Kαλοκαιρινές διακοπές 2015

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλησπερα σε ολους και Χρονια Πολλα με υγεια παντα σε εσας και στις οικογενειες σας και σε ολο τον κοσμο φυσικα!Θελουμε να κλεισουμε απο τωρα για το καλοκαιρι..Ήμαστε 2 ζευγαρια..Θελουμε λοιπον καποιο νησι για ζευγαρακια ηρεμα πραγματα..Να εχεις να πιεις και το ποτακι σου το χαλαρο..Να εχει το ωραιο φαγιτουλι του..Κοιταξα για Σαντορινη ολα τα φτηνα ξενοδοχεια δεν φαινοντε και πολυ καλα..Τα ακριβα πανε αλλου..
Ειδαμε για Κουφονησια..Πολλες ωρες..Να πω πριν συνεχισω πως λεμε να παμε με αεροπλανο οπου παμε διοτι αν τα κλεισουμε απο τωρα μας βγαινει μονο 30 ευρο παραπανω απο το καραβι οποτε δεν το συζητάμε για θεμα ταλαιποριας...Για ολα τα νησια που θελαμε και βαλαμε τοσο μας το εβγαζει πανω κατω στα 30 ευρο..Επισης ειδαμε για Μηλο..Εκει βρηκαμε ενα τελειο στουντιο ολα τα λεφτα..Προσφορα απο 400 κατι ευρο στα 340..σε Deluxe δωματιο..Θα μου πεις θελουμε και deluxe δωματιο τρομαρα μας :D Ειδαμε και για Κερκυρα που μπορουμε να μεινουμε και δωρεαν αλλα δεν μας κεντρισε το ενδιαφερον..(μηπως κανουμε λαθος???) Να σας πω πως οτι εχουμε ψαξει εχει γινει μεσα booking.com..Θελουμε τα φωτα σας..Κατι ωραιο..Και μαζι οικονομικο..Αλλα και καλο..Σας υπερευχαριστουμε ολοι μαζι..Παντα υγεια!
 
Last edited:

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Αν με Κερκυκα εννοεις Κερκυρα και ΔΕΝ σας κεντρισε το ενδιαφερον που ειναι ΚΑΙ τζαμπα...τι να πω.Καλη χρονια και καλα να περασετε οπου πατε!
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλησπερα!Ναι αυτο εννοω..το εφτιαξα :D Μπορεις να μας πεις 2-3 λογακια αν δεν σου ειναι κοπος?
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Αν κανεις εσυ τον κοπο να ριξεις μια ματια στις πολλες πληροφοριες που υπαρχουν στο φορουμ για το νησι ,δεν θα εχεις καμμια απορια.Για μενα τα συγκεντρωνει ολα.Μπορεις επισης να ψαξεις για οπου αλλου σε ενδιαφερει.
 

kitten1

Member
Μηνύματα
62
Likes
119
Επόμενο Ταξίδι
Μόλις γύρισα!
Ταξίδι-Όνειρο
Cuba!
Τώρα φταίω εγώ να πω, πως η Κρήτη είναι αυτή που έχει τα πάντα και το φαγητούλι δεν είναι απλά ωραίο;;; χιχι! Μπορείτε να περιοριστείτε σε 2 μόνο νομούς, Χανιά - Ρέθυμνο και να ευχαριστηθείτε και φαΐ και θάλασσα και νυχτερινή ζωή!
Σαντορίνη, επειδή πήγα πέρισυ, βρίσκεις ωραία δωμάτια χωρίς όμως θέα στην Καλντέρα σε καλή τιμή, είναι όμως πολύ ακριβή γενικώς και θέλει πολλές προσεκτικές επιλογές.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
αν εχει τζαμπα διαμονη εκει,κι εγω συμφωνω...κουκλα η κρητη!
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Τώρα φταίω εγώ να πω ότι η Σάμος ας πούμε έχει αεροδρόμιο, τρομερές παραλίες, άπειρα μαγαζάκια για χαλαρά ποτάκια (σε όλες τις πόλεις του νησιού), ωραίο φαγητό, γραφικά χωριά, άπειρο πράσινο, μια χαρά για ζευγάρι δηλαδή. Και δεν είναι και κανένα ακριβό νησί. Λέω εγώ τώρα...
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλησπερα και παλι...Στην Κερκυρα το δωματιο που εχουμε τσαμπα ειναι στην Δασια...Αξιζει?Απο κατι φωτος που ειδαμε απο την περιοχη μας αρεσε πολυ!
 
Μηνύματα
33
Likes
9
Φίλοι μου καλησπέρα,μόνο εγώ σκέφτομαι τις διακοπές απο τώρα η όχι; φέτος μαζί με τον δίχρονο γιο μας ψάχνουμε τον ιδανικό προορισμό.υπάρχει όμως;σκεφτόμασταν για Κουφονήσι αλλά είναι λίγο τσιμπημένες οι τιμές δεύτερη επιλογή είναι Κύθηρα κ στο γυρισμό ένα μικρό τουρ από Καρδαμύλη -λιμενη-στουπα.τι λέτε; πάντα επιλέγω με βάση τι θάλασσα που έχει κάθε περιοχή.ιδανικό θα ήταν ένα σπιτάκι μπροστά σε μια υπέροχη αμμουδιά.έχετε να προτείνετε κάτι;λίγο ξεκούραση λίγο ταλαιπωρία να τα έχει όλα.πολλά ζητάω τελικά;ευχαριστώ φίλοι
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Φίλοι μου καλησπέρα,μόνο εγώ σκέφτομαι τις διακοπές απο τώρα η όχι;
Είμαστε κι άλλοι μην ανησυχείς απλά είναι λίγο νωρίς για να εκδηλωθούμε!
Λοιπόν,Κουφονήσια είχα πάει όντας ελεύθερη κι ''ωραία'',ταλαιπωρία τότε με τον Σκυλοπνίχτη,σήμερα ίσως έχουνε βάλει καλύτερο πλοίο γιατί πέρασαν και 10 χρόνια.
Πολύ ωραίες παραλίες,ήσυχα τότε αλλά γενικά η κατάσταση ήταν χύμα πάντα μιλάω για πριν 10 χρόνια.Ίσως κάποιος που πήγε πρόσφατα να σε διαφωτίσει περισσότερο.
Όταν λέω χύμα εννοώ ότι ο μέσος όρος ηλικίας ήταν 18-30 που μένανε στα κάμπινγκ,παιδάκια δεν θυμάμαι να είδα,γυμνόστηθες είδα και γενικά ερωτευμένα ζευγαράκια!
Στα Κύθηρα δεν έχω πάει,αν είστε από Πελλοπόνησο νομίζω ότι η πρόσβαση είναι σχετικά εύκολη αλλά από Αθήνα και πάνω πρέπει να κάνετε πολύ μεγάλη διαδρομή.
Λιμένι,Στούπα,Καρδαμύλη και γενικά τουρ στη Μάνη είχα κάνει πριν 4 χρόνια όταν η μία μου κόρη ήταν 1 έτους και η άλλη 2μιση.Τρελή ταλαιπωρία εννοείται,αρκετές στροφές,οι παραλίες της Μάνης δεν είναι κατάλληλες για παιδιά αυτής της ηλικίας γιατί είναι πετρώδεις.Η Καρδαμύλη και η Στούπα είναι καλύτερες και πιο βατές για παιδιά αλλά έχουν υπερβολικά πολύ κόσμο και δεν τις ευχαριστιέσαι με τα πιτσιρίκια.Το Λιμένι δεν έχει καν παραλία παρά μια τσιμεντένια επιφάνεια απο την οποία βουτάς στο νερό.Αν είσαι της ταλαιπωρίας όπως εγώ η Μάνη έχει απίστευτα τοπία,αν θες ωραίες παραλίες και περισσότερη ηρεμία στις διακοπές σου διάλεξε μόνο το νησάκι ή ένα παραθαλασσιο μέρος τύπου Αγία Άννα στην Εύβοια που πάντα αρέσει στα πιτσιρίκια μου αλλά εγώ βαριέμαι!!!
 
Μηνύματα
33
Likes
9
Είμαστε κι άλλοι μην ανησυχείς απλά είναι λίγο νωρίς για να εκδηλωθούμε!
Λοιπόν,Κουφονήσια είχα πάει όντας ελεύθερη κι ''ωραία'',ταλαιπωρία τότε με τον Σκυλοπνίχτη,σήμερα ίσως έχουνε βάλει καλύτερο πλοίο γιατί πέρασαν και 10 χρόνια.
Πολύ ωραίες παραλίες,ήσυχα τότε αλλά γενικά η κατάσταση ήταν χύμα πάντα μιλάω για πριν 10 χρόνια.Ίσως κάποιος που πήγε πρόσφατα να σε διαφωτίσει περισσότερο.
Όταν λέω χύμα εννοώ ότι ο μέσος όρος ηλικίας ήταν 18-30 που μένανε στα κάμπινγκ,παιδάκια δεν θυμάμαι να είδα,γυμνόστηθες είδα και γενικά ερωτευμένα ζευγαράκια!
Στα Κύθηρα δεν έχω πάει,αν είστε από Πελλοπόνησο νομίζω ότι η πρόσβαση είναι σχετικά εύκολη αλλά από Αθήνα και πάνω πρέπει να κάνετε πολύ μεγάλη διαδρομή.
Λιμένι,Στούπα,Καρδαμύλη και γενικά τουρ στη Μάνη είχα κάνει πριν 4 χρόνια όταν η μία μου κόρη ήταν 1 έτους και η άλλη 2μιση.Τρελή ταλαιπωρία εννοείται,αρκετές στροφές,οι παραλίες της Μάνης δεν είναι κατάλληλες για παιδιά αυτής της ηλικίας γιατί είναι πετρώδεις.Η Καρδαμύλη και η Στούπα είναι καλύτερες και πιο βατές για παιδιά αλλά έχουν υπερβολικά πολύ κόσμο και δεν τις ευχαριστιέσαι με τα πιτσιρίκια.Το Λιμένι δεν έχει καν παραλία παρά μια τσιμεντένια επιφάνεια απο την οποία βουτάς στο νερό.Αν είσαι της ταλαιπωρίας όπως εγώ η Μάνη έχει απίστευτα τοπία,αν θες ωραίες παραλίες και περισσότερη ηρεμία στις διακοπές σου διάλεξε μόνο το νησάκι ή ένα παραθαλασσιο μέρος τύπου Αγία Άννα στην Εύβοια που πάντα αρέσει στα πιτσιρίκια μου αλλά εγώ βαριέμαι!!!
Από Αγρίνιο είμαστε οπότε τη διαδρομή δεν την γλυτώνουμε.. Τα Κύθηρα γυρίζουν έντονα στο μυαλό μου απλά 2 εβδομάδες είπα να μην τις περάσουμε μόνο σε ένα μέρος.περιμένω να ξημερώσει 27 Ιουλίου.
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.738
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom