ΗΠΑ Los Angeles & Las Vegas

bella

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΡΕΙΑ ΑΜΕΡΙΚΗ
Καλησπέρα και απο εμένα!!! Σχεδιάζω (πρός το παρόν βρίσκεται μόνο στο μυαλό μου!!! :)) ενα ταξιδάκι- όνειρο προς το "κοντινό" LA & Las Vegas! Το προσδιορίζω πρός του χρόνου τα Χριστούγεννα. Θα ήθελα λοιπόν απο εσας μια μικρή βοήθεια όσον αφορά το budget του συγκεκριμένου ταξιδιού, την όλη προετοιμασία, αν χρειάζεται αυτοκίνητο, χρόνος ταξιδιού και γενικότερα όλα όσα πρέπει να οργανώσω ούτως ώστε να μην βρεθώ προ δυσάρεστων εκπλήξεων! Είναι ενα ταξίδι που το θέλω πολυ και θέλω να περάσω όμορφα!!

Οποιαδήποτε συμβουλή-πληροφορία θα μου είναι πολύ πολύ χρήσιμη μιας και η εμπειρία μου στα ταξίδια είναι πολύ μικρή!!!

Ευχαριστώ πολύ!!!:)
 

kategri

Member
Μηνύματα
13
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Λας Βέγκας
Καλησπέρα είμαι η Κατερίνα και έκανα το ίδιο ταξίδι πρίν αρκετά χρόνια. Αξέχαστο, υπέροχο, εκπληκτικό. Τι άλλο να πω για να σε πείσω. Θα έκανα τα πάντα για να ξαναπάω. Λοιπόν θα σου περιγράψω το δικό μου για να καταλάβεις. Ελπίζω να μη σε κουράσω. Εγώ είχα πετάξει Αθήνα - Νέα Υόρκη - Φοίνιξ - Las Vegas. Υπάρχουν όμως δίάφοροι ενδιάμεσοι σταθμοί ανάλογα με την εταιρεία. Το κόστος παίζει και αυτό ανάλογα με την εταιρεία, την εοχή κ.τ.λ. Επίσης μπορείς να βρεις πολύ καλές προσφορές αν τπ ψάξεις, πχ απ΄ότι άκουσα η Lufthansa έχει τώρα δύο εισιτήρια στην τιμή του ενός. Η διάρκεια του δικού μου ταξιδιου ήταν 22ώρες με καθυστέρηση βέβαια 3 ωρών από Αθήνα. Αξίζει όμως τον κόπο. Το Las Vegas είναι τέλειο, το κάθε ξενοδοχείο έχει δικό του θέμα(βρές φωτό από internet για ξενοδοχεία Las Vegas για να πάρεις μια ιδέα). Στο Los Angeles μπορείς να πας και οδικώς από Las Vegas, είναι μόνο 5 ώρες. Πρίν πας όμως Los Angeles πέρνα και από San Diego οπωσδήποτε. Είναι πολύ κοντά, λίγο έξω απ΄το L.A. Εκεί να επισκεφθείς σίγουρα το San Diego Zoo και το See World( ζωολογικός κήπος και θαλάσσιο πάρκο αντίστοιχα). Πολύ περπάτημα, θα χρειάστεις μια ολόκληρη μέρα για το καθένα αλλά αξίζει τρελά τον κόπο. Το ίδιο περπάτημα απαιτεί και η Disneyland και μη σου πω ότι δε φτάνει μια μέρα. Σίγουρα υπάρχουν κι άλλα πράγματα να δείς αλλά εγλω αυτά είχα προλάβει και πιστεύω ότι είναι τα καλύτερα. Ελπίζω να καταφέρεις αυτό το ταξίδι. Κι όταν γυρίσεις περιμένω εντυπώσεις
 

Christos1982

Member
Μηνύματα
55
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Los Angeles- L.V - San Fr
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΛΑΣΚΑ
ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΖΗΤΑΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΕΔΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΝ ΓΙΑ ΕΝΑ ΝΕΟ ΤΑΞΙΔΙ ΠΟΥ ΕΤΟΙΜΑΖΩ ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΣ ΑΤΖΕΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ...ΠΕΡΙΣΥ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΥΠΕΡΑΤΛΑΝΤΙΚΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΕ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟ ΤΟ ΜΑΪΑΜΙ ΚΑΙ ΤΗ ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΛΗ Η ΠΑΡΕΑ ΑΝΤΑΜΕΙΦΘΗΚΑΜΕ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ....ΑΡΑ ΚΟΛΛΗΣΑΜΕ ΚΑΙ ΒΑΛΑΜΕ ΠΛΩΡΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΥΤΙΚΕΣ ΑΚΤΕΣ....
ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΤΑ ΚΛΕΙΝΩ ΟΛΑ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΤΕ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ....ΚΑΙ ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΛΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΤΟΠΟΘΕΣΙΑΣ...ΚΑΘΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΤΟ L.A ΕΙΝΑΙ ΤΙΤΑΝΟΤΕΡΑΣΤΙΟ...
ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΗ ΣΑΝ ΜΠΕΡΔΕΥΩ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΤΟ ΕΧΩ ΣΧΕΔΙΑΣΕΙ ΩΣ ΕΞΗΣ:
4/9 ΑΘΗΝΑ-ΛΟΣ ΑΤΖΕΛΕΣ
9/9 ΛΟΣ ΑΤΖΕΛΕΣ - ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ (ΟΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ 1/9 -10/9)
13/9 ΛΟΣ ΑΤΖΕΛΕΣ-ΑΘΗΝΑ

ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΣΤΟ ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΕΙΝΑΙ ΦΤΗΝΗ Η ΔΙΑΜΟΝΗ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΚΑΙ Η ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΠΤΗΣΗ ΒΓΑΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΦΤΗΝΗ...ΑΠΛΑ ΣΤΟ ΛΟΣ ΑΤΖΕΛΕΣ ΕΙΜΑΙ ΕΠΙ ΞΥΛΟΥ ΚΡΕΜΑΜΜΕΝΟΣ....ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΤΗΝ ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΚΑΘΕ ΓΝΩΜΗ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΗ....
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Σύμφωνα με τους όρους χρήσης:
Απαγορεύονται τα ΚΕΦΑΛΑΙΑ, στον τίτλο του μηνύματος αλλά και στο περιεχόμενό του. Όταν θέλετε να τονίσετε κάτι χρησιμοποιήστε bold χαρακτήρες. Eκτός του ότι είναι κουραστικό για αυτόν που διαβάζει το post με τους κεφαλαίους χαρακτήρες, γενικότερα ο συγκεκριμένος τρόπος γραφής στον χώρο του Internet σημαίνει ότι "φωνάζετε", οπότε η άσκοπη και συνεχή χρήση τους είναι δυνατόν να προκαλέσει παρεξηγήσεις.
http://www.travelstories.gr/community/help/terms
 

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Μάλιστα........
 

Christos1982

Member
Μηνύματα
55
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Los Angeles- L.V - San Fr
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΛΑΣΚΑ
Ευχαριστώ για τη διευκρίνηση...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.302
Μηνύματα
887.236
Μέλη
38.968
Νεότερο μέλος
παρις

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom