ΗΠΑ los angeles

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Την άνοιξη είχα την τύχη να παρακολουθήσω μια ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ συναυλία στο Walt Disney Concert Hall με έργα Schumann και Ravel.
Η εμπειρία ανεπανάληπτη!
Και το ίδιο το μέγαρο είναι ένα αριστούργημα.




a2.bp.blogspot.com__SPBBS3_kljk_SwLXd0Z_ZaI_AAAAAAAABRA_dswgBF89e0ff1805fcc208a9e46607bf8337b9.jpg
 

bluster11

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Bora Bora
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.Έχω διαβάσει ήδη αρκετά θέματα όσο αναφορά το los angeles.Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανένας τίποτα γυρω από την ενοικίαση σπιτιού.Πού θα πρέπει ν απευθυνθώ,αν νοικιάζουν σπίτια σε τουρίστες και ότι άλλο γνωρίζετε γύρω απ αυτό.
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Δοκίμασε τα παρακάτω:

www.losangeles.apartments.com
www.westsiderentals.com
www.losangelesrentals.net

Kοίτα να νοικιάσεις προς τα δυτικά: Westwood, West Hollywood, El Segundo, Culver City, ή βόρεια: Pasadena, Glendale. Περιοχές καλές, σχετικά κοντά στο κέντρο, αλλά με τσιμπημένα ενοίκια.
Αν ψάξεις στο κέντρο να αποφύγεις περιοχές του South Central, Compton, Bell Gardens και γενικά τις περιοχές νότια του Santa Monica Freeway.
Δεν σου λέω για Beverly Hills και Santa Monica, γιατί εκεί θα δώσεις πολλά.
Μπορείς να βρεις εύκολα διαμέρισμα με 1000 δολάρια το μήνα, με πλυντήριο και πληρωμένα κοινόχρηστα. Επίσης γίνονται συμφωνίες για ενοικιάσεις λίγων μηνών.
 
Last edited by a moderator:

sireag

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Αντζελες
Καλησπερα παιδια

Τον τελευταιο καιρο σκεφτομαι πολυ έντονα να κανω αυτο το ταξιδι - ονειρο για μενα θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα. Σκεφτομαι να παω για 3 εβδομαδες τον ιουλιο μιας και τοτε οι συγγενεις που θα με φιλοξενησουν θα εχουν χρονο να με γυροφερνουν! Τα εισιτηρια ποτε θα ηταν καλό (περίοδο) να τα κλεισει κάποιος η τα 725 που τα βρισκω για την ωρα ειναι μια καλη περίπτωση. Η βιζα καταργηθηκε ξερω θα χρειαστω καποιο αλλο χαρτι?
Ευχαριστω!
 
Μηνύματα
774
Likes
617
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Κατά τη γνώμη μου θα πρέπει να περιμένεις λίγο ακόμη, κατά τον Φεβρουάριο και Μάρτιο πιστεύω ότι θα βγουν καλύτερες προσφορές. Αν παρακολουθείς το travelstories τακτικά σίγουρα θα τις βρεις.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
εμένα, χωρίς να είμαι και ειδήμονας, μου φαίνεται πολύ καλή περίπτωση. ιούλιο LAX κάτω από 725? να το δω κ να μην το πιστεύω..
και αν είναι κ με τους τούρκους (που λογικά μ' αυτους είναι), κάνει την περίπτωση επιτακτική για booking...
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Πριν 3 χρόνια πραγματοποίησα ανάλογο ταξίδι σε συγγενείς στο Los Angeles για 1 μήνα. Πέρασα απλά αξέχαστα!
 

sireag

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Αντζελες
Πριν 3 χρόνια πραγματοποίησα ανάλογο ταξίδι σε συγγενείς στο Los Angeles για 1 μήνα. Πέρασα απλά αξέχαστα!

εχω διαβασει την ιστορια σου πολυ καλη! φανταζομαι οτι εχεις πραγματα να δεις κ να κανεις! τωρα απο πλευρας νυχτερινης διασκεδασης δεν νομιζω να εχει σχεση με την Ν.Υ
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Yπάρχουν άφθονες επιλογές νυχτερινής διασκέδασης! Από εστιατόρια έως κλαμπάκια και από διάφορα θεάματα έως τα μπαράκια της περιοχής που θα μένεις. Απλά στο Los Angeles βρίσκονται διασκορπισμένα λόγω της μεγάλης του έκτασης. Αφού πας σε συγγενείς όμως, σίγουρα κάτι καλό θα έχουν να σου προτείνουν. Εμείς βγήκαμε αρκετά βράδια για φαγητό και ποτό. Πάντως το καλύτερό μου ήταν όταν μαγειρεύαμε σπίτι λιχουδιές και τις καταναλώναμε συνοδεία υπέροχων καλιφορνέζικων κρασιών! Το σίγουρο είναι πως θα περάσεις υπέροχα!:xmas_biggrin:
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
ATH-LAX μέσω έχει 300-400Ε φόρους απο μόνο του που σημαίνει ότι το εισητήριο έχει γύρω στα 350-400. Δεν νομίζω να βρείς roundtrip ticket με λιγότερο άπο 700 λογικά μέσα στον Ιούλιο (δηλαδή κάτω απο 350 πλην φόρων) αλλά ποτέ δεν ξέρεις...
 

ConstadinosO

Member
Μηνύματα
124
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Μπολόνια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν,Βόρεια Κορέα,Κούβα
Γεια σας,
Οπως εχω ηδη αναφερει στο φορουμ(ξενοδοχεια για Νεα Υορκη πχ) θα πραγματοποιησω ταξιδι στις ΗΠΑ το επομενο καλοκαιρι.θα ειμαι στο Λοσ Αντζελες για 3 ημερες και θα ηθελα τη βοηθεια σας!Σκεφτομασταν να παμε Universal Studios αλλα απ'οσες ιστοριες διαβασα και εψαξα(σε ταξ. οδηγους και στο ιντερνετ) δεν προκειται απλα για τα Studios αλλα για ολοκληρο theme park.Επειδη ομως δεν ενδιαφερομαστε ιδιαιτερα για theme park πιστευετε οτι θα ηταν καλυτερο να μην παμε στα Universal Studios(ο'που η ξεναγηση στα studios ειναι 45 λεπτα) και αν'αυτου να παμε Paramount η Warner Bros?(στο Internet λεει οτι στα Paramount η ξεναγηση ειναι 2 ωρες).Βασικα το σκεφτομαστε με την εννοια οτι ισως τα Universal ειναι τα πιο σημαντικα και ειναι σχεδον must!? :/ ευχαριστω πολυ προκαταβολικα για τις απαντησεις!οποιαδηποτε απαντηση και προταση ευπροσδεκτη! :) (by the way,ελπιζω να μην εγραψα καμια βλακεια σε σχεση με τα studios,συγχωρεστε με :p )
 

DianaKarolos

Banned
Μηνύματα
20
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Μαλτα
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια
Οποιος ξεκιναει τα ταξιδια δυσκολα σταματαει...
παρ'ολες τις οικονομικες δυσκολιες σκεφτομαι να παρω την μητερα μου και να παμε στην μακρινη Αμερικα να επισκεφθουμε την φαμιλια που εχει μεταναστευσει στην Καλλιφορνια και συγκεκριμενα στο Αναχειμ για περιπου 2 εβδομαδες μεσα-τελη Απριλιου
θα μας φιλοξενουν οποτε θα εχω βαση την συγκεκριμενη περιοχη
τι προτεινετε ως μερη για να επισκφθουμε?
σιγουρα καποια περιοχη για ψωνια.... το Λος Αντζελες ειναι καλα? γιατι απο αξιοθεατα αυτα που διαβασα δεν με ξετρελαναν ιδιαιτερα.
2 μερες σαν Φρανσισκο και δυο μερες Σαν Ντιεγκο ειναι οκ?
οποιαδηποτε προταση ευπροσδεκτη, εαν και νωρις ακομα καλυτερα ειναι να εχω ηδη φτιαξει ενα πλανο και να κανω κρατηση σε ξενοδοχεια σε καποιες περιοχες που θα διανυκτερευσουμε.
Ευχαριστω!:xmas_smile:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.061
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom