Ταϊλάνδη Koh Samui Ταϋλάνδη

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Σας ευχαριστω πολυ ολους που σας αρεσουν οι φωτο.
Στην φωτο ειναι η thong nai pan yai.
Εννοειτε πως θα περασεις τις περισσοτερες μερες στο πανγκαν.Ποσες μερες συνολικα θα πας??
Ειχα νοικιασει ενα δολιο παπι χοντα 100cc.Θα στο προτεινα αν εχεις καλες οδηγικες ικανοτητες.:shock:
Συνολικά θα είμαι Ταϋλάνδη-Μαλαισία 3 βδομάδες, από 17 Ιουλίου ως 6 Αυγούστου....στο Πανγκάν λέω να περάσω 4 μέρες, τις πιο πολλές σε σχέση με Σαμούι και Τάο.

Οδηγούσα παλιά παπί και θα το πήγαινα μια χαρά, αλλά αν μείνω στη thong nai pan (yai ή noi) με το χάλια δρόμο πρόσβασης, μάλλον με κανά καϊκι θα μετακινούμαι (ΑΝ :haha:)...όχι εντάξει, θα δω και το υπόλοιπο νησί, έστω και από λίγο....
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Αν ξαναπας στειλε πμ και φυγαμε....:haha:
Ειδικα τωρα που ειμαι και φρεσκοχωρισμένος...:haha:
Και γω 2 φορες εχω παει και ευχομαι να γινουν 3 συντομα!
Οκ μεσα.;)
Η ταυλανδη ειναι η καταλληλοτερη χωρα για πασης φυσεως χωρισμενους:haha:
Δεν με χαλαει καθολου να παω και τριτη φορα.Ετσι και αλλιως καθε φορα που παω περναω και καλυτερα.:clap:
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Συνολικά θα είμαι Ταϋλάνδη-Μαλαισία 3 βδομάδες, από 17 Ιουλίου ως 6 Αυγούστου....στο Πανγκάν λέω να περάσω 4 μέρες, τις πιο πολλές σε σχέση με Σαμούι και Τάο.

Οδηγούσα παλιά παπί και θα το πήγαινα μια χαρά, αλλά αν μείνω στη thong nai pan (yai ή noi) με το χάλια δρόμο πρόσβασης, μάλλον με κανά καϊκι θα μετακινούμαι (ΑΝ :haha:)...όχι εντάξει, θα δω και το υπόλοιπο νησί, έστω και από λίγο....
Με μπερδευεις λιγο με την Μαλαισια.Τελος παντων.Προτεινω.
Πανγκαν 5 μερες και σαμουι 3 μερες.
Τωρα για κο ταο δεν ξερω αλλα πιστευω 3-4 μερες καλα θαναι.
Οταν θα πας εκει θα δεις τον τροπο που θα μετακινηθης.(Αν:haha:)
Ξερω ατομο που εχει μεινει στο πανγκαν πανω απο 2 μηνες.........:shock::shock::shock:!!!!!!!!!!!
 

Doug

Member
Μηνύματα
518
Likes
2
Ξενε δεν θελω να φανω υπερβολικος αλλα σειρα μου στο στρατο απο Σαντορινη πηγαινει καθε χρόνο Ταυλανδη για 6 μήνες! Εχει ενοικιαζόμενα δωματια και οτι βγαζει εδω το ξοδευει εκει! Επιασε το νοημα της ζωης!
 

Doug

Member
Μηνύματα
518
Likes
2
Οδηγούσα παλιά παπί και θα το πήγαινα μια χαρά,
Gts οταν πας με το καλο και δεις τον τροπο που οδηγουν (δεν αναφερομαι στο Αγγλικο στυλ,περα απο αυτο) θα αλλαξεις γνωμη!:lol:
Εγω ασχολουμαι με μηχανες απο μικρο παιδι και οταν πηγα τρομαξα!
Αν θες τη γνωμη μου μακρια απο μηχανακι, νοικιασε καλυτερα αυτοκινητο!
Εγω ειχα νοικιασει τζιπ 12000bht για 15 ημερες!Το οτι μεσα στη Μπανγκοκ τρεμανε τα ποδια μου ειναι αλλο θεμα βεβαια:haha:
Ξεχασα να συμπληρωσω πως στατιστικα χανουν τη ζωη τους απο τροχαιο με μηχανακι 3 τουριστες καθημερινα σε ολοκληρη τη χωρα!
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Ξενε δεν θελω να φανω υπερβολικος αλλα σειρα μου στο στρατο απο Σαντορινη πηγαινει καθε χρόνο Ταυλανδη για 6 μήνες! Εχει ενοικιαζόμενα δωματια και οτι βγαζει εδω το ξοδευει εκει! Επιασε το νοημα της ζωης![/quot
Καθολου υπερβολη.
Μονο που εκει δεν ξοδευεις πιο φθηνα του ερχεται το 6μηνο εκει,παρα εδω.
Και οικονομια και παραδεισος.
2σε1:haha::clap:
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Gts οταν πας με το καλο και δεις τον τροπο που οδηγουν (δεν αναφερομαι στο Αγγλικο στυλ,περα απο αυτο) θα αλλαξεις γνωμη!:lol:
Εγω ασχολουμαι με μηχανες απο μικρο παιδι και οταν πηγα τρομαξα!
Αν θες τη γνωμη μου μακρια απο μηχανακι, νοικιασε καλυτερα αυτοκινητο!
Εγω ειχα νοικιασει τζιπ 12000bht για 15 ημερες!Το οτι μεσα στη Μπανγκοκ τρεμανε τα ποδια μου ειναι αλλο θεμα βεβαια:haha:
Στην μπανκοκ δεν οδηγας με τιποτα,οσα διπλωματα κι αν εχεις.
Στο σαμουι και κο πανγκαν μπορεις αρκει μην ξεχαστεις και μπεις στο αντιθετο ρευμα απο συνηθεια.:roll:
 

Doug

Member
Μηνύματα
518
Likes
2
Στην μπανκοκ δεν οδηγας με τιποτα,οσα διπλωματα κι αν εχεις.
Στο σαμουι και κο πανγκαν μπορεις αρκει μην ξεχαστεις και μπεις στο αντιθετο ρευμα απο συνηθεια.:roll:
Πραγματι η Μπανγκοκ ειναι κινδυνος-θάνατος!Τετοια κινηση δεν εχω ξαναδει!Ασε οι τουκτουκατζηδες...
Οσο για τα νησια ειναι οπως τα λες!
Παντως για μηχανάκι επιμενω MAΚΡΥΑ...!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Δε σκοπεύω ούτε σκόπευα να νοικιάσω αυτοκίνητο ή μηχανάκι, αφού τα ταξί είναι φθηνά και οι αποστάσεις μικρές....δε λέει τώρα να πηγαίνεις σαν κύριος και να σου έρθει ο μεθυσμένος με χίλια από απέναντι....γενικά, όπου έχει φθηνά ταξί δε λέει το αυτοκίνητο, το οποίο είναι ένα μεγάλο έξοδο σε κάθε ταξίδι (~50 ευρώ την ημέρα, με φουλ ασφάλιση). Το καραβάκι είναι ο ιδανικός τρόπος μετακίνησης για μένα (σε πανγκάν και τάο).

Υ.Γ. Σας βλέπω να κάνετε τρομερό δίδυμο για Ταϋλάνδη:haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.273
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom