Mου αρεσε / Δεν μου αρεσε..

Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ιταλοφιλοι μην ξεχνατε...για τους γερασμενους,ξυνισμενους, ιδιοτροπους εγκεφαλους προσθετουμε καλγκον...η απλη πλυση δεν κανει τπτ.
αντε να αραιωνουμε απο τη Ρωμη γιατι μαζευτηκαν πολλοι. παρα πολλοι. κι αυτο ειναι το μονο που δεν μου αρεσει. υπερβολικα πολυς κοσμος κατα περιοδους. οι ρωμαιοι τη χαιρονται την πολη τους και η εννοια του ΣΚ-αποδρασης δεν υφισταται κι ετσι καποια ΣΚ,γιορτες που ειναι ολοι εξω γινεται το αδιαχωρητο. για τους αγοραφοβικους τοτε ειναι ευκαιρια για αποδρασεις στην υπεροχη επαρχια..απο τη θαλασσα εως τους λοφους...
Σε μενα αναφερεσαι?? Εγω ειμαι μπουμπουκακι , κοπελιτσα !
Τι μου αρεσει στην Ιταλια ..... συνοπτικα περα απο την ιστορια της και την πορεια των Ιταλων μεσα στην τεχνη την οποια και λατρευω , αγαπω την κουζινα της και φυσικα τον καφε της !
Τι δε μου αρεσει ..... το λουκ των Ιταλων ειναι πολυ στυλιζαρισμενο (μπλιαχ σιδερωμενοι κολλαριστοι οι αντρες ,πολυ clean cut, κατι ξερουν απο παπουτσια -αλλα ακομα ειναι πισω )
Εχουν ενα θεματακι με τα λευκα ειδη στα καφε, εστιατορια και στις τρατοριες ! Ουτε η μανα μου δεν τα χρησιμοποιει αυτα τα τραπεζομαντηλα ΕΛΕΟΣ ! Αμφιβολου αισθητικης
 

North66

Member
Μηνύματα
4.302
Likes
5.037
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Ιταλοφιλοι μην ξεχνατε...για τους γερασμενους,ξυνισμενους, ιδιοτροπους εγκεφαλους προσθετουμε καλγκον...η απλη πλυση δεν κανει τπτ.
Kάνεις το ίδιο λάθος με προηγούμενη πόστερ... μην μπλέκετε τα θέματα που γράφετε, εδώ δεν είναι το θέμα των Ιταλόφιλων, πόσες φορές πρέπει να το πούμε;

To θέμα καλεί να παραθέσουμε θετικές και αρνητικές εντυπώσεις απ' τα μέρη που έχουμε επισκεφτεί πάντα μέσα απ' την υποκειμενική γνώμη του κάθε μέλους. Αν σε κάποιον δεν αρέσει η αλήθεια, μπορεί να σταματήσει να διαβάζει ή να κάνει block.
 

black mamba

Member
Μηνύματα
297
Likes
84
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα (!!!)
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Moυ άρεσαν:
Οι πανέμορφες πόλεις που δε χορταίνεις να περπατάς και να θαυμάζεις.
Το ότι σε αρκετά μέρη ένιωθα ότι είχα κάνει ταξίδι στο χρόνο. Οι Ιταλοί καλοδιατήρησαν στοιχεία από άπειρες ιστορικές περιόδους.
Τα μουσεία-πινακοθήκες
Τα κρασιά
Ο δρόμος του Κιάντι. Η Τοσκάνη γενικότερα!
Το feeling της Βενετίας
Η Φλωρεντία .
Οι δρόμοι της Σιένας
Τα παγωτά
Δεν μου άρεσαν:
1. Η βρωμιά στη Ρώμη. Ίσως φταίει ότι πήγα καλοκαίρι, αλλά έλεος. Οδηγοί λεωφορείων πετούσαν τσιγάρα και χαρτιά από φαγητά έξω από το παράθυρο. Κόσμος έτρωγε μέσα σε μέσα μαζικής μεταφοράς. Τηλεφωνικοί θάλαμοι μύριζαν απ 'έξω (δε σας λέω τι, θ' αηδιάσετε)
2. Οι πέφτουλες Ιταλοί.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
North66 said:
πόσες φορές πρέπει να το πούμε;
προφανως παρα πολλες ακομα. μεχρι να ανοιξετε το δικο σας θεμα η φορουμ να το παιζετε εκει ινστρουχτορες και να αφησετε τη δουλεια εδω σε αυτους που ξερουν.και:
ευαγγελια, my dear, δεν αναφερομουν ουτε σε σενα, ουτε σε καποιον ιδιαιτερα. ας μην κανουμε war σε ενα ωραιο θεμα..για οποιον αυτοαναγνωριζεται στην ανωτερω περιγραφη δεν μπορω να κανω κατι περα απο τη συσταση ενος καλου balsamico. μια κουταλια της σουπας φτανει συνηθως.
black mamba περιεγραψες ενα αποτελεσμα της συγκεντρωσης εκατομμυριων ανθρωπων σε πολυ μικρο χωρο. οταν ο δημαρχος προτεινε μετρα (απαγορευση φαγητου σε δημοσιους χωρους- μνημεια κλπ) δεχθηκε σωρεια αδικων επιθεσεων..
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
η θα μεινετε ηρεμα ον τοπικ η θα αποχαιρετησετε το θεμα....
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ευαγγελια said:
Σε μενα αναφερεσαι?? Εγω ειμαι μπουμπουκακι , κοπελιτσα !
Τι μου αρεσει στην Ιταλια ..... συνοπτικα περα απο την ιστορια της και την πορεια των Ιταλων μεσα στην τεχνη την οποια και λατρευω , αγαπω την κουζινα της και φυσικα τον καφε της !
Τι δε μου αρεσει ..... το λουκ των Ιταλων ειναι πολυ στυλιζαρισμενο (μπλιαχ σιδερωμενοι κολλαριστοι οι αντρες ,πολυ clean cut, κατι ξερουν απο παπουτσια -αλλα ακομα ειναι πισω )
Εχουν ενα θεματακι με τα λευκα ειδη στα καφε, εστιατορια και στις τρατοριες ! Ουτε η μανα μου δεν τα χρησιμοποιει αυτα τα τραπεζομαντηλα ΕΛΕΟΣ ! Αμφιβολου αισθητικης
καλα πρεπει να εισαι η πρωτη που δεν αρεσει το ιταλικο στυλ...τη στιγμη που απο ντυσιμο μα και στα λευκα ειδη σκιζουν...τεσπα γουστα...να ρωτησω κατι που μου δεν καταλαβα..ειναι πισω στα παπουτσια ειπες...απο ποιον?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.933
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
η θα μεινετε ηρεμα ον τοπικ η θα αποχαιρετησετε το θεμα....
Μήπως να το μεταφέρατε στο forum των Ιταλόφιλων? Εκεί θα ήταν εξ' ολοκλήρου εντός θέματος. Στο "γενικά περί ταξιδίων" δε βλέπω πως κολλάει...
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
το θεμα μεταφερθηκε στο γκρουπ των Ιταλοφιλων... ΟΝ ΤΟΠΙΚ ΜΟΝΟ!
 

Katerina2006

Member
Μηνύματα
56
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη (;)
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Μου αρέσει που βρήκα έναν άνθρωπο που μοιράζεται το πάθος και τον ενθουσιασμό μου για τα ταξίδια και μου ταιριάζει τόσο απόλυτα όσον αφορά στον τρόπο που τα πραγματοποιούμε! Μου αρέσει που καταφέρνουμε μέσα στην τόση κατάθλιψη και μιζέρια γύρω μας να βρίσκουμε τον τρόπο να καταφέρνουμε να κάνουμε το πάθος μας πραγματικότητα.

Δεν μου αρέσει που έχω ρίξει τον προϋπολογισμό μου, άρα αναπόφευκτα και κάποιες από τις "πολυτέλειες" που απολάμβανα στο παρελθόν στα ταξίδια μου.
Δεν μου αρέσει ΚΑΘΟΛΟΥ που σχεδόν σε όποιον λέω ότι έχω οργανώσει κάποιο ταξίδι με κοιτάει με βλέμμα τύπου "α...αυτή έχει λεφτά" παρότι κάνω απίστευτη οικονομική διαχείριση τόσο στην καθημερινότητά μου όσο και στην οργάνωση των ταξιδιών για να μπορώ να τα απολαμβάνω έστω και σήμερα!
 

sophie_3601

Member
Μηνύματα
103
Likes
92
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα Σινικό Τείχος
Δεν μου αρέσει ΚΑΘΟΛΟΥ που σχεδόν σε όποιον λέω ότι έχω οργανώσει κάποιο ταξίδι με κοιτάει με βλέμμα τύπου "α...αυτή έχει λεφτά" παρότι κάνω απίστευτη οικονομική διαχείριση τόσο στην καθημερινότητά μου όσο και στην οργάνωση των ταξιδιών για να μπορώ να τα απολαμβάνω έστω και σήμερα!
Έτσι πες τα! Και μένα δεν μου αρέσει το ότι όταν οργανώνω κάποιο ταξίδι το κρατάω μυστικό από όλους για να μην αντιμετωπίζω αυτό το βλέμμα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.613
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom