Γενικά Like the islands...nowhere!

Katerina ph

Member
Μηνύματα
63
Likes
14
me taxyploo moy eipan oti h folegandrow einai mono 4 wres..kai odws koitaxa dromologia kai exei..apla to eisitirio kanei 59 eyrw mono na pas kai alla tosa na ertheis
Στο θέμα της διαμονής θα σου πρότεινα, αν δεν το έχεις κάνει ήδη, να πάρεις σε όλα τα καταλύματα που έχει στο folegandros.gr.
 

panosil

Member
Μηνύματα
117
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Μπορείς να δεις και εδώ http://www.hotelsline.gr/root/newhotel/show.asp?pid=9005 για περισσότερα καταλύματα στην Φολέγανδρο. Έκανα μια πρόχειρη αναζήτηση στο booking.com για ξενοδοχεία στην Φολέγανδρο και μου εμφάνισε ότι έχει 98% πληρότητα απο 1η έως και 31η Αυγούστου. Πράγμα που σημαίνει πως είναι δύσκολο να βρεις στο συγκεκριμένο νησί. Οι τιμές για τα εναπομείναντα ξενοδοχεία (απο το booking τουλάχιστον) είναι απαγορευτικές θεωρώ. Γνώμη μου είναι να ψάξεις για κάποιο άλλο νησί, όπως η Σύρος (αναφέρθηκε και πιο πάνω). Έχω φίλους που έχουν πάει και μου έχουν πει πως είναι πολύ ωραία. Πάντως αν δεν κάνω λάθος, το συμβατικό πλοίο κάνει 3,5 ώρες περίπου, καθιστώντας την έναν ιδανικό προορισμό, κοντά (σχετικά) στην πρωτεύουσα.
 

vaso1

Member
Μηνύματα
57
Likes
29
Μπορείς να δεις και εδώ http://www.hotelsline.gr/root/newhotel/show.asp?pid=9005 για περισσότερα καταλύματα στην Φολέγανδρο. Έκανα μια πρόχειρη αναζήτηση στο booking.com για ξενοδοχεία στην Φολέγανδρο και μου εμφάνισε ότι έχει 98% πληρότητα απο 1η έως και 31η Αυγούστου. Πράγμα που σημαίνει πως είναι δύσκολο να βρεις στο συγκεκριμένο νησί. Οι τιμές για τα εναπομείναντα ξενοδοχεία (απο το booking τουλάχιστον) είναι απαγορευτικές θεωρώ. Γνώμη μου είναι να ψάξεις για κάποιο άλλο νησί, όπως η Σύρος (αναφέρθηκε και πιο πάνω). Έχω φίλους που έχουν πάει και μου έχουν πει πως είναι πολύ ωραία. Πάντως αν δεν κάνω λάθος, το συμβατικό πλοίο κάνει 3,5 ώρες περίπου, καθιστώντας την έναν ιδανικό προορισμό, κοντά (σχετικά) στην πρωτεύουσα.
ευχαριστω πολυ..μετα απο πολυ ψαξιμο βρηκα ενα 75 ευρω τη βραδια..βεβαια με τα ιδια λεφτα βρισκεις και καλυτερο αλλα ειναι ολα κλεισμενα...και τωρα το μεγαλο ερωτημα..αξιζει ρε παιδια να παω η να ψαξω αλλου; κοιταξα και σεριφο αλλα δεν ειδα και τοσο καλα σχολια..σιφνο και εκει ειναι ολα κρατημενα σε χειροτερη κατασταση απο οτι φολεγανδρο...συρο θα το κοιταξω αλλα ηθελα κατι εντυπωσιακο σαν νησι
 

Katerina ph

Member
Μηνύματα
63
Likes
14
ευχαριστω πολυ..μετα απο πολυ ψαξιμο βρηκα ενα 75 ευρω τη βραδια..βεβαια με τα ιδια λεφτα βρισκεις και καλυτερο αλλα ειναι ολα κλεισμενα...και τωρα το μεγαλο ερωτημα..αξιζει ρε παιδια να παω η να ψαξω αλλου; κοιταξα και σεριφο αλλα δεν ειδα και τοσο καλα σχολια..σιφνο και εκει ειναι ολα κρατημενα σε χειροτερη κατασταση απο οτι φολεγανδρο...συρο θα το κοιταξω αλλα ηθελα κατι εντυπωσιακο σαν νησι
Σε ποιο έκλεισες με 75?
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.149
Likes
5.372
αξιζει ρε παιδια να παω η να ψαξω αλλου;
Ανήκω σε αυτούς που τους αρέσει το νησί οπότε θα σου πω ότι αξίζει. Μπορείς να διαβάσεις όμως και το σχετικό νήμα για να δεις και τις αντίθετες απόψεις. Αν και η γνώμη μου είναι, πας, βλέπεις και αποφασίζεις.:)

ηθελα κατι εντυπωσιακο σαν νησι
Το δυνατό σημείο του νησιού είναι η χώρα του η οποία είναι ,κατά την γνώμη μου, από τις ομορφότερες των Kυκλάδων. Εκτός της ομορφιάς της προσφέρει σε κάποια σημεία, άπλετη θέα προς την θάλασσα.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.321
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
παιδια εψαχνα για φολεγανδρο και απελπιστηκα..!!καταρχας δεν βρισκεις με τιποτα δωματιο μεχρι τελος αυγουστου,πηρα παντου...αλλα το θεμα ειναι οτι δενξερω και που αλλου να παω..ηθελα ενα νησι να ειναι λιγες ωρες απο πειραια και να μη θες να νοικιασεις αμαξι.και να ειναι και γρααφικα...εχετε κατι να μου προτεινετε;
Άργησες πάρα πολύ. Τέτοιοι προορισμοί πρέπει να τους κλείνεις απο το Μαΐο, οι επιλογές είναι λίγες όσον αφορά τη διαμονή.
Θα πρότεινα κι εφώ Σίφνο, δεδομένου ότι μπορείς να εξυπηρετειθείς απολύτως με τα λεωφορεία, είναι πολύ καλό το δίκτυο συγκοινωνίας, και είναι αρκετά όμορφο νησί.
Το ''κακό'' είναι ότι πρόκειται για αρκετά πιο μεγάλο νησί σε σχέση με τη Φολέγανδρο που κοιτούσες έως τώρα..
Επίσης για σίγουρα πράγματα σε διαμονή, ποιότητα, αλλά και μετακίνηση μπορείς να αρχίσεις να κοιτας και για Νάξο.
 

vaso1

Member
Μηνύματα
57
Likes
29
Σε ποιο έκλεισες με 75?
Μελτεμι λεγεται,,,οσο για σιφνο δε βρισκεις οχι δωματιο αλλα ουτε καρεκλα για κεινες τις μερες που θελω,..πηρα ολα τα ξενοδοχεια δεν υπαρχει τιποτα...κατασταλαξα στη φολεγανδρο..αν δε κατσει μετα κοιταω για σαντορινη...πανω κατω ειναι τα ιδια λεφτα και πολυ εντυπωσιακο σαν νησι...αυτο που μου κανε τρελη εντυπωση ειναι οτι στη κρητη στα χανια βρισκεις με τα μισα λεφτα και δωματια και εισιτηριου πλοιου...αλλα δυστυχως την αποκλεισαμε γιατι ψαχνουμε ακτι μονο για 3 μερες διαμονη...και ολοι μου ειπαν οτι τα χανια θελουν αρκετες μερες
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.676
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom