Live from... (click and post one photo)

vasiliss

Member
Μηνύματα
919
Likes
8.356
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία -Ισλανδία - Περού

Grerena

Member
Μηνύματα
1.318
Likes
17.375
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Tromso, Las Vegas
Τελικά ακυρώθηκε το σχέδιο για οδικό με το δικό σας αυτοκίνητο ή είναι έξτρα ταξίδι αυτό;
Για να ξέρουμε τι ιστορία να περιμένουμε. :)
Αχ! Ακυρώθηκε. Πολλά τα τεστ, πολύ το αγχος, πολλές οι χώρες και τα περάσματα, οι 3 εξ αυτών ακόμα κλειστές για τουρίστες (Φινλανδία, Λετονία, Ουγγαρία), οπότε άλλαξαν τα σχέδια.
Μία και μόνο χώρα, αλλα λίγο μεγάλη για να δικαιολογήσω και το road trip :) που τόσο έχω αδυναμία.
Πολωνία αεροπορικώς και με νοικιασμένο αυτοκίνητο. Συνδύασα κομμάτια απο δύο ακυρωμένα ταξίδια :( (τουλάχιστον μου εμεινε η τεχνογνωσία) και σε χρόνο ρεκόρ ετοιμάστηκα και... φύγαμε.
Ολα καλά όμως. Σε καιρούς κορονοιου... είμαι πολύ ευχαριστημενη. Η Πολώνία ... κούκλα.
 

vasiliss

Member
Μηνύματα
919
Likes
8.356
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
Αχ! Ακυρώθηκε. Πολλά τα τεστ, πολύ το αγχος, πολλές οι χώρες και τα περάσματα, οι 3 εξ αυτών ακόμα κλειστές για τουρίστες (Φινλανδία, Λετονία, Ουγγαρία), οπότε άλλαξαν τα σχέδια.
Μία και μόνο χώρα, αλλα λίγο μεγάλη για να δικαιολογήσω και το road trip :) που τόσο έχω αδυναμία.
Πολωνία αεροπορικώς και με νοικιασμένο αυτοκίνητο. Συνδύασα κομμάτια απο δύο ακυρωμένα ταξίδια :( (τουλάχιστον μου εμεινε η τεχνογνωσία) και σε χρόνο ρεκόρ ετοιμάστηκα και... φύγαμε.
Ολα καλά όμως. Σε καιρούς κορονοιου... είμαι πολύ ευχαριστημενη. Η Πολώνία ... κούκλα.
Τέλειο φαίνεται. Περιμένουμε συνέχεια της live ανταπόκρισης και φυσικά ιστορία μετά την επιστροφή. ;)
 

dimaq

Member
Μηνύματα
630
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΔΡΙΤΗ
"Χαλια" το κεντρο της Βαρσοβιας, μεσα στην πολυκατοικια και το σκουπιδι...οπως της Αθηνας (σορρυ ειναι απο αλλο τοπικ, αλλα δεν γινεται να μην πω κατι)
Ποιο ειναι το υπολοιπο προγραμμα και τι σας ζητησαν για την εισοδο στη χωρα,μπορεις να μας πεις;
 

Grerena

Member
Μηνύματα
1.318
Likes
17.375
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Tromso, Las Vegas
"Χαλια" το κεντρο της Βαρσοβιας, μεσα στην πολυκατοικια και το σκουπιδι...οπως της Αθηνας (σορρυ ειναι απο αλλο τοπικ, αλλα δεν γινεται να μην πω κατι)
Ποιο ειναι το υπολοιπο προγραμμα και τι σας ζητησαν για την εισοδο στη χωρα,μπορεις να μας πεις;
Τώρα ταξιδεύω προς Gdansk (άλλος οδηγεί). Η συνεχεια έχει Malborg castle, Torun, Chestochowa, Auschwitz, Kalwaria, Krakow και κατι λεπτομέρειες γύρω από αυτά.
Όσον αφορά την είσοδο στη χώρα... τσάμπα άγχος. Τα plf τα συμπληρώσαμε στο αεροπλάνο σαν μαθητούδια και τα δικαιολογητικά εμβολιασμου και το rapid τα έλεγξαν στην Πολωνία με μια ματιά, ούτε σκανάρισμα ούτε τίποτα.
Βέβαια θα πρέπει όταν κάνεις check in να ανεβάσεις τα δικαιολογητικά στο σύστημα της ryan. Επίσης, το παιδί πέρασε με rapid και όχι με pcr κάτι που άλλαξε προσφατα και το ίδιο ισχύει και για την επιστροφή μας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom