Ουγγαρία Mέσα Μαζικής Μεταφοράς- Βουδαπέστη

Atromytos7

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα,θέλω να ρωτήσω και εγω κάτι,κάρτα για 7 μερες για όλα τα Μέσα,μπορείς να αγοράσεις σίγουρα και με πιστωτικη/χρεωστική??διότι θα παω Κυριακή 25 Μαρτίου και το πρόβλημα που έχω είναι ότι όλα τα ανταλλακτήρια είναι κλειστά Κυριακή,και δεν θέλω να κάνω ελλαδα
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλησπέρα,θέλω να ρωτήσω και εγω κάτι,κάρτα για 7 μερες για όλα τα Μέσα,μπορείς να αγοράσεις σίγουρα και με πιστωτικη/χρεωστική??διότι θα παω Κυριακή 25 Μαρτίου και το πρόβλημα που έχω είναι ότι όλα τα ανταλλακτήρια είναι κλειστά Κυριακή,και δεν θέλω να κάνω ελλαδα
Αν την βγάλεις από το αεροδρόμιο με το που φτάσεις που έχει ειδικό γκισέ μόλις βγεις από την αίθουσα των αφίξεων μπορείς να αγοράσεις και με χρεωστική και πιστωτική..Σε σταθμό είδα έχει αυτόματα μηχανήματα κ σε κάποια έχει και υπαλλήλους...Εκει που έχει υπάλληλο δέχονται και πιστωτικές σίγουρα...Ποιος σου ειπε οτι Κυριακή είναι κλειστά τα ανταλλακτήρια, τα περισσότερα δεν κλείνουν σχεδόν ποτέ...
 
Last edited:

Atromytos7

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Σε ευχαριστώ πολύ,και κάτι τελευταίο,εγώ βρει μεταφορά από και προς το αεροδρόμιο,με βανακι Για 2 ατομα με 40 ευρω(για μεγαλύτερη ευκολια)πιστεύεις ότι αξίζει από την εμπειρία σου??
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Σε ευχαριστώ πολύ,και κάτι τελευταίο,εγώ βρει μεταφορά από και προς το αεροδρόμιο,με βανακι Για 2 ατομα με 40 ευρω(για μεγαλύτερη ευκολια)πιστεύεις ότι αξίζει από την εμπειρία σου??
Έχω χρησιμοποιήσει και εγώ το βανάκι αλλά δεν αξιζει για 40 ευρω όταν 20-22 ευρώ στοιχίζει το ταξί..
 

Anastasis06

Member
Μηνύματα
50
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Bιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
Μελβούρνη
Εγώ βρήκα βανάκι για το αεροδρόμιο 20€ 3 άτομα
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Για να κάνετε συγκρίσεις Κωνσταντινουπολη 3 άτομα 28 ευρώ πήγαινε-ελα...Εγώ θα προτιμούσα το τζάμπα του μετρό αφού έτσι και αλλιώς θα πάρετε κάρτα απεριορίστων..Εκτός αν πάτε για πολύ λίγες μέρες και δεν έχετε ούτε μισή ώρα για χάσιμο...Ακόμα και το Ε200 που σε πάει απευθείας έχει 3 ευρω το άτομο περίπου.....Σε σχέση πάντως με τα 40 ευρω του @Atromytos7 πολύ καλύτερα...
 

Anastasis06

Member
Μηνύματα
50
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Bιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
Μελβούρνη
Εγώ φεύγω από Βουδαπέστη στις 8, οπότε από το ξενοδοχείο πρέπει να ξεκινήσω 5. Και τέτοια ώρα δεν είναι το καλύτερο να ρισκάρω για λεωφορείο.
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Εγώ φεύγω από Βουδαπέστη στις 8, οπότε από το ξενοδοχείο πρέπει να ξεκινήσω 5. Και τέτοια ώρα δεν είναι το καλύτερο να ρισκάρω για λεωφορείο.
Νομιζα ότι όταν πηγαίνατε το κλεισατε, για την περίπτωση σας που έχει τόσο πρωινό ξύπνημα θα συμφωνήσω ότι είναι μια χαρά τα 20 ευρω...
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Το Ε200 αν έχεις πάρει κάρτα απεριορίστων διαδρομών ειναι δωρεάν αλλα πρέπει να κάνεις μετεπιβιβαση σε σταθμό του μετρό για να πας στο κέντρο. .Το Ε100 σε πάει απευθείας κέντρο μεν αλλά πληρώνεις 900 huf..Οι επιβάτες μπορούν να αποβιβαστούν στο Deák tér στο Kálvin tér και στην Astoria.
 

vivi08

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Μπορα-μπορα
Καλησπέρα και από μένα! Να ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου, τι εισιτήριο/κάρτα στα ΜΜΜ συμφέρει να βγάλω κατά τη γνώμη σας για 5 μέρες διαμονής στη Βουδαπέστη;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.790
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom