Lufthansa για Λατινική Αμερική

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.685
Likes
50.567
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ε τώρα, τι τα 400 του Καράκας, τι τα 450 του Μεξικού. Παρ' το δεύτερο και θα με θυμηθείς...
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Το έψαξα όσο γινόταν το CCS-HAV με Εκουαδοριανό ψαχτήρι και το φτηνότερο που έβρισκα ήταν 390? με την ηρωική Cubana... από εκεί και μετά δεν μπορώ παρά να προσυπογράψω τα λεγόμενα του Γιώργου μια που λόγω πείρας στο συγκεκριμένο δρομολόγιο σίγουρα ξέρει καλύτερα...

ΥΓ2: φιλακια στους Αργεντινους (ως γνωστον τρεφω μεγαλη συμπαθεια για αυτους )
Φαντάζομαι δεν εκπλήσσεσαι που ο μόνος άνθρωπος που τους βρίσκει και ευχάριστους (!!!) αλλά και ευφυείς (!!!!!!!!) σε αυτό το φόρουμ είναι ο Traveller. Άβυσσος η ψυχή του...
Ρε παιδιά σας έχουν κολλήσει κόμπλεξ οι λατινοαμερικάνοι φίλοι σας? υποθέτω οτι οι δικοί σας φίλοι είναι σαίνια, ενω οι δικοί μου οι Αργεντίνοι είναι ηλίθιοι... τι να κάνουμε τα ίδια λένε για τους Πόντιους για τους Βέλγους και τους Αμερικάνους... η πλάκα είναι ποιοί τα λένε βέβαια... οι Ευρωπαίοι ? οι Αμερικανοί? μπα, τα λένε οι πανέξυπνοι Λατινοαμερικάνοι με το εκπληκτικό επίπεδο διαβίωσης!!

Κάθε καλοπροαίρετος επισκέπτης καταλαβαίνει αμέσως την διαφορά επιπέδου της Αργεντινής από τις υπόλοιπες Λατινοαμερικάνικες χώρες... μιλάμε για πολύ ζήλεια και πολύ κόμπλεξ... κανένας δεν τους χωνεύει και όλοι με αυτούς ασχολούνται... ας είναι... ναι είναι ηλίθιοι, τεμπέληδες, άχρηστοι αλλά ρε γαμώτο είναι οι Αργεντίνοι και αυτό από μόνο του πονάει πολύ...
 
Μηνύματα
108
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
Βουκουρέστι
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Πάρα πολύ καλές τιμές. Κλείστε αν το σκέπτεστε να πάτε.Κάποιος tour operator στη Ολλανδία με πληροφόρησε ότι απο τώρα για το καλοκαίρι άρχισε να υπάρχει ζήτηση για τους προορισμούς της λατινικής Αμερικής
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Νικο , σε ευχαριστω πολυ για τη απαντηση σχετικα με τη cubana ...

για τους Αργεντινους , ασε μας να κανουμε λιγο πλακιτσα ...
σαν πελατες ειναι για μπατσες για εμας που δουλεψαμε μαζι τους ..
Ξεναγοι , συνοδοι, υπαλληλοι ξενοδοχειων και οδηγοι θα σου πουν το ίδιο πραγμα απο όποια χωρα και να ειναι ...
εχω μιλησει με Ελληνες , Ισπανους, πορτογαλους , Κουβανους κτλ
συναδελφους και όλοι εχουμε την ίδια γνωμη .
Δεν μπορει ολοι να ειμαστε βλαμμενοι ή να εχουμε προκαταληψη με την χωρα , ειδικα εγω θελω πολυ να παω Αργεντινη και ειμαι σιγουρη οτι θα περασω καλα , πρωτον γιατι εχω φιλαρακια εκει
που συνεχεια με προσκαλουν και τους εχω πεθυμησει ...
με αυτους που συνεργαστηκα (αργεντινους και ελληνοαργεντινους) και ήταν πολλοι τα πηγαινα μια χαρα , και διατηρω και επαφες και φιλίες.
Το γραφικο τους το ειχαν δεν λεω, οι συναδελφοι κοπελες εσκαγαν μυτη στο Πειραια στις 07.00 το πρωι , περιμενωντας τα κρουαζιεροπλοια , φορώντας 12ποντη γοβα , ψαθινα καπελα και
σινιε (μαιμου) ταγιερακια οι δε αντρες καμακωναν την μιση Αθηνα και απορουσαν και τρελλαινονταν αμα οι Ελληνιδες δεν επεφταν στον ερωτα τους ....
αυτο με διασκεδαζε γιατι και οι κοκετες γυναικες μου αρεσουν και οι αντρες που φλερταρουν (και το καμακι δεν με χαλαει )
δουλευα μαζι τους αρμονικα και ευχαριστα και με με θεωρώ πολυ ιδιοτροπη στις συνεργασίες μου , οποτε ενταξει ειναι οι ανθρωποι σε αυτο το τομεα ...
μη ξεχασω , συνεχεια εκαναν γλεντια με πολυ φαγητο και χορο και οποτε πηγαινα στα σπιτια τους περναγα πολυ καλά ....
 

γιουλα

Member
Μηνύματα
19
Likes
0
γεια σου lufthansa οι πτησεις αυτες ειναι ομως απο γερμανια; αρα θα ειναι παραπανω συν την πτηση απο αθηνα;
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
γεια σου lufthansa οι πτησεις αυτες ειναι ομως απο γερμανια; αρα θα ειναι παραπανω συν την πτηση απο αθηνα;

Αν και η προσφορά έχει λήξει, οι τιμές ήταν από Αθήνα..
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.975
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom