ΗΠΑ I'm still in a NEW YORK state of mind..

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Αχ ωραιότατα:) Νομίζω σε σύγκριση με τον χειμώνα θα απολαύσατε πολύ περισσότερο τις βόλτες σας.

Απορία. Πως παραθέτεις τις φωτογραφίες πάντα στις ιστορίες σου και αν πατήσεις πάνω ανοίγουν σε άλλο παράθυρο? Βασικά δεν ανοίγουν καν αλλά σε στέλνουν στο yahoo σε κενή σελίδα.
Δεν είναι λίγο εκνευριστικό?
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Αχ ωραιότατα:) Νομίζω σε σύγκριση με τον χειμώνα θα απολαύσατε πολύ περισσότερο τις βόλτες σας.

Απορία. Πως παραθέτεις τις φωτογραφίες πάντα στις ιστορίες σου και αν πατήσεις πάνω ανοίγουν σε άλλο παράθυρο? Βασικά δεν ανοίγουν καν αλλά σε στέλνουν στο yahoo σε κενή σελίδα.
Δεν είναι λίγο εκνευριστικό?
Nαι ο καιρός βοήθησε πολύ! Τις τελευταίες μέρες ήταν καλοκαιρινός, και ευτυχώς δεν πέσαμε σε βροχές..

Τις φωτογραφίες τις παραθέτω με λινκ απευθείας απ'το flickr. Δεν ήξερα ότι οδηγεί σε λευκή σελίδα, μάλλον έχει να κάνει με τις ρυθμίσεις απορρήτου.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Nαι ο καιρός βοήθησε πολύ! Τις τελευταίες μέρες ήταν καλοκαιρινός, και ευτυχώς δεν πέσαμε σε βροχές..

Τις φωτογραφίες τις παραθέτω με λινκ απευθείας απ'το flickr. Δεν ήξερα ότι οδηγεί σε λευκή σελίδα, μάλλον έχει να κάνει με τις ρυθμίσεις απορρήτου.
Απλά κανονικά θα πρεπε όταν πατάμε πάνω στην κάθε φωτό να μεγενθύνετε ανάλογα την ανάλυση που έχουν ανέβει και όχι σε ξεχωριστό παράθυρο.Πας στη φωτό στο yahoo-δεξί κλικ-αντιγραφή τοποθεσίας εικόνας, και κάνεις επικόλληση στο εικονίδιο image. Λεπτομέρειες:p

Οι φωτό από το καραβάκι τέλειες και πολύ καλή οπτική του αγάλματος της Ελευθερίας. Θα περιμένω την ανταπόκριση από τους καταρράκτες.Αν και κάτι πήρε το μάτι μου;)
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Απλά κανονικά θα πρεπε όταν πατάμε πάνω στην κάθε φωτό να μεγενθύνετε ανάλογα την ανάλυση που έχουν ανέβει και όχι σε ξεχωριστό παράθυρο.Πας στη φωτό στο yahoo-δεξί κλικ-αντιγραφή τοποθεσίας εικόνας, και κάνεις επικόλληση στο εικονίδιο image. Λεπτομέρειες:p
Ναι, τον ξέρω κι αυτόν τον τρόπο παράθεσης, στις παλιότερες ιστορίες έτσι τις έβαζα.. Αλλά είναι πιο χρονοβόρο, πρέπει να ανοίγω την φώτο στο flickr, να παίρνω το λινκ, να το κάνω κάπου paste, να αφαιρώ τα "έξτρα" που βάζει δίπλα το flickr και μετά να πατάω το κουμπάκι image και να βάζω εκεί το καθαρό λινκ. Όταν οι φωτος είναι πολλές παίρνει πολλή ώρα όλο αυτο.. Αν μπορούσαμε να κανουμε δεξί κλικ στο flickr και να παίρνουμε απευθείας το καθαρό λινκ (όπως ήταν παλιά) θα ήταν πολύ πιο εύκολο..
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
στην photo πάνω από την Γροιλανδία με τα παγόβουνα σε τι ύψος πετουσατε θυμασαι? ειναι χαμηλα η ετσι μου φαινεται εμενα?
Δεν πρόσεξα στην οθόνη το ύψος, αλλά τώρα που το λες, σαν να πετούσαμε χαμηλά..
Γύρω στα 11.000 μέτρα θα πετούσατε.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Γύρω στα 11.000 μέτρα θα πετούσατε.
Xαμηλά δεν είναι αυτό;
Πας στη φωτό στο yahoo-δεξί κλικ-αντιγραφή τοποθεσίας εικόνας, και κάνεις επικόλληση στο εικονίδιο image. Λεπτομέρειες:p
Βρήκα τώρα έναν τρόπο για να έχω το καθαρό λινκ, πρέπει να πατάω "view all sizes" στο "download" και να ανοίγω μία μία τις φωτογραφίες.. Εκεί με δεξί κλικ δίνει το λινκ. Τρώει λίγο παραπάνω χρόνο βέβαια και αυτό αλλά θα δω μήπως τις βάζω έτσι..
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Βρήκα τώρα έναν τρόπο για να έχω το καθαρό λινκ, πρέπει να πατάω "view all sizes" στο "download" και να ανοίγω μία μία τις φωτογραφίες.. Εκεί με δεξί κλικ δίνει το λινκ. Τρώει λίγο παραπάνω χρόνο βέβαια και αυτό αλλά θα δω μήπως τις βάζω έτσι..
Aκριβώς. Ελα μωρέ δεν τρώει και τόσο χρόνο.Εγώ έτσι το κάνω από το Panoramio που τις έχω.Δοκίμασέ το :)

Ασχετο. Επειδή η ιστορία σου είναι ήδη στις ολοκληρωμένες όταν τελειώσεις και με τα καινούρια κεφάλαια να ζητήσεις να προστεθούν και αυτά στην ιστορία.Μην είναι χαμένα απλά μέσα στα μηνύματα.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Ασχετο. Επειδή η ιστορία σου είναι ήδη στις ολοκληρωμένες όταν τελειώσεις και με τα καινούρια κεφάλαια να ζητήσεις να προστεθούν και αυτά στην ιστορία.Μην είναι χαμένα απλά μέσα στα μηνύματα.
Δε χρειάζεται, τα βάζω μόνη μου! Ήδη τα δύο πρώτα τα πρόσθεσα.. Από τότε που ενεργοποιήθηκε το edit στις ιστορίες, μας λύθηκαν τα χέρια :)
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Δε χρειάζεται, τα βάζω μόνη μου! Ήδη τα δύο πρώτα τα πρόσθεσα.. Από τότε που ενεργοποιήθηκε το edit στις ιστορίες, μας λύθηκαν τα χέρια :)
Είσαι και η πρώτη:p
Μην αργήσεις για το επόμενο κεφάλαιο.
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
314
Likes
169
οτνως ειναι πολλη λιγα τα 11.000 feet , το συνιθισμενο ειναι 37 με 39 να ανεβαινουν τετια αεροσκαφη. μπορει να παιζει κατι μετον καιρο σε εκεινο το σημειο η κατι αλλο. παντος πανω απο 15 δεν φενεται να ειναι.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
οτνως ειναι πολλη λιγα τα 11.000 feet , το συνιθισμενο ειναι 37 με 39 να ανεβαινουν τετια αεροσκαφη. μπορει να παιζει κατι μετον καιρο σε εκεινο το σημειο η κατι αλλο. παντος πανω απο 15 δεν φενεται να ειναι.
όχι πόδια, μέτρα γράφω. Είναι κάτι φυσιολογικό, σχεδόν όλα εκεί κοντά παίζουν. Αλλά μου κάνει εντύπωση που πήγατε τόσο ψηλά @echo2011, σίγουρα ήταν από Γροιλανδία η φωτό;
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
όχι πόδια, μέτρα γράφω. Είναι κάτι φυσιολογικό, σχεδόν όλα εκεί κοντά παίζουν. Αλλά μου κάνει εντύπωση που πήγατε τόσο ψηλά @echo2011, σίγουρα ήταν από Γροιλανδία η φωτό;
Nαι σίγουρα, το είδαμε στον χάρτη ότι είμασταν εκεί και ανοίξαμε το παραθυράκι για να δούμε! Και το 2013 έτσι βόρεια μας πήγαν, το είχε αναφέρει κιόλας ο πιλότος όταν ξεκινούσαμε, ότι λόγω των συνθηκών στον ατλαντικό θα πάμε πολύ βόρεια και θα έχουμε λίγη καθυστέρηση.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.785
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom