόδια, από τα καλύτερα κρουασανάδικα.
 
Last edited:

GiwtaMerlia

Member
Μηνύματα
87
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες-Άμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Τα πράγματα θα είναι πιστεύω καλά. Η θέα θα είναι υπέροχη στην πλατεία ,λόγω στολισμού Χριστουγέννων. Αν και στην θέση σου θα είναι καλύτερα να είσαι στους δρόμους ,παρά στα μπαλκόνια.
Αν έχεις κλείσει ήδη με πρωινό, δεν πρόκειται να το κόψουν με τίποτα. Αν δεν έχεις κλείσει δεν υπάρχει
πρόβλημα να πας σε κάποιο κρουασανάδικο και να πιείς τον καφέ σου με κρουασάν, ή ότι άλλο θέλετε.
Το 1 είναι η καλύτερη επιλογή.
Έχω κλείσει με πρωινό σε όλα τα υπόλοιπα και η αλήθεια είναι ότι και η θέα στο H10 Universitat μου φαίνεται αρκετά τίμια και η τοποθεσία του σχεδόν δίπλα. Άρα καταλήγεις ότι αξίζει να "θυσιάσω" το πρωινό για να μείνω Plaça Catalunya, παρόλο που ισχύει ότι το καλύτερο είναι να είμαστε στους δρόμους. Μάλλον θα στηριχτώ στη γνώμη σου γκουρού της Βαρκελώνης
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.754
η θέα στο H10 Universitat μου φαίνεται αρκετά τίμια
Η θέα είναι καλή,αλλά από πολύ ψηλά. Αν έχεις δωμάτιο χαμηλά , δύσκολα τα πράγματα.
Πάντως έχουν αρχίσει να στολίζουν.
Το προηγούμενο μήνυμα το συμπλήρωσα.
παρόλο που ισχύει ότι το καλύτερο είναι να είμαστε στους δρόμους.
Προσωπικά επιλέγω την θέση και τις καλές κριτικές και είμαι στους δρόμους. Άντε να ρίξω μια ματιά έξω από το μπαλκόνι.
 
D

Delmem38110

Guest
Η θέα είναι καλή,αλλά από πολύ ψηλά. Αν έχεις δωμάτιο χαμηλά , δύσκολα τα πράγματα.
Πάντως έχουν αρχίσει να στολίζουν.
Το προηγούμενο μήνυμα το συμπλήρωσα.

Προσωπικά επιλέγω την θέση και τις καλές κριτικές και είμαι στους δρόμους. Άντε να ρίξω μια ματιά έξω από το μπαλκόνι.
Και από πολύ χαμηλά η θέα θα είναι εξίσου καλή. οι διακοπές συνδυάζουνε και άνεση και εξερεύνηση. τι πιο όμορφο να απολαύσεις τη θέα από το δωμάτιο με ένα ποτήρι κρασί το βράδυ.
τα κρουασαναδικα είναι η τελευταία λύση που θα επέλεγα για να φάω πρωινό η μεσημεριανό η γεύμα. στην Ιταλία ναι στην Ισπανία όχι. γενικά τις φτηνές λύσεις τις αποφεύγω. εξάλλου αν το καλοσκεφτείς βάζοντας μερικά ευρώ παραπάνω έχεις κανονικό πρωινό χωρίς να σκέφτεσαι τις χρεώσεις στον χώρο σου. και τις πιο πολλές φορές σου βγαίνει περισσότερο έξω. αυτό όμως πρέπει να το δει ο ενδιαφερόμενος.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.754
τα κρουασαναδικα είναι η τελευταία λύση που θα επέλεγα για να φάω πρωινό η μεσημεριανό η γεύμα. στην Ιταλία ναι στην Ισπανία όχι.
IMG20211026101822.jpg

Στο χωριό μου λένε, περί ορέξεως, κολοκυθόπιτα. Γούστα είναι αυτά.
 
D

Delmem38110

Guest
View attachment 374575
Στο χωριό μου λένε, περί ορέξεως, κολοκυθόπιτα. Γούστα είναι αυτά.
το "γούστα¨είναι αυτά", το δέχομαι. αλλά το περί ορέξεως θα μπορούσες και να μην το γράψεις. είναι προσβλητικό. δηλώνει ότι εσύ μόνο έχει πάει εσύ μόνο ξέρεις και όλοι οι άλλοι ζηλεύουμε. ονειρευόμαστε να πάμε αλλά για μας τους κοινούς θνητούς είναι άπιαστο όνειρο.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.754
το "γούστα¨είναι αυτά", το δέχομαι. αλλά το περί ορέξεως θα μπορούσες και να μην το γράψεις. είναι προσβλητικό. δηλώνει ότι εσύ μόνο έχει πάει εσύ μόνο ξέρεις και όλοι οι άλλοι ζηλεύουμε. ονειρευόμαστε να πάμε αλλά για μας τους κοινούς θνητούς είναι άπιαστο όνειρο.
Καμία διάθεση για προσβολή. Παρεξήγησες. Ανακαλώ αν κάτι σε προσβάλλει.
 

Gioref

Member
Μηνύματα
165
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Εμείς πάντως Σεπτέμβριο μείναμε στο Hotel Jazz, πολύ καθαρό και πολύ κεντρικά.. Γενικά το πρωινό στα ξενοδοχεία της Βαρκελώνης μας φάνηκε εξαιρετικά ακριβό και την βγάλαμε και εμείς με Κρουασανάκια, οπότε δεν έχω άποψη περί πρωινού.. Πάντως το Jazz το συνιστώ ανεπιφύλακτα..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.404
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom