Live from... (click and post one photo)

paefstra

Member
Μηνύματα
13.046
Likes
41.125
Τμημα των Μακρων τειχων υπαρχει στο υπογειο του Ισλαμικου Μουσειου Μπενακη και το οικοπεδο που λεει ο @panpan ειναι εκει διπλα, στη συμβολη Ασωματων και Πειραιως, στην ιδια κατασταση εδω και 20 χρονια. Επροκειτο να χτιστει σχολειο και το εργο σταματησε.
Επισης θα δει καποιος και την αρχη της Κοιλης Οδου στην Πνυκα, που εφτανε ως τον Πειραια, σκαμμενη απο τους τροχους.
Ανεξαντλητη η Αθηνα.
 

duty_free

Member
Μηνύματα
905
Likes
3.237
Ανεξαντλητη η Αθηνα.
τῷ ὄντι, λέγω.

Σημαντικό μέρος με μακρά τείχη σε "δική μας" επιφάνεια, βρίσκεις και στον πειραια, οταν πας να βγεις απο αυτόνα, λίιιιιγο εξω απο την πλατεία ιπποδαμείας. Δεν εχω δει καπου αλλου πιο μπάνικη αυτών φάση - οχι οτι εχω δει πολλα.

τα απομεινάρια αρχαίων στα υπόγεια πάμπολλων αθήνησι πολυκατοικιων, μαρτυράνε ένα κάτι πολύ γουστόζικο αν σκεφτείς μαλιστα ότι κοτζάμ πλατεία κοτζιά* ξαναθάφτηκε. Βέβαια οκ, λιγο μερος παρέμεινε στο φώς, στην πλευρά της αιόλου.


* κοίτα πώς ήντουνα οταν ειχε πρωτοανασκαφθεί:


image.jpg
 

duty_free

Member
Μηνύματα
905
Likes
3.237
Στην εξοδον της πόλεως, Ιερόν της Αφροδίτης. Όσοι σπεύδετε διακοπευοντες προς Μωριάν, σταματηστε για μια ματιά, είναι εντελώς πάνω στην Καβάλας.

Ιερό Αφροδίτης
Sanctuary of Aphrodite · Agiou Antoniou 8, Skaramagkas 124 62, Grèce

IMG_20230412_174748.jpg
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.286
Likes
8.028
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Το έφαγες το κερασάκι σου?. Για που?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.046
Likes
41.125
Άστα, και να δεις που προσπάθησα να τη δω κι από το κινητό χωρις τα γυαλιά μου... (@Defkalion, δώστε zoom στο λαό!). Άτιμη πρεσβυωπία...
Οριστε, το ανεβασε ο μαεστρος. Εγω ξερω που ειμαι αλλα δεν ξεχωριζω και χωρις πρεσβυωπια.
Μονο αν καθομουν ακριβως πισω του θα ξεχωριζα, αλλα εχω δωσει ορκο οτι δεν θα ξανακαθησω πισω απο μαεστρο γιατι αφενος ψιθυριζουν τα χορικα ενιοτε πολυ δυνατα, αφετερου καποιοι φτυνουν κιολας απο το παθος και κοιταω το φτυσιμο και γενικα ασχολουμαι με τον μαεστρο.
Editing time! Full concert broadcasting: Friday 14/4 at 12.30 ERT2 | By Michalis Economou - Conductor/Composer | Facebook
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.053
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom