Σερβία Internet στη Σερβία

vasiliss

Member
Μηνύματα
918
Likes
8.352
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία -Ισλανδία - Περού

gusboc

Member
Μηνύματα
21
Likes
25
Καλησπέρα σε όλους.
Προγραμματίζω ένα 4ημερο με την οικογένεια στο Βελιγράδι, από 01/01 έως 05/01. Θα βρω ανοικτά μαγαζιά το απόγευμα ανήμερα την Πρωτοχρονιά για να πάρω κάποια sim για να χρησιμοποιώ όσο είμαι εκεί? Αρχικα στο αεροδρόμιο μόλις φτάσω...

Επίσης θέλω να ρωτήσω αν εκείνη τη μέρα θα λειτουργούν κανονικά τα ΜΜΜ ώστε να μετακινηθουμε από το αεροδρόμιο προς την πόλη
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Καλησπέρα σε όλους.
Προγραμματίζω ένα 4ημερο με την οικογένεια στο Βελιγράδι, από 01/01 έως 05/01. Θα βρω ανοικτά μαγαζιά το απόγευμα ανήμερα την Πρωτοχρονιά για να πάρω κάποια sim για να χρησιμοποιώ όσο είμαι εκεί? Αρχικα στο αεροδρόμιο μόλις φτάσω...
Εδω εχουμε ανοιχτα μαγαζια ανημερα πρωτοχρονιας??οχι..οποτε εκει γιατι να εχουν??ισως αν ειστε τυχεροι κ ειναι ανοιχτο κανενα στο αεροδρομιο αλλιως την επομενη μερα σε καποιο μαγαζι στο κεντρο..συγκοινωνια θα εχει αλλα λογικα θα ειναι αρκετα αραιη
 

cosafiv

Member
Μηνύματα
221
Likes
472
Καλησπέρα σε όλους.
Προγραμματίζω ένα 4ημερο με την οικογένεια στο Βελιγράδι, από 01/01 έως 05/01. Θα βρω ανοικτά μαγαζιά το απόγευμα ανήμερα την Πρωτοχρονιά για να πάρω κάποια sim για να χρησιμοποιώ όσο είμαι εκεί? Αρχικα στο αεροδρόμιο μόλις φτάσω...
πρωτοχρονια στη Σερβια ειναι 13 ιανουαριου, οποτε λογικα δεν εχεις προβλημα... δεν εχω βρεθει εκει για να ξερω στην δικη μας πρωτοχρονια... τωρα για SIM δεν ξερω να σου πω... εγω δεν εχω βρει στο αεροδρομιο ουτε σε αλλες ημερομηνιες... αν βρεις παρε της yettel Prepaid Mobile Internet
 
Last edited by a moderator:

gusboc

Member
Μηνύματα
21
Likes
25
Ευχαριστώ για την απάντηση @cosafiv.
Άραγε υπάρχει κάποια prepaid κάρτα που να έχει και κάποιο (έστω λίγο) χρόνο ομιλίας προς Σερβικούς προορισμούς? Μήπως χρειαστεί να καλέσουμε κάποιον όσο είμαστε εκεί...
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.267
Ευχαριστώ για την απάντηση @cosafiv.
Άραγε υπάρχει κάποια prepaid κάρτα που να έχει και κάποιο (έστω λίγο) χρόνο ομιλίας προς Σερβικούς προορισμούς? Μήπως χρειαστεί να καλέσουμε κάποιον όσο είμαστε εκεί...
Serbia
 

cosafiv

Member
Μηνύματα
221
Likes
472
Ευχαριστώ για την απάντηση @cosafiv.
Άραγε υπάρχει κάποια prepaid κάρτα που να έχει και κάποιο (έστω λίγο) χρόνο ομιλίας προς Σερβικούς προορισμούς? Μήπως χρειαστεί να καλέσουμε κάποιον όσο είμαστε εκεί...
εγω εχω κοσμοκαρτα, οχι συμβολαιο,που εχει ενα προγραμμα με 8 ευρω που σου δινει 100 λεπτα ομιλιας και 100 μηνυματα, για μια εβδομαδα και κανω την δουλεια μου... για ιντερνετ βρισκω παντου σε μαγαζια και εμπορικα κεντρα, ακομα και τα λεωφορεια εχουν...
για ομιλια, στελνω μηνυμα στο 1330 ,ΤΤΑ100 ,
για αλλες εταιρειες δεν ξερω, αλλα ψαχτο λογικα θα εχουν κατι αντιστοιχο

fvt TTA.jpg
 
Last edited by a moderator:

gusboc

Member
Μηνύματα
21
Likes
25
Εγώ έχω vodafone κι από ότι έχω δει, σου δίνει τη δυνατότητα να χρησιμοποιείς τις παροχές του συμβολαίου σου στο εξωτερικό αλλά για τη Σερβία και για κάποιες άλλες χώρες εκτός EE, το κάνεις αυτό με 13,50€ την ημέρα παρακαλώ (για το πρόγραμμα που έχω εγώ τουλάχιστον). Θα το ψάξω λίγο παραπάνω και θα σας πω...
 
Last edited:

cosafiv

Member
Μηνύματα
221
Likes
472
Εγώ έχω vodafone κι από ότι έχω δει, σου δίνει τη δυνατότητα να χρησιμοποιείς τις παροχές του συμβολαίου σου στο εξωτερικό αλλά για τη Σερβία και για κάποιες άλλες χώρες εκτός EE, το κάνεις αυτό με 13,50€ την ημέρα παρακαλώ (για το πρόγραμμα που έχω εγώ τουλάχιστον). Θα το ψάξω λίγο παραπάνω και θα σας πω...
...ενα ς φιλος, εχει ενα αριθμο κοσμοκαρτα , γιαυτο τον σκοπο και τον χρησιμοποιει οταν παμε Σερβια, μηπως , αν ειναι φθηνο και ευκολο, να το κανεις...
 

gusboc

Member
Μηνύματα
21
Likes
25
Καθώς πλησιάζουν οι μέρες για να πάμε στο ταξίδι, ξαναμπήκα στο site της Vodafone και πιθανότατα να έχει αλλάξει κάτι στις χρεώσεις για τη χρήση ομιλίας, δεδομένων & sms των προγραμμάτων που έχει ο κάθε συνδρομητής, στη Σερβία.
Είδα λοιπόν ότι είναι 7,90€ την ημέρα η χρέωση. Άρα για 4 ημέρες 7,90€*4=31,60€.
Και πάλι δεν είναι δυσθεώρητο το ποσό αν σκεφτεί κανείς ότι έχω πρόγραμμα με 10gb data, απεριόριστη ομιλία και 6000 sms το μήνα. Κάνω κάτι λάθος λέτε και θα μου έρθει καμιά μεγάλη λυπητερή?
 
Last edited:

cosafiv

Member
Μηνύματα
221
Likes
472
λέτε και θα μου έρθει καμιά μεγάλη λυπητερή?
..θα το μαθουμε οταν γυρισεις...
παντως , το σιγουρο ειναι οτι θα περασετε ομορφα,
στη θεση σου θα πηγαινα , απο ενα καταστημα βονταφον, να ρωτουσα για σιγουρια...
παντως SIM καρτες κοσμοτε, με νουμερο , μπορεις να βρεις δωρεαν και μετα την αφηνεις να ληξει,
να περασετε ομορφα και να μας πεις εντυπωσεις γενικα
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom