Lufthansa - Worldwide summer sale

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Δεν ειναι δηλαδη καλη η εποχη εννοεις?:roll:
Για βενεζουελα σκεφτομαι...οχι για να κλεισω κι αλλα αεροπορικα για καπου αλλου...
Και στα Los Roques πως θα πας, κολυμπώντας? Στην Canaima περπατώντας? Ρίξε και μια ματιά στις τιμές στα ξενοδοχεία και στις εκδρομές....
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Ναι,σαυτο εχεις δικιο...Απλως εννοουσα οτι δεν το ακεφτομουνα σαν γεφυρα για άλλη χωρα.. στα Los Roques παντα ακριβα ειναι..αχ,ονειρο!!! Αλλα γλιτωνεις κατι απο το αρχικο εισητηριο..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.308
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Έχει ξαναβγεί μέγιστε... εκείνο το GRU με ΙΒ πριν δύο καλοκαίρια που τίμησα δεόντος...
αν και δεν θα ήθελα να κάνω το δικηγόρο κανενός, ένας είναι ο Μέγιστος και ήταν σαφής..

Αρχικό μήνυμα απο taver
Νομίζω τέτοια τιμή για τη θερινή περίοδο (του Ν. Ημισφαιρίου) δεν έχει ξαναβγεί....

και εννοεί το δικό μας χειμώνα προφανώς..
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Βεβαιότατα και ένας είναι ο Μέγιστος... αλλά στα αεροπορικά κάτι κάνουμε κι εμείς ως ελάχιστοι... πέρσυ τον Φλεβάρη στο ηρωικό Καράκας ακατανόμαστε με πόσα μπικικίνια πήγες?
 

DimiT

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
Την περίοδο που ψάχνω είναι ανεβασμένες οι τιμές (λογικό, λόγω καλοκαιριού). Μια ερώτηση ακόμη: από 1η Ιούνη, θα ανέβουν οι τιμές αυτές;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.308
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Βεβαιότατα και ένας είναι ο Μέγιστος... αλλά στα αεροπορικά κάτι κάνουμε κι εμείς ως ελάχιστοι... πέρσυ τον Φλεβάρη στο ηρωικό Καράκας ακατανόμαστε με πόσα μπικικίνια πήγες?
με 299..
ο Μέγιστος βεβαια απάντησε για το EZE..και αυτό εννοούσε..η λιτότητα του Μέγιστου χρειάζεται την ερμηνεία της..
 

cathy-κι

Member
Μηνύματα
156
Likes
163
Επόμενο Ταξίδι
Τανζανία
Ταξίδι-Όνειρο
Ξέμεινα από όνειρο??
Ναι,σαυτο εχεις δικιο...Απλως εννοουσα οτι δεν το ακεφτομουνα σαν γεφυρα για άλλη χωρα.. στα Los Roques παντα ακριβα ειναι..αχ,ονειρο!!! Αλλα γλιτωνεις κατι απο το αρχικο εισητηριο..
Φίλη Meli.. μην πτοείσαι.. :clap::clap: Βενεζουέλα και ξερό ψωμί..
Δεν ξέρω ακριβώς τι είδους και πόσων ημερών ταξίδι θες να κάνεις.. Αλλά εμείς το Φλεβάρη 2011 που πήγαμε 7 μέρες, Canaima και Chichiriviche (μιας και το Los Roques μας φαινόταν ακριβό) περάσαμε τέλεια.. δε στερηθήκαμε τπτ και μας κόστισε συνολικά..1700 ευρώ για 2 άτομα (συμπεριλαμβανομένων 400 ευρώ/άτομο το εισιτήριο Αθήνα-Καράκας). Για λεπτομέρειες του τι ακριβώς περιλάμβανε το ταξίδι μας, νομίζω έχεις ήδη διαβάσει την ιστορία μου:"Βενεζουέλα!! Εγώ γιατί δε φοβήθηκα καθόλου? Μήπως γιατί δεν έμεινα στο Καράκας?!!!"
Να μην αναφέρω ότι η Ελληνίδα που γνωρίσαμε εκεί.. πήγε παντού σε ενάμισι μήνα και μιλούσε για τιμές posadas μισές και κάτω από αυτές που κλείσαμε εμείς.:shock::shock::shock:
 

cathy-κι

Member
Μηνύματα
156
Likes
163
Επόμενο Ταξίδι
Τανζανία
Ταξίδι-Όνειρο
Ξέμεινα από όνειρο??
Η βλακεία πάντως είναι :mad::mad: πως δε δέχεται ούτε αλλαγές ούτε ακυρώσεις και σου λέει και ότι θα κρατήσει το μεγαλύτερο μέρος των φόρων "Fuel and security surcharges will not be refunded."
Ενώ πέρσι που έκλεισα εγώ τέτοια εποχή για τον ερχόμενο Φλεβάρη Καράκας ήταν changeable και refundable με πέναλτι!!
 

StratosS

Member
Μηνύματα
14
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο
Ταξίδι-Όνειρο
Όλος ο κόσμος
Αχ ρε Lufthansa μας κολάζεις και δεν έχουμε λεφτά.....
Θα ξεκινίσω έρανο στην εκκλήσια της ενορίας :p
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Μα καλα ...και φυσικα την εχω διαβασει την ιστορια σου και εισαι εντελως υπευθυνη που με εχεις βαλει σε τετοιες σκεψεις...:bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.258
Μηνύματα
885.376
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom