Ινδία India,it never ends

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Που είσαι βρε κορίτσι μου;Πέρασες τόσα και τόσα στην Ινδία και επέζησες και σε χάσαμε 10 μέρες στην Ελλάδα;Εκτός κι αν ετοιμάζεις κάτι απολαυστικό όλες αυτές τις μέρες...μας αφήνεις σε αγωνία και μας το παρουσιάσεις εντελώς ξαφνικά!Πάνω στα καλύτερα μας έκοψες...εκεί που γυρνούσαμε και μεις μαζί σου στα αξιοθέατα...γιατί τη μέρα αυτή που τρέχατε από σταθμό σε σταθμό και από τρένο σε τρένο κόντεψα να βάλω τα κλάματα για λογαριασμό σου!Είπαμε... καλή είναι η περιπέτεια, αλλά όχι και σε τέτοιο βαθμό!
Έχω 2 απορίες...
Πρώτον, δεν είχες προγραμματίσει βήμα βήμα το ταξίδι από την Ελλάδα;
Δεύτερον, αυτόν τον Αμερικάνο που σου έσπαγε τα νεύρα συχνά πυκνά ως πότε τον κράτησες για συντροφιά σου;:rolleyes:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.488
Likes
7.991
Που είσαι βρε κορίτσι μου;Πέρασες τόσα και τόσα στην Ινδία και επέζησες και σε χάσαμε 10 μέρες στην Ελλάδα;Εκτός κι αν ετοιμάζεις κάτι απολαυστικό όλες αυτές τις μέρες...μας αφήνεις σε αγωνία και μας το παρουσιάσεις εντελώς ξαφνικά!Πάνω στα καλύτερα μας έκοψες...εκεί που γυρνούσαμε και μεις μαζί σου στα αξιοθέατα...γιατί τη μέρα αυτή που τρέχατε από σταθμό σε σταθμό και από τρένο σε τρένο κόντεψα να βάλω τα κλάματα για λογαριασμό σου!Είπαμε... καλή είναι η περιπέτεια, αλλά όχι και σε τέτοιο βαθμό!
Έχω 2 απορίες...
Πρώτον, δεν είχες προγραμματίσει βήμα βήμα το ταξίδι από την Ελλάδα;
Δεύτερον, αυτόν τον Αμερικάνο που σου έσπαγε τα νεύρα συχνά πυκνά ως πότε τον κράτησες για συντροφιά σου;:rolleyes:
Και επίσης, μετά από τόση κόντρα με τον Αμερικανό, μπας σας προέκυψε και έρωτας??? :roll::lol:
 

Lalibela

Member
Μηνύματα
330
Likes
47
κοριτσια δεν ειχα γραψει τις μερες στη Τζαιπουρ και προσπαθησα να το συνθεσω λιγο αλλα μου βγαινουν άλλα....που δεν συμβαδιζουν τόσο με τα προηγουμενα...anyway θα συνεχισω ..σύντομα.
Έρωτας?Τι είναι αυτό κανένα νησί?
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
1.κοριτσια
2.δεν ειχα γραψει τις μερες στη Τζαιπουρ και προσπαθησα να το συνθεσω λιγο αλλα μου βγαινουν άλλα....που δεν συμβαδιζουν τόσο με τα προηγουμενα...
3.anyway θα συνεχισω ..σύντομα.
4.Έρωτας?Τι είναι αυτό κανένα νησί?
1.Εεεπ,έχεις και αγοράκια στο fan club!!:haha:
2.Συνέχισε εσύ να γράφεις με το μοναδικό στυλάκι σου και μην αγχώνεσαι.
3.:clap::clap::clap::clap:
4.Θα σου ΄ρθει και σένα...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
κοριτσια δεν ειχα γραψει τις μερες στη Τζαιπουρ και προσπαθησα να το συνθεσω λιγο αλλα μου βγαινουν άλλα....που δεν συμβαδιζουν τόσο με τα προηγουμενα...anyway θα συνεχισω ..σύντομα.
Έρωτας?Τι είναι αυτό κανένα νησί?
Μπράβο το καλό κορίτσι. Εμείς για την υγεία σου ανησυχήσαμε. Για την ιστορία μην αγχώνεσαι: θα σού'ρθει! Δε δίνεις εξετάσεις (αν και τις έχεις ήδη περάσει με άριστα). Αυτό που ακολουθεί ίσως σε βοηθήσει λιγάκι... ;)

 
Last edited by a moderator:

alexandrak

Member
Μηνύματα
44
Likes
7
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού
απο σημερα το απογευμα ακολουθω κι εγω πιστα την ιστορια σου!
μου θυμισες ακριβως τα συναισθηματα και τις σκεψεις μου οταν πηγα Ινδία.
στην αρχη σκεφτομουν "τι την θελα εγω την Ινδια? βρωμια, σκονη,απιστευτα ασχημη η μυρωδια στους δρομους, ανθρωποι που νομιζουν οτι μιλανε αγγλικα" τωρα ομως δεν βλεπω την ωρα να ξαναπαω!:D
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Νομιζω οτι στην αρχη όλοι ετσι σκεφτομαστε...:roll:
Δεν ειναι ερωτας με την πρωτη ματια ,αλλα με την δευτερη!:)
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
απο σημερα το απογευμα ακολουθω κι εγω πιστα την ιστορια σου!
μου θυμισες ακριβως τα συναισθηματα και τις σκεψεις μου οταν πηγα Ινδία.
στην αρχη σκεφτομουν "τι την θελα εγω την Ινδια? βρωμια, σκονη,απιστευτα ασχημη η μυρωδια στους δρομους, ανθρωποι που νομιζουν οτι μιλανε αγγλικα" τωρα ομως δεν βλεπω την ωρα να ξαναπαω!:D
 
Last edited by a moderator:

eleni70

Member
Μηνύματα
341
Likes
132
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική
πολυ καλο Ερση...
παραθετω κ εγω εναν αυτουσιο διαλογο απο την τελευταια παραμονη μας στην ινδια...

Χτυπαει το τηλεφωνο στο δωματιο κ είναι από την ρεσεψιον…ακολουθει ο παρακατω διαλογος:
-Ντο γιου λαικ γιουρς τιι???
-I d’ nt order any tea…:shock::shock:
-Yours tii sir…no tea…
-I d’ nt order any tea…
-No tea sir…yours tii..tii???
-Sorry, but I don’t understand
-Sir, yours tii…
-You mean my stay …
-Yes sir, yours tii..
-Oh! My stay in yours hotel is wonderful:clap::clap:
 

alexandrak

Member
Μηνύματα
44
Likes
7
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού
πανω κατω κατι τετοιο ηταν οι διαλογοι! :haha:
και πιστευα οτι θα μιλουσαν καλα αγγλικα!:rolleyes:
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Τώρα, εγώ, πώς μπορώ ν' αντισταθώ στον πειρασμό, μου λέτε, ε?

Από συζήτησή μας με δικηγόρο που συναντήσαμε στο δρόμο, κάνοντας βόλτα στο Lucknow:

- Where you comin' from, Sir?
- Greece.
- Aaahhh, Briis!. Very beautiful country. Is it near Brazil?
- .........
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom