Lufthansa Lufthansa - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

travelogatos

Member
Μηνύματα
56
Likes
335
Επόμενο Ταξίδι
Πορταριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Προς το παρόν, τις επόμενες 7 εβδομάδες έχω 7 ταξίδια και μόνο ένα θα το κάνω με Lufthansa (έχω και 3 με Swiss, 2 με Aegean και ένα οδικό), κι αυτό επειδή είναι με παλιό εισιτήριο...
Κατά τα άλλα, λέω να κάνω 6 μήνες εμπάργκο στους Γερμανούς.
σε μισω :mad: ε σε μισο λεπτο θελω να πω :p
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
εχω ερωτηση γιατι μου εκανε εντυπωση .. ταξιδεψα με Α321 και Α320 της Lufthansa και δεν ειχανε τις κλασικες οθονες πανω απο τα κεφαλια των επιβατων .. ξερει κανεις γιατι;;;
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
ρωταω για ποιο λογο δεν εχουνε οθονες ..
 

nadiakt

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Σικάγο-Νέα Υόρκη..
παιδιά sorry αν είμαι off-topic, αλλά υπάρχει κάποιο θέμα στο forum για inflight entertainment? ειδικά για την lufthansa ενδιαφέρομαι..
ευχαριστώ!!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
παιδιά sorry αν είμαι off-topic, αλλά υπάρχει κάποιο θέμα στο forum για inflight entertainment? ειδικά για την lufthansa ενδιαφέρομαι..
ευχαριστώ!!
Short & Medium Haul (Airbus A319-A320-A321, Boeing 737, κλπ) δεν υπάρχει κανένα IFE.

Long Haul, 2 κατηγορίες:
Airbus A330-300, A340-300, A340-600, A380-800 ατομικό IFE ανά θέση, με μπόλικα καλούδια κλπ (και βελτιωμένο, με μεγαλύτερες οθόνες, καλύτερα χειριστήρια και περισσότερες επιλογές στη Business & First Class)
Boeing 747-400: Στη Business & τη First ίδιο με το παραπάνω, στην economy έχει ακόμα κεντρικές οθόνες ψηλά με ατομικά ακουστικά. Σταδιακά αντικαθίσταται κι αυτά με ατομικά IFE (έχουν φτιάξει 2 από τα 30 αεροπλάνα, μέχρι τέλος του έτους προβλέπεται να έχουν φτιάξει άλλα 12).
 

nadiakt

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Σικάγο-Νέα Υόρκη..
πηγαίνω αμερική τέλος ιουλίου, εννοείται σε οικονομική θέση, και συγκεκριμένα Σικάγο μέσω Φρανκφούρτης με 747-400.. επιστροφή από Νέα Υόρκη πάλι μέσω Φρανκφούρτης με Α340-600.. Άρα στο πήγαινε (που θα είμαι και χωρίς παρέα..) να έχω κάμποσα βιβλία μαζί ε?? σε κάθε περίπτωση ευχαριστώ πολύ πολύ για την απάντηση!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
πηγαίνω αμερική τέλος ιουλίου, εννοείται σε οικονομική θέση, και συγκεκριμένα Σικάγο μέσω Φρανκφούρτης με 747-400.. επιστροφή από Νέα Υόρκη πάλι μέσω Φρανκφούρτης με Α340-600.. Άρα στο πήγαινε (που θα είμαι και χωρίς παρέα..) να έχω κάμποσα βιβλία μαζί ε?? σε κάθε περίπτωση ευχαριστώ πολύ πολύ για την απάντηση!
Ναι, δεν προβλέπεται ακόμη ανακαινισμένο 744 στη γραμμή για Chicago... (προς το παρόν μόνο για DXB, LAX, DEN, SIN - πηγή: Streckenliste Neue LH First Class auf Airbus/Boeing Masterthread - είναι η ίδια ανακαίνιση που αλλάζει και τη First Class... )
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Σε κράτηση που έχω με LH έχει αλλάξει το schedule.
Αν τους πω ότι δεν μπορώ και θέλω να αλλάξω τις ημερομηνίες, αλλά να πάνε κάνα δύο μήνες νωρίτερα παίζει;
Economy Class (L)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Σε κράτηση που έχω με LH έχει αλλάξει το schedule.
Αν τους πω ότι δεν μπορώ και θέλω να αλλάξω τις ημερομηνίες, αλλά να πάνε κάνα δύο μήνες νωρίτερα παίζει;
Economy Class (L)
Δοκίμασε την τύχη σου. Εγώ πάντως, όταν άλλαξαν την πρωινή πτήση ATH-FRA του W/11 από 06:10 σε 04:45πμ, τους πήρα τηλ. και άλλαξα μια κράτηση L που είχα για την προηγούμενη μέρα το βράδυ. Αλλά α) Το έκανα αμέσως και β) Υπήρχε διαθεσιμότητα στο booking class μου και γ) Ζήτησα ουσιαστικά την αμέσως προηγούμενη πτήση, όχι 2 μήνες διαφορά....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.447
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom