Interrail!

nicole22

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδιβες
Ταξίδι-Όνειρο
Περου και Νεα Ζηλανδια
γεια σας!ειμαι καινουργια στην παρεα κι θα ηθελα να ρωτησω πληροφοριες γι το interrail. θα το κανω τον αυγουστο κι σκεφτομαι να αγορασω το global pass των 30 ημερων. θελω να ταξιδεψω σε διαφορετικες χωρες ανα την ευρωπη κι θελω να ρωτησω αν υπαρχουν συγκεκριμενες ζωνες. θελω να ξεκινησω απο ιταλια η απο βουλγαρια κι να καταληξω λονδινο. μπορειται να προτεινεται διαδομες?που μπορω να βρω πληροφοριες γι τα τρενα? πρεπει να εχω κανει συγκεκριμενω αυστηρο προγραμμα γι να δω τις πολεις που θελω? ευχαριστω κι περιμενω τις απαντησεις σας!!!!
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
καλως ηρθες!
μμμ δεν χρειαζεται πολυ αυστηρο πλανο νομιζω αλλα σιγουρα ενα γενικο προγραμμα στο περιπου επιβαλλεται! ΟΜΩΣ ετσι θα πρεπει να ψαχνεις επι τοπου για χοστελ-ξενοδοχεια και δεν ξερω ποσο ευχαριστο θα ειναι και κυριως ποσο παραπανω μπορει να κοστισει ετσι ...
Σου δινω το σαιτ των Γερμανικων τρενων εκει μπορει να βαζεις απο που μεχρι που θες να πας και να σου λεει ωρεςπου ευγουν και διαρκεια ταξιδιου...
Πανω κατω για ποιες χωρες λες ???
Α!! Γνωμη μου ειναι οτι αν θες να φτασεις ως το Λονδινο, κλεισε επιστροφη με αεροπλανο γιατι δεν θα την παλεψεις νομιζω να γυρισεις παλι πισω με τρενα...
και καντο γρηγορα οσο οι τιμες ειναι ακομα φυσιολογικες!:cool:
τι προυπολογισμο εχεις?


http://www.bahn.de/p/view/index.shtml
 

rosinante

Member
Μηνύματα
94
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
αλπική τρενογραμμή
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΡΟΙΛΑΝΔΙΑ
κανενας για σκανδιναβια βρε παιδια τον αυγουστο;
χεχε
Bolet36 να εχεις υποψη σου οτι στο χοστελ σε σπανιες περιπτωσεις θα δωσεις 20 ευρω
συνηθως ειναι γυρω στα 30+ γιατι χρεωνουν τα σεντονια, απαγορευοντας τους υπνοσακκους και σε αρκετα και την χρηση κουζινας!
μην τα φοβασαι απλα να προσεχεις τα χρηματα σου και τα εγγραφα οταν κοιμασαι τοσο στο χοστελ αλλα και μεσα στο τρενο
θα σου προτεινα να μην παρεις το global pass των 30 ημερων γιατι αποκλειεται να ταξιδευεις και τις 30 μερες... παρε αυτο των 20 ημερων και κανε εναν μινιμουμ προγραμματισμο, ετσι εξοικονομεις καποια χρηματα
 
Last edited by a moderator:

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
μην το λες .. 20 ευρω ειναι το μαξιμουμ που θα δωσεις .. απλα θελει προσοχη με τα πραγματα .. και μετα το global passτων 30 ημερων υπαρχει το global pass των 22 ημερων οχι των 20 .. και απο αυτες τις 22 μερες μπορεις να ταξιδεψεις τις 10 ..
 

rosinante

Member
Μηνύματα
94
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
αλπική τρενογραμμή
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΡΟΙΛΑΝΔΙΑ
μην το λες .. 20 ευρω ειναι το μαξιμουμ που θα δωσεις .. απλα θελει προσοχη με τα πραγματα .. και μετα το global passτων 30 ημερων υπαρχει το global pass των 22 ημερων οχι των 20 .. και απο αυτες τις 22 μερες μπορεις να ταξιδεψεις τις 10 ..
εμεις πηραμε αυτο: 22 days ?479
για ναμαστε πιο χαλαρες, να μην εχουμε τον περιορισμο των δεκα ημερων
ισως στην Σκανδιναβια ειναι πιο ακριβα τα χοστελ, μαλλον ολα ειναι πιο ακριβα εκει πανω :(
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
ναι σκανδιναβια δεν ξερω τι παιζει,εγω παντως το πιο ακριβο χοστελ που εχω μεινει ειναι 15 ευρω και χωρις χρεωση για σεντονια κλπ .. και ητανε μια χαρα,περιποιημενα και με την κουζινα τους,το μπανιο τους απολα ...
 

Taksidiara Psixi

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Παιδια καλησπερα και καλως σας βρηκα. Λεω και εγω φετος να τιμησω το interrail αλλα ειδα κατι ανακοινωσεις στον ανεπισημο site οτι δεν φευγουν πλοια απο Πατρα για Ιταλια. Εχετε ακουσει κατι και εαν ισχυει ακομα αυτο? Η σχετικη ανακοινωση υπαρχει εδω No ferries between Greece and Italy | Raildude

Ευχαριστω πολυ
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
αμα δεις η ανακοινωση ειναι στις 28 του Ιουνη και ανεφερε μεχρι την Πεμπτη οτι δεν ειχε πλοια .. τωρα δεν ξερω τι ειχε γινει τοτε,αλλα αποτι ξερω τα πλοια κανουνε κανονικα το δρομολογιο .. πολυ δυσφημιστικο το σχολιο του raildude παντως ..
 

Taksidiara Psixi

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Ναι απλα δεν εχουν βγαλει καμια νεα ανακοινωση εαν εχουν αποκατασταθει τα δρομολογια και στον ΟΣΕ που καλεσα, μου ειπαν οτι καλυτερο θα ηταν να παω να ρωτησω στη Σινα για τετοιες λεπτομεριες. Παντως εαν θυμαμαι καλα τοτε ηταν οι μαζικες απεργιακες ακινητοποιησεις που κανανε πριν απο μια εβδομαδα, οποτε ισως να ακυρωθηκαν τα δρομολογια λογω αυτου.
Ελπιζω να υπαρχει κανενας αλλος που να ταξιδευει φετος καλοκαιρι με interrail προς Ιταλια και ισως να γνωριζει κατι.
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση παντως. :)
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
τι δουλεια εχει ο ΟΣΕ με τα δρομολογια των πλοιων;
 

Taksidiara Psixi

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Σινα 6 δεν ειναι τα γραφεια του ΟΣΕ οπου μπορεις να προμηθευτεις την καρτα Interrail και να ρωτησεις σχετικες πληροφοριες για αυτο?
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
ναι,αλλα τι σχεση εχει ο ΟΣΕ με τα δρομολογια των πλοιων;; αυτοι δεν ξερουν που τους παν τα τεσσερα θα ξερουνε για τα δρομολογια των πλοιων; στο site των μινωικων να μπεις να δεις πληροφοριες για το αν γινονται τα δρομολογια για Βενετια ή παρε τους τηλεφωνο ..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom