Ταϊλάνδη Koh Samui Ταϋλάνδη

stellaer

Member
Μηνύματα
46
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Ζηλανδια
εγω προτεινω ανεπιφυλακτα πανγκαν και ταο. το σαμουι για μενα δεν ειχε κατι ιδιαιτερο εκτος αν θελεις τα κλασσικα ξαπλωστρα-ομπρελα, πολυ κοσμο και φασαρια..εμεινα 3 μερες σαμουι και το μετανιωσα.
εδω θα βρεις πολλες επιλογες για μπανγκαλοους.
Koh Phangan hotels & resorts discount rates. By Sawadee.com Thailand

εμεις ταξιδεψαμε με καταρ. πολυ ανετο ταξιδι, οικονομικο και με ελαχιστη ωρα αναμονης.

για οτι αλλο θελεις στειλε pm
 

nekoma

Member
Μηνύματα
21
Likes
2
Κο Σαμουί

Υπάρχει και ελληνικό ταξιδιωτικό γραφείο στο Κο Σαμουί που μόλις σήκωσε και καινούργια σελίδα στο ιντερνετ

Tropicaleasy
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Το γραφειο ειναι του συμπατριωτη μας Χρηστου Πανοδημου και οπως εχω ξαναγραψει η παρεα μου και εγω μειναμε πολυ ευχαριστημενοι απο τις υπηρεσιες που μας παρειχε ...
Κοιτωντας στη σελιδα του στη φωτογραφια των tours ο κυριος με τη γυρισμενη πλατη μου φανηκε πολυ οικειος και εσπαζα για λιγο το κεφαλι μου τι μου θυμιζει :roll:...τελικα καταλαβα οτι ειναι ο αντρας μου στη εκδρομη που καναμε με το Χρηστο στο Καο- σοκ ...
Ωραιος τυπος ειμαι να μη τον γνωριζω !!! :haha::haha:
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Το γραφειο ειναι του συμπατριωτη μας Χρηστου Πανοδημου και οπως εχω ξαναγραψει η παρεα μου και εγω μειναμε πολυ ευχαριστημενοι απο τις υπηρεσιες που μας παρειχε ...
Κοιτωντας στη σελιδα του στη φωτογραφια των tours ο κυριος με τη γυρισμενη πλατη μου φανηκε πολυ οικειος και εσπαζα για λιγο το κεφαλι μου τι μου θυμιζει :roll:...τελικα καταλαβα οτι ειναι ο αντρας μου στη εκδρομη που καναμε με το Χρηστο στο Καο- σοκ ...
Ωραιος τυπος ειμαι να μη τον γνωριζω !!! :haha::haha:
Πάντως η Εmirates :welcome: έχει καταπληκτικές προσφορές αυτό το διάστημα για Μπαγκόγκ μέχρι και τον Ιανουάριο αν βέβαια κλείσεις από τώρα τα εισιτήρια....
 

nekoma

Member
Μηνύματα
21
Likes
2
Η Emirates έχει το εισιτήριο πήγαινε έλα 472 ευρώ μέχρι το Νοέμβριο, γιατί μετά τον Δεκέμβριο λόγου Χριστουγέννων αλλάζουν και οι τιμές. Περιμένεις βέβαια κάποιες ώρες στο Ντουμπάι. Και η Qatar είχε κάποια καλή έκπτωση μέχρι τέλη Ιουλίου φέτος που σημαίνει ότι οι τιμές με τον καιρό πέφτουνε.

Αν και έχω πάει Κο Σαμουί θα ήθελα να ξαναπάω, ειδικά στην παραλία Λαμάι.
Και από τι φαίνεται ο συμπατριώτης Χρήστος Πανοδήμος πρέπει να έχει και κάποια σχέση με την καινούργια ηλεκτρονική έκδοση του Κο Σαμουί στα ελληνικά (άλλωστε ποιος γνωρίζει καλύτερα το Κο Σαμουί από τον Χρήστο):

Δείτε εδώ
Κο Σαμουί - Ko Samui
 

nmavra

Member
Μηνύματα
62
Likes
16
Πολυ ωραια η ιστορία, Ko Samui θα ειναι το ταξιδι του επομενου καλοκαιριου γιατι απ'οτι ειδα δεν εχει τους μουσωνες που εχει πχ το Πουκετ τον Αυγουστο. Φανταζομαι και τα νησακια τα αλλα να ειναι το ιδιο καλα απο θεμα θερμοκρασιας και (ελλειψης) βροχης ε?
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη ξανά...
ναι... παιζει να φας καμια βροχουλα αλλα ειναι ηπια.. και δε θα σου χαλασει τις διακοπες...

πηγαμε πολλα παιδια φετος σαμουι και ειχαμε και μινι live ανταποκρισεις...

διαβασε κι εκει για περισσοτερα και φετινα νεα... ;)

http://www.travelstories.gr/%E1%F3%DF%E1/6364-%EAoh-samui-%E7-%E1%F6%EF%F1%EC%E7-%E1%E9%F4%E9%E1-%F4%EF-%F0%E1%E8%EF%F2-%E3%E9%E1-%F4%E1%EE%E9%E4%E9%E1.html

http://www.travelstories.gr/%E1%F3%...E9%F2-%E3%E9%E1-%F4%E1%E9%EB%E1%ED%E4%E7.html



;)
 

nekoma

Member
Μηνύματα
21
Likes
2
Κο Σαμούι

Το Κο Σαμούι τον Οκτώβριο και τον Νοέμβριο είναι γεμάτο βροχές. Από αρχές Δεκεμβρίου και μετά αλλάζουν οι κλιματολογικές συνθήκες όποτε βολεύει καλύτερα να το επισκεφτεί κανείς!

Εκτός από το Κο Σαμούι κοντά βρίσκονται και το Κο Πανγκάν και το νησί Κο Τάο που φημίζεται για καταδύσεις και για καθαρότερες παραλίες. Θα μου πεις καλά μπάνιο τον Δεκέμβριο. Ναι τον Δεκέμβριο στην Ταϊλάνδη είναι καλοκαίρι!

Και κάτι καινούργιο που βρήκα από Κο Σαμούι

Αξιοθέατα στο Κο Σαμούι
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Το Κο Σαμούι τον Οκτώβριο και τον Νοέμβριο είναι γεμάτο βροχές. Από αρχές Δεκεμβρίου και μετά αλλάζουν οι κλιματολογικές συνθήκες όποτε βολεύει καλύτερα να το επισκεφτεί κανείς!

Εκτός από το Κο Σαμούι κοντά βρίσκονται και το Κο Πανγκάν και το νησί Κο Τάο που φημίζεται για καταδύσεις και για καθαρότερες παραλίες. Θα μου πεις καλά μπάνιο τον Δεκέμβριο. Ναι τον Δεκέμβριο στην Ταϊλάνδη είναι καλοκαίρι!

Και κάτι καινούργιο που βρήκα από Κο Σαμούι

Αξιοθέατα στο Κο Σαμούι
Καμία σχέση.....τον χειμώνα στο Σαμούι έχει τους μουσώνες (βροχές κτλ) και καλό καιρό στην δυτική ακτή (Πουκέτ κτλ). Το ακριβώς αντίθετο το καλοκαίρι....
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντού για πάντα
Τα ίδια λέτε σχεδόν.

Πουκέτ: Οι βροχές ξεκινάνε τον Απρίλη και κρατάνε μέχρι τον Νοέμβρη. Χειρότεροι μήνες είναι Σεπτέμβρης-Οκτώβρης.
Σαμούι: Βροχές από Σεπτέμβρη μέχρι Νοέμβρη, με τις περισσότερες τον Οκτώβρη και Νοέμβρη. Γι'αυτό και για τους καλοκαιρινούς μήνες (Ιούνιο-Σεπτέμβριο) είναι ιδανικότερος προορισμός.
Από Δεκέμβρη έως Μάρτη που είναι και η high season είναι πολύ καλά και στις δυο περιοχές.

Και nmavra, ναι όταν λέμε Phuket εννοούμε και τις γύρω περιοχές (Phi phi, Krabi κλπ) και όταν λέμε Samui εννοούμε και Phangan, Koh Tao κλπ.
 

dimisu

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλι
Ονειρεμένο Ταξίδι
νησια Μπορα-Μπορα
γεια σας παιδια! ειναι "νεα" και τελη ιουλιου θα παω γαμηλιο ταξιδι!θελω γαλαζοπρασινα νερα υπεροχη πρασινη φυση φοβερο φαγητο και φθηνες τιμες στα παντα!μασαζ-φαγητο-ταχι-γενικα η ζωη να ειναι οικονομικη! ετσι λεω για κο σαμουι και πουκετ.σκεφτικα καλα? αν εχετε κατι αλλο να προτεινετε ειμαι ολη αυτια!!
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Εκλεισα χθες για Κο σαμουι με ΤΗΑΙ 850 ευρω τις ημερες του πασχα :lol:
πολυ καλη τιμη αν σκεφτεις οτι ειναι πασχα και Καθολικων ...
που εισαι xenos ; Αλλαξοπιστησες ....:lol:


Αληθεια τι καιρο θα κανει στο Σαμουι αρχες Απριλιου ;:roll:
εψαξα ολο το φορουμ και δεν βρηκα σχετικο θεμα :bleh:
βοηθεια παρακαλω


μη τσιμπησει κανενας νεος και απαντησει :haha::haha:
κανω πλακα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.675
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom