Γενικά Low cost νησακια αιγαιου

nikos88

Member
Μηνύματα
28
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
λημνος
Bασικο ερωτημα ειναι για ποσες μερες θα πας διακοπες. Aν θες λιγες μερες πρεπει να κοιταξεις κατι κοντινο πχ Κυθνο η Σεριφο για να ειναι λιγες ωρες το ταξιδι και να μην χασεις ολη την μερα στο πλοιο. Οσο αφορα την Σκυρο πηγα περισυ κ ηταν πολυ ωραια κ η χωρα της κ οι παραλιες της κ ειναι κ αυτη μια καλη επιλογη.
 
Last edited by a moderator:

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Ο υπολογισμός έγινε για 2 άτομα δηλαδη , δίκλινο δωμάτιο και εισιτήρια "πήγαινε-έλα" για 2 άτομα.
Δωμάτια υπάρχουν και φθηνότερα αλλά και ακριβότερα για τον κάθε προορισμό , εγώ διάλεξα ενδιάμεσες τιμές.
(το ψαχτήρι έγινε στο booking)

Ελπίζω να σε βοηθήσει!
Δεν μας αναφέρεις όμως για ποια περίοδο πρόκειται. Άλλες τιμές έχουν τα καταλύματα τον Ιούνιο και άλλες τον Αύγουστο.;) Τα ακτοπλοϊκά περιλαμβάνουν καμπίνα ή (και) αυτοκίνητο;
Θεωρώ πως το να κάνεις ένα ταξίδι 20 ωρών με πλοίο δεν βγαίνει τελικά και τόσο οικονομικό αν σκεφτείς πως όλο και κάτι θα φας και θα πιεις και ειδικά αν κλείσεις καμπίνα αυξάνεται κι άλλο το κόστος.
 

Elgrec0

Member
Μηνύματα
95
Likes
112
Ταξίδι-Όνειρο
Στα Μπαρ του Τσινάσκι L.A
Δεν μας αναφέρεις όμως για ποια περίοδο πρόκειται. Άλλες τιμές έχουν τα καταλύματα τον Ιούνιο και άλλες τον Αύγουστο.;) Τα ακτοπλοϊκά περιλαμβάνουν καμπίνα ή (και) αυτοκίνητο;
Θεωρώ πως το να κάνεις ένα ταξίδι 20 ωρών με πλοίο δεν βγαίνει τελικά και τόσο οικονομικό αν σκεφτείς πως όλο και κάτι θα φας και θα πιεις και ειδικά αν κλείσεις καμπίνα αυξάνεται κι άλλο το κόστος.
Ναι το ξεχασα!Είναι για αρχες Σεπτέμβρη (1-15) χωρίς αυτοκίνητο και χωρίς καμπίνα!
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Ναι το ξεχασα!Είναι για αρχες Σεπτέμβρη (1-15) χωρίς αυτοκίνητο και χωρίς καμπίνα!
Αφού είναι χωρίς αυτοκίνητο οι τιμές, προτείνω να κάνετε και μια αναζήτηση για αεροπορικά με την aegean, γιατί έχει βγάλει προσφορά σε πτήσεις εσωτερικού και οι τιμές της είναι πολύ καλές.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Επίσης δε μας είπες τι θέλετε όσον αφορά τις διακοπες σας.
Χαλάρωση; Διασκέδαση; Κοντινές μετακινήσεις; Εξερευνήσεις/πεζοπορίες;
Πολύ βασικό για να βγάλουμε συμπέρασμα και να προτείνουμε...
Επιλογές υπάρχουν άφθονες!
 

adamantia77

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Απο μια ερευνα που έκανα πριν 1-2 μηνες διάλεξα μερικους απο τους πιο οικονομικούς προορισμούς όσον αφορά την διαμονή και τους ποστάρω:

Προορισμός Ημέρες Διαμονή Μεταφορικά Σύνολο Καράβι
Φούρνοι 10 220 72 292 NEL Lines
Ηρακλειά 10 300 40 340 Blue Star Ferries
Σχοινούσσα 10 300 40 340 Blue Star Ferries
Σύρος 10 300 40 340 Blue Star Ferries
Τήλος 10 270 40 310 Blue Star Ferries
Κάρπαθος 10 300 82 382 AEGEON PELAGOS

Ο υπολογισμός έγινε για 2 άτομα δηλαδη , δίκλινο δωμάτιο και εισιτήρια "πήγαινε-έλα" για 2 άτομα.
Δωμάτια υπάρχουν και φθηνότερα αλλά και ακριβότερα για τον κάθε προορισμό , εγώ διάλεξα ενδιάμεσες τιμές.
(το ψαχτήρι έγινε στο booking)

Ελπίζω να σε βοηθήσει!
καλημερα πολυ κατατοπιστικο .. σ ευχαριστω πολυ
 

doraki26

Member
Μηνύματα
131
Likes
9
Γεια σε ολους!! ειμαι καινουριο μελος και ειμαι πολυ χαρουμενη που διαβαζω εμπειριες ανθρωπων απο ταξιδια!! θα κανω ενα ταξιδακι 3-4 μερες αρχες ιουλιου με το αγορι μου και θελουμε να παμε σε ενα νησακι που να απεχει απο την αθηνα 5 ωρες το πολυ και να μην ειναι πολυ ακριβο..ουτε σαν νησι ουτε τα ακτοπλοικα!! οποιος εχει καμια ιδεα ας προτεινει ευχαριστω εκ των προτερων!!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Μιας και παω Συρο..θα προτεινω τη Συρο.
Ειναι εντος 5 ωρων απο Πειραια και το εισιτηριο κοστιζει 3ο το ατομο.
Επισης Ανδρος απο Ραφηνα ειναι πολυ κοντα ...κανα 2ωρο .
Κυθνος...Τηνος..αυτα μου εχονται τωρα.
Α και απο την αλλη μερια Λευκαδα και ακτοπλοικα μηδεν.
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Προτείνω Σκύρο.οικονομικο νησί και με φτηνά ακτοποϊκα μιάμιση ωρα από Κύμη.Η Κύμη ειναι 2 ώρες περίπου απο Αθηνα.Το νησί ειναι πανέμορφο με υπεροχη Χώρα ,καλο φαγητό και ωραια μπαρ στη Χώρα και στη Λιναρια.και φυσικά όμορφες παραλίες.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Τρέχει προσφορά της Ολυμπιακής για Σκύρο με 45-50 ευρώ r/t.
 

doraki26

Member
Μηνύματα
131
Likes
9
Προτείνω Σκύρο.οικονομικο νησί και με φτηνά ακτοποϊκα μιάμιση ωρα από Κύμη.Η Κύμη ειναι 2 ώρες περίπου απο Αθηνα.Το νησί ειναι πανέμορφο με υπεροχη Χώρα ,καλο φαγητό και ωραια μπαρ στη Χώρα και στη Λιναρια.και φυσικά όμορφες παραλίες.
οντως η σκυρος ειναι πολυ καλη!! ειχα παει πριν 2 χρονια ειχε βγαλει η aegean προσφορα 19 ευρω πηγαινε ελα!! ησυχο νησι και κοντα στην αθηνα..ευχαριστω παντως!!

ευχαριστω ολους για τις πληροφοριεςς που μου δωσατε..θα το κοιταξω για συρο καθως και για σεριφο αν και πιστευω οτι στη σεριφο θα ειναι πιο ακριβα.!! τωρα αν καποιος γνωριζει κ για τις μετακινησεις αν μπορεις να γυρισεις το νησι χωρις μεταφορικο μεσο θα το εκτιμουσα να μου πει!!
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.837
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom