Αυστρία innsbruck

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.605
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλησπέρα, δεν είδα να υπάρχει αυτούσιο θέμα για το Innsbruck...
Θα μας βγάλει ο δρόμος μας τέλη Μαρτίου στις αυστριακές άλπεις λοιπόν με πτήση απο skg - Μόναχο. Το μετά ακόμα δεν το έχουμε κλείσει, τι προτείνετε, λεωφορείο/τρένο?
Τι θεωρείται must σε αυτη τη πόλη? Αξιοθέατα, φαγητό, εξορμήσεις!
Το μήνυμά σου μεταφέρθηκε σε αυτό το σχετικό θέμα, από το οποίο μπορείς να πάρεις, ίσως, και κάποιες απαντήσεις.
 

rose_dam

Member
Μηνύματα
65
Likes
147
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτία
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
θα ήθελα της βοήθειά σας. Θα πάμε μέσα Νοέμβρη Αυστρία για 6 μέρες με άφιξη στο αεροδρόμιο του Μονάχου με σκοπό να πάμε Salzburg 4 μέρες και μετά άλλες 2 στο Innsbruck, με τελική αναχώρηση πάλι από το αεροδρόμιο του Μονάχου. Το έχει κάνει κάποιος να μου πει πληροφορίες για τρένα και λεωφορεία ;;; οποιαδήποτε πληροφορία χρήσιμη!!
 

vicky_pl

Member
Μηνύματα
173
Likes
459
Επόμενο Ταξίδι
Ζαγοροχώρια
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
θα ήθελα της βοήθειά σας. Θα πάμε μέσα Νοέμβρη Αυστρία για 6 μέρες με άφιξη στο αεροδρόμιο του Μονάχου με σκοπό να πάμε Salzburg 4 μέρες και μετά άλλες 2 στο Innsbruck, με τελική αναχώρηση πάλι από το αεροδρόμιο του Μονάχου. Το έχει κάνει κάποιος να μου πει πληροφορίες για τρένα και λεωφορεία ;;; οποιαδήποτε πληροφορία χρήσιμη!!
Καλημέρα, τον Μάρτιο ήμουν εκεί, τελικά δεν βολεψαν τα τρένα από Μόναχο για Innsbruck και εξυπηρετήθηκα απ αυτό Airport Shuttle Service . 60€/ άτομο στην διεύθυνση που τους ζητήσαμε
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
θα ήθελα της βοήθειά σας. Θα πάμε μέσα Νοέμβρη Αυστρία για 6 μέρες με άφιξη στο αεροδρόμιο του Μονάχου με σκοπό να πάμε Salzburg 4 μέρες και μετά άλλες 2 στο Innsbruck, με τελική αναχώρηση πάλι από το αεροδρόμιο του Μονάχου. Το έχει κάνει κάποιος να μου πει πληροφορίες για τρένα και λεωφορεία ;;; οποιαδήποτε πληροφορία χρήσιμη!!
Δευτέρα- Τρίτη- Τετάρτη θα είμαι Salzburg και σκοπεύω να κάνω μια ημερήσια εκδρομή στο Innsbruck εάν ο καιρός το επιτρέψει. Εάν πραγματοποιηθεί η εκδρομή θα σου γράψω τί έκανα.
 

rose_dam

Member
Μηνύματα
65
Likes
147
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτία
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
Από Μόναχο για Salzburg και από Innsbruck για Μόναχο θα χρειαστούμε. Σ' ευχαριστώ πάντως. έμεινες Innsbruck; πώς σου φάνηκε ; τί μου προτείνεις για διαμονή, φαγητό, βόλτες;
 

rose_dam

Member
Μηνύματα
65
Likes
147
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτία
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
Δευτέρα- Τρίτη- Τετάρτη θα είμαι Salzburg και σκοπεύω να κάνω μια ημερήσια εκδρομή στο Innsbruck εάν ο καιρός το επιτρέψει. Εάν πραγματοποιηθεί η εκδρομή θα σου γράψω τί έκανα.
Τέλεια με το καλό !! Θα το εκτιμούσα ! Αναμένω εντυπώσεις!!
 

vicky_pl

Member
Μηνύματα
173
Likes
459
Επόμενο Ταξίδι
Ζαγοροχώρια
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Από Μόναχο για Salzburg και από Innsbruck για Μόναχο θα χρειαστούμε. Σ' ευχαριστώ πάντως. έμεινες Innsbruck; πώς σου φάνηκε ; τί μου προτείνεις για διαμονή, φαγητό, βόλτες;
Σίγουρα μπορεί να εξυπηρετήσει και για αυτά τα δρομολόγια, αρκεί βέβαια να σας βολεύει και από οικονομικής άποψης.
Από διαμονη δεν μπορώ να βοηθήσω μιας κ με φιλοξένησαν.
Μικρή αλλά όμορφη πόλη είναι, σίγουρα μπορείτε να περιπλανηθειτε στο ιστορικό κέντρο, στην πλατεία με την χρυσή σκεπή, βολτα διπλα στο ποτάμι. Αξίζει μια επίσκεψη στο κάστρο Ambras.
Εμείς είχαμε κάνει και μια βολτίτσα στο Seefeld, μεγάλο τουριστικό θέρετρο εκεί στα βουνά.
Για φαγητό σίγουρα προτείνω το Buzihütte.
Αν θυμηθώ κάτι άλλο θα επανέλθω.
 

rose_dam

Member
Μηνύματα
65
Likes
147
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτία
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
@vicky_pl Σ'ευχαριστώ πολύ!!! Όσο για τα τρένα βλέπω λογικές τιμές δεν ξέρω τί είχες δει..πχ με obb ή και deutche bahn βρηκα 17.90 για δυο άτομα (1:30 ώρα απόσταση). Εννοείται ό,τι θυμηθείς γράψε :)
 

vicky_pl

Member
Μηνύματα
173
Likes
459
Επόμενο Ταξίδι
Ζαγοροχώρια
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
@vicky_pl Σ'ευχαριστώ πολύ!!! Όσο για τα τρένα βλέπω λογικές τιμές δεν ξέρω τί είχες δει..πχ με obb ή και deutche bahn βρηκα 17.90 για δυο άτομα (1:30 ώρα απόσταση). Εννοείται ό,τι θυμηθείς γράψε :)
Φτάναμε σχετικά αργα Μόναχο και το τρένο ήταν επίφοβο αν το προλαβαίνουμε
+ το ότι δεν είχε πολύ μεγάλη διαφορά στα χρήματα το τότε δρομολόγιο, αν θυμάμαι καλά κόστιζε ~45€/ατομο
 

rose_dam

Member
Μηνύματα
65
Likes
147
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτία
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
Α κατάλαβα. Ναι φαντάζομαι πως αν το κλείσεις νωρίτερα είναι αλλιώς.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.161
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom