Iσλανδία-Γροιλανδία

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Με αφορμή κάποια σκόρπια μηνύματα που γράφτηκαν τελευταία είτε σε υπάρχουσες ταξιδιωτικές ιστορίες είτε σε άσχετα θέματα, πιστεύω θα ήταν καλό να μαζέψουμε τις σκέψεις μας για τα δύο μεγάλα νησιά του Βόρειου Ατλαντικού και της Αρκτικής, καθώς και να ανταλλάξουμε πληροφορίες και ιδέες για μελλοντικά ταξίδια εδώ στο Σκανδιναβικό γκρουπ.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Πληγές ξύνεις Σταύρο... (βλ ταξίδι όνειρό μου) Η Ισλανδία οκ, αλλά η Γροιλανδία μάλλον όνειρο θα μείνει .
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
1.997
Likes
2.084
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Aχ, πολυ θα ηθελα να το κανω αυτο το ταξιδι αλλα...δεν το βλεπω.Ασε που μπορω μονο Χριστουγεννα οποτε ο καιρος θα ηταν απαγορευτικος. (πειτε μου οτι δεν ειναι ετσι, να παρω θαρρος)
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Ο Πρόεδρος της Ισλανδίας σας καλεί να φάτε παραδοσιακές τηγανίτες με κρέμα και ζάχαρη στην Ισλανδία. Θέλω αντίστοιχο βιντεάκι με Γιωργάκη και πρόσκληση για φασολάδα:D

[ame=http://vimeo.com/30307012]Inspired by Iceland Invitations on Vimeo

Iσλανδικό promo με πολύ χιούμορ:cool:

[ame=http://vimeo.com/12236680]Inspired by Iceland Video on Vimeo
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Αχ αχ τι μας κάνεις μεσημεριάτικα. Υπέροχο το δεύτερο βιντεάκι και με πολύ πολύ χιούμορ
Βρες μου εσύ υπουργό που να βγάλει το κοστούμι και να διαφημίσει τη χώρα μας έτσι απλά όπως έκανε στο πρώτο βίντεο η Ισλανδή ομόλογός του. Αυτό χαίρομαι σ'αυτούς τους λαούς. Δεν είναι δήθεν
Κι η Ισλανδία, μοναδική όπως πάντα
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία
Εσείς οι δύο μου έχετε δημιουργήσει μεγάλη περιέργεια για τη χώρα...
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Μου επιτρέπεται ;
101 Reykjav

Ωραία ταινία,με χιούμορ και πανέμορφες σκηνές της Ισλανδικής ζωής
 
Last edited by a moderator:

Pantelicio

Member
Μηνύματα
24
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Βόρεια Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία
Υπέροχη χώρα η Ισλανδία. Είχε πάει ο θείος μου πριν 5 χρόνια και είχε τις καλύτερες εντυπώσεις. Η Ισλανδία είναι ένας άλλος πλανήτης, μου είπε και πραγματικά έμεινα άφωνος με τις φωτογραφίες από τα μέρη που επισκέφθηκε. Μετά το ξέσπασμα της οικονομικής κρίσης και την υποτίμηση της ισλανδικής κορώνας νομίζω πως είναι και αρκετά φθηνότερη. Ελπίζω να καταφέρω κάποια στιγμή να την επισκεφθώ...
 

tiganitos

Member
Μηνύματα
65
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λεω για Καμενα Βουρλα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Διαστημα
Τρελο ταξιδι οι 2 αυτες χωρες
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Mια αρκετά καλή προσφορά της Air Greenland για πτήσεις από 19.06.2012 έως 30.08.2012 είναι η νέα τιμή των 2314DKK (~310e) για το CPH-UAK και 2641DKK (~355e) για το UAK-CPH, όπου UAK, Ναρσαρσουάκ είναι ένα απ' τα δύο διεθνή αεροδρόμια της δυτικής Γροιλανδίας.

Άρα κάτω από 700e για όποιον θέλει να επισκεφτεί το νότο της Γροιλανδίας (συν ένα o/w για Ρεύκιαβικ και Κοπεγχάγη).

 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ονειρεμένο Ταξίδι
LENSOIS MARAHENSES
Το επόμενο καλοκαίρι σκοπεύω να πάω Γροιλανδία.Με τέτοια τιμή αεροπορικού είμαι ένα βήμα πιο κοντά.
Σευχαριστώ North66
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.677
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom