Κέρκυρα Mία βδομάδα στη βόρεια Κέρκυρα, αξίζει;

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Απ την πόλη - Αχαράβη ο δρόμος είναι καλύτερος,αλλα και πάλι κάνει περίπου μια ώρα και τις έχει τις στροφούλες του ..Τώρα εξαρτάται το κατά πόσο εύκολα ζαλίζεσαι...

Μπορείς να πάρεις απ τα κτελ στη πόλη το πρόγραμμα των δρομολογίων και βάση αυτού να κανονίσεις τις εξορμήσεις σου,απ τη στιγμή που δε θα χεις αυτοκίνητο...Και μόνο που το σκέφτομαι κουράζομαι..

Οι παραλίες κοντά στην Αχαράβη με άμμο είναι όλες πάνω κάτω ίδιες...Αν θες η πρόταση μου είναι να κοιτάξεις αν σε βολέυουν τα δρομολόγια και να πας μια ημερήσια σ ένα απ τα Διαπόντια νησιά!Νομίζω πως η Ερείκουσα θα σ αρέσει,μιας κι είσαι φαν της άμμου...
Ειδα το νησακι και φαινεται τελειο! Πως παμε;
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Χρήσιμες πληροφορίες για τα Διαπόντια νησιά θα βρεις εδώ:
Διαπόντια νησιά
Όλα τα νησιά γύρω από την Κέρκυρα (έχει και φωτογραφίες)

Για την Ερείκουσα φεύγει καραβάκι από το Σιδάρι και το ταξίδι διαρκεί λιγότερο από 1 ώρα (περίπου 45 λεπτά). Προσοχή: (απ 'ότι ξέρω ) τα δρομολόγια γίνονται 3 φορές την εβδομάδα, οπότε, αν θέλετε να πάτε, μην το αφήσετε για τελευταία στιγμή γιατί μπορεί να μην υπάρχει δρομολόγιο εκείνη τη μέρα.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Για δρομολόγια κοίτα στο παρακάτω λινκ, αν και δεν ξέρω αν ισχύουν ακόμα ή έχουν αλλάξει οι μέρες ή οι ώρες.
TERRA KERKYRA - -
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Σ'ευχαριστώ πολύ Bahari!!! Tωρα διαβάζω πληροφοριες στα links και εχω ψηθει να πάμε!:)
 

Edessa 72

Member
Μηνύματα
34
Likes
9
Δεν ψάχνεις και κάτι μικρα μικρα νησάκια στα βόρεια απο την Κέρκυρα...........
Λένε ότι είναι θαυμάσια ...........
 

fotikisios

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Για όσους θέλουν να πάνε στην βόρεια Κέρκυρα και να μην μείνουν μονό σε παραλίες, αλλά να γνωρίσουν την φύση (καταρράκτες, λιμνοθάλασσες, σπήλαια), να δουν τα μοναστήρια και τους ναούς, τα παλιά ιστορικά χωριά κλπ, μπορούν να επισκεφτούν το altercorfu www.altercorfu.com
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.219
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom