Ταϊλάνδη Ko Samui-Ko Phagnan

turms

Member
Μηνύματα
2.071
Likes
2.833
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
λιγες μερες μεινανε...τελικα βαρεθηκα να ψαχνω, και τα ψιλοαφησα στο φλου...αμα πια
 

taniakar

Member
Μηνύματα
245
Likes
126
Επόμενο Ταξίδι
Vienna, Bratislava!
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Την καλύτερη δουλειά έκανες!Εγώ χτυπιέμαι όλη μέρα με τα ξενοδοχεία και τα resorts...Φτάνει η μέρα, ε? Ζηλεύω. Εγώ έχω ακόμη 1,5 μήνα!
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Την καλύτερη δουλειά έκανες!Εγώ χτυπιέμαι όλη μέρα με τα ξενοδοχεία και τα resorts...Φτάνει η μέρα, ε? Ζηλεύω. Εγώ έχω ακόμη 1,5 μήνα!
Τελικα τι εκανες με το αεροπορικο? Με ποια εταιρια εκλεισες και για ποιες ημερομηνιες??
 

turms

Member
Μηνύματα
2.071
Likes
2.833
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Την καλύτερη δουλειά έκανες!Εγώ χτυπιέμαι όλη μέρα με τα ξενοδοχεία και τα resorts...Φτάνει η μέρα, ε? Ζηλεύω. Εγώ έχω ακόμη 1,5 μήνα!
δεν εβγαλα ακρη εγω.
το ενα καλο μου φανηκε αλλα οχι καλα reports
το αλλο καλα reports αλλα ηταν ακριβο
το αλλο καλο σε ολα αλλα ηταν ασχημη η παραλια
το αλλο ετσι, το αλλο αλλιως...ε αμα πια...
 

taniakar

Member
Μηνύματα
245
Likes
126
Επόμενο Ταξίδι
Vienna, Bratislava!
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
δεν εβγαλα ακρη εγω.
το ενα καλο μου φανηκε αλλα οχι καλα reports
το αλλο καλα reports αλλα ηταν ακριβο
το αλλο καλο σε ολα αλλα ηταν ασχημη η παραλια
το αλλο ετσι, το αλλο αλλιως...ε αμα πια...
Ναι ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ και δεν έχω κλείσει ακόμη τίποτα. Και έχω να κλείσω σύνολο 4 ξενοδοχεία..Θα δούμε...Έχω καιρό ακόμη. Το πολύ πολύ στο τέλος να μη βρίσκω δωμάτια...Πότε φεύγεις?΄Πόσες μέρες?
 

taniakar

Member
Μηνύματα
245
Likes
126
Επόμενο Ταξίδι
Vienna, Bratislava!
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Τελικα τι εκανες με το αεροπορικο? Με ποια εταιρια εκλεισες και για ποιες ημερομηνιες??
7-20 Αυγούστου με Qatar. 740 το άτομο Αθήνα-Μπανγκόγκ. Δυστυχώς δε βρή πιο φτηνά.Τουλάχιστον έχει τέλειες ανταποκρίσεις!
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Δεν καταλαβαινω το αγχος σας ντε και καλα να κλεισετε ξενοδοχειο απο την Ελλαδα.
Προσωπικα ποτε δεν κλεινω επιλεγω ομως την περιοχη που θελω να μεινω και απλα σημειωνω μερικα που μου αρεσουν γραφοντας και τις τιμες τους και οταν φτασω εκει τα βλεπω απο κοντα τι ρολο βαρανε.

Σε περιπτωση που ειναι το πρωτο γεματο η με χαλαση για οτιδηποτε παω στο επομενο που εχω σημειωση και ειναι της αρεσκειας μου.
Παντα βρισκω καλο ξενοδοχειο με αυτον τον τροπο αρκει να φτασω εκει,και να κανω την ερευνα μου ο ιδιος.
Φυσικα ειναι λιγο ταλαιπωρια αλλα ποτε δεν εχω μεινει σε φολα ξενοδοχειο.

Την επομενη φορα που θα ξαναπαω Ταιλανδη (ευχομαι συντομα) αυτη τη μεθοδο θα ακολουθησω.
Αν εχετε ομως ανασφαλεια και νομιζετε οτι πρεπει να κλεισετε απο την Ελλαδα ρισκαρετε και κλειστε,αλλα το βρισκω λιγο σαν....το ραντεβου στα τυφλα.

Καλο ταξιδι και ευχομαι να κλεισετε τα καλυτερα και να μας τα πειτε να ξαναπαμε και μεις.:D
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Πολύ φασαρία για το τίποτα νομίζω. Βουτάτε μια τσάντα, ρίχνετε δυο τρία απαραίτητα μέσα, συνάλλαγμα στην τσέπη, διαβατήρια , εισιτήρια , και ότι είναι να 'ρθει θα έρθει. Δεν μιλάμε για το Ιρακ, για Ταυλάνδη μιλάμε. Ισως την πιο "εύκολη" ταξιδιωτικά χώρα του πλανήτη. Για τα ξενοδοχεία συμφωνώ, συμπλέω και ταυτίζομαι με τον Χenos, ο οποίος έχει την καλύτερη προσέγγιση...... καλό ταξίδι...
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
και εγω συμφωνω με το xenos.. ειδικα για Ταιλανδη και Κο Σαμουι,
το πολυ πολυ κλεινεις το πρωτο βραδυ και εαν δεν σου αρεσει ψαχνεις με την ησυχια σου κάτι πιο καλο για τις επομενες μερες ....
 

taniakar

Member
Μηνύματα
245
Likes
126
Επόμενο Ταξίδι
Vienna, Bratislava!
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Απλά το θεωρώ λίγο ταλαιπωρία με τη βαλίτσα να ψάχνουμε ξενοδοχείο. Άσε που δε θέλω να χάνω και χρόνο σε ψάξιμο. 12 μέρες πάω όλες κι όλες...Είδωμεν...
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Απλά το θεωρώ λίγο ταλαιπωρία με τη βαλίτσα να ψάχνουμε ξενοδοχείο. Άσε που δε θέλω να χάνω και χρόνο σε ψάξιμο. 12 μέρες πάω όλες κι όλες...Είδωμεν...
δεν παίρνεις βαλίτσα ένα ταγάρι αρκεί!!:D
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Διαλέξτε ένα ξενοδοχείο για το πρώτο βράδυ στην Chaweng. Αφήστε τις αποσκευές και ξαμολυθείτε στην πόλη να δείτε τι παίζει. Αν δεν σας αρέσει, την άλλη μέρα πηγαίνετε προς Lamai νότια ή Bophut βόρεια να δείτε κι εκεί και αποφασίστε ανάλογα. Σημειώστε μόνο ότι σε μερικά ξενοδοχεία η τιμή που θα σας πουν στη ρεσεψιόν μπορεί να είναι ακριβότερη από εκείνη που βρίσκετε στο internet και να μη σας τη δίνουν. Αλλά, αν πάτε απέναντι, σ' ένα internet cafe και κάνετε κράτηση από κει, να την πάρετε. Δεν το λέω έτσι, μας το πρότειναν οι ίδιοι. Παράδοξο ακούγεται, αλλά έτσι είναι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom