Iσλανδία-Γροιλανδία

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Με τα συγκεκριμενα μερη τρωγομαι εδω και καιρο, βρηκα τον επομενο Αυγουστο Αθηνα-Ρευκγιαβικ με 458 το κεφαλι (lufthansa). Φτανουν οι μερες για μια γευση? Η τιμη μου φαινεται καλή.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Με τα συγκεκριμενα μερη τρωγομαι εδω και καιρο, βρηκα τον επομενο Αυγουστο Αθηνα-Ρευκγιαβικ με 458 το κεφαλι (lufthansa). Φτανουν οι μερες για μια γευση? Η τιμη μου φαινεται καλή.
Περίμενε γιατί πέρισυ είχε βγάλει και κάτω από 300 το άτομο για Ιούνιο-Ιούλιο που θυμάμαι.
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Ιουνιο, Ιουλιο μου ειναι αδυνατο να λειψω λογω δουλειας.
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
849
Likes
769
Με τα συγκεκριμενα μερη τρωγομαι εδω και καιρο, βρηκα τον επομενο Αυγουστο Αθηνα-Ρευκγιαβικ με 458 το κεφαλι (lufthansa). Φτανουν οι μερες για μια γευση? Η τιμη μου φαινεται καλή.
Εξαρτάται απο το τι θες να κανεις. Μάλλον φτάνουν οι μερες για την πρωτεύουσα κ τις κοντινές εκδρομές..
Αν θέλεις να κανεις τον γυρο της χώρας δεν φτάνουν καθόλου. Τουλάχιστον 10 μερες κ πάλι δεν είναι αρκετές.. Αλλα η δεύτερη επιλογή ΔΕΝ συγκρίνεται με την πρώτη, και καλύτερα να πας όταν θα μπορείς να κανεις αυτο, παρα κάτι λιγότερο. Η τριτη , κ σαφώς ανώτερη επιλογη, είναι ένας μήνας περίπου, a la isabelle..

Edit: αναφέρομαι μόνο στην Ισλανδια, χωρίς Γροιλανδια (τετάρτη κ κορυφαία επιλογη)!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Παίδες περιμένω σήμα όταν δείτε καμιά προσφορά για Ιούνιο-Ιούλιο 2013 για Ρέυκιαβικ, οκ?
Τώρα βγάζει η LH με ~360, καθόλου άσχημα, αλλά είναι πολύ νωρίς για να κλείσω.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Με τα συγκεκριμενα μερη τρωγομαι εδω και καιρο, βρηκα τον επομενο Αυγουστο Αθηνα-Ρευκγιαβικ με 458 το κεφαλι (lufthansa). Φτανουν οι μερες για μια γευση? Η τιμη μου φαινεται καλή.
Μην κάνεις την ζωή σου δύσκολη... αντί να κάνεις τον γύρο της Ευρώπης με την LH, αν προσέξεις το ταξίδι είναι Οδύσσεια, πας ένα ωραίο Λονδίνο, κάθεσαι 2-3 μέρες και μετά πατάς την ιερή γη των Ισλανδών... το κόστος από 430?, ανάλογα με τις προσφορές που θα βγάλει το Λονδίνο...
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Παίδες περιμένω σήμα όταν δείτε καμιά προσφορά για Ιούνιο-Ιούλιο 2013 για Ρέυκιαβικ, οκ?
Τώρα βγάζει η LH με ~360, καθόλου άσχημα, αλλά είναι πολύ νωρίς για να κλείσω.
Δεν ήταν προσφορά η περσινή, απλά έβρισκες σε πολύ συγκεκριμένες ημερομηνίες εισιτήρια από 240? - 310?, είχα αναφέρει τις τιμές σε αυτό το post. Επρόκειτο για πτήσεις με έναν ενδιάμεσο σταθμό (Ντίσελντορφ), απ' όπου είχε πτήσεις από/προς Ρέικγιαβικ 2 ημέρες την εβδομάδα, όπου και έπαιζαν οι φτηνές τιμές για Ιούνιο-Αύγουστο.

Δοκίμασε και αυτό που λέει ο traveller, μπορεί να βγει πιο φτηνά και με λιγότερη ταλαιπωρία.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Δεν ήταν προσφορά η περσινή, απλά έβρισκες σε πολύ συγκεκριμένες ημερομηνίες εισιτήρια από 240? - 310?, είχα αναφέρει τις τιμές σε αυτό το post. Επρόκειτο για πτήσεις με έναν ενδιάμεσο σταθμό (Ντίσελντορφ), απ' όπου είχε πτήσεις από/προς Ρέικγιαβικ 2 ημέρες την εβδομάδα, όπου και έπαιζαν οι φτηνές τιμές για Ιούνιο-Αύγουστο.

Δοκίμασε και αυτό που λέει ο traveller, μπορεί να βγει πιο φτηνά και με λιγότερη ταλαιπωρία.
Και πέρυσι τα φτηνότερα που έβρισκα ήταν μέσω Λονδίνου.
Άσε που μας χάλασαν τα σχέδια οι Ολυμπιακοί...
Εβρισκα με 316 πρίν καμιά 10ριά μέρες, αλλά όπως λέει ο traveller, έκανες το γύρο της Ευρώπης με LH.
Τέλος πάντων, ας σιγουρέψω ημερομηνίες και κάτι θα βρώ. Το αν θα μου βγεί το ταξίδι 50 ευρώ πάνω κάτω, λίγο με ενδιαφέρει...:rolleyes:
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.020
Likes
1.554
Ονειρεμένο Ταξίδι
Novaya Zemlya
... Φτανουν οι μερες για μια γευση? ...
Φθάνουν οι μέρες όχι απλώς για μια γεύση αλλά για να κάνεις με την άνεσή σου τον γύρο του νησιού (5 μέρες – 4 διανυκτερεύσεις) και 1 – 2 μέρες στην πρωτεύουσα. Είναι καλή εποχή και η διάρκεια της μέρας μεγάλη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.794
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom