ipanag: Το ταξίδι ενός περιπλανητή

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
σε θαυμαζω που μπορεις με τοση ευκολια να πας σε οποιο μερος θες(κλαψ για μενα).ετοιμαζομαι για βαρκελωνη και χαιρομαι πολυ γιατι ολο και περισσοτεροι πηγαινετε-γυρνατε και θελω να μαθω τις ιστοριες σας!η πορτογαλια ειναι ο μαλλον επομενος προορισμος μου.οποτε θα περιμενω με ανυπομονησια τις ιστοριες σου!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Απιθανες οι φωτογραφιες σου! Δεν ειναι τυχαιο που κερδισες στο διαγωνισμο..Απο πια χωρα θα ειναι οι επομενες φωτο? Αποφασισες κατα που θα πας?
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Eκπληκτικές οπως πάντα οι φωτό.
Πω πω, θα ζωγραφίσεις στη Λατινική Αμερική
 

ipanag

Member
Μηνύματα
316
Likes
151
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Σκίουρε, μπορεί να έχω τη δυνατότητα να παίρνω τις άδειες που δικαιούμαι από τη δουλειά (το αυτονόητο δηλαδή, απλώς κάποιοι δε μπορούν), αλλά δεν είναι και τόσο εύκολο να πάω όπου θέλω ακριβώς. Υπάρχει και το οικονομικό προφανώς. Όσο για Πορτογαλία που λες, έχω γράψει ιστορία ήδη.

Ζωή, επόμενος προορισμός αυτό που γράφω στο προφιλ ... δηλαδή ένα σύντομο ταξιδάκι για να ξεσκουριάσουμε στην Ουκρανία και κατά το Δεκέμβρη Λάος και λίγο Βιετνάμ.
Ο στόχος για το 2009 είναι οπωσδήποτε κάτι σε Αφρική (και όχι παράλια Μεσογείου). Κι αν τύχει και αλλάξω και καμιά δουλειά, θα σκεφτώ και γω κανα πρόγραμμα εθελοντισμού.
 

ipanag

Member
Μηνύματα
316
Likes
151
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Έφτιαξα το άλμπουμ για την Ουκρανία

awww.periplanisi.com_photos_ukraine_odessa_thumbs_PA284670.jpg

Για ιστορία δε νομίζω να έχω πολλά να γράψω. Το Κίεβο πόλη σοβιετικού στυλ, δε καταλαβαίνεις ότι δε βρίσκεσαι στη Ρωσία. Ίδιο μετρό, ίδιας αρχιτεκτονικής κτήρια. Περισσότερη ιστορία έχει και πολλές βυζαντινές εκκλησίες και μοναστήρια. Φαρδείς δρόμοι, σοβιετικά μπλοκ. Τουλάχιστον δε φαίνεται να έχει τις τόσο έντονες κοινωνικές αντιθέσεις της Μόσχας. Έμεινα σε σπίτια πάλι, καταπληκτική η φιλοξενία των παιδιών, που για μένα κάνει το couchsurfing κάθε φορά μοναδική εμπειρία.
Η Οδησσός σε λίγο διαφορετικό στυλ, είναι και η θάλασσα που την κάνει πιο "ανοιχτή" και κοσμοπολίτικη. Δεν έχει πολλά αξιοθέατα, αλλά είναι πανέμορφη πόλη για βόλτες. Έντονη η ελληνική επιρροή σε ονόματα δρόμων, κλπ. Φαντάζομαι καλοκαίρι θα είναι ακόμη πιο ζωντανή πόλη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.107
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom