Mangiare αλά ιταλικά στην Ελλάδα

athina15

Member
Μηνύματα
10
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Σουηδία
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Ζηλανδία-Γ. Πολυνησία
Κανείς δεν έχει πάει στο dal professore στο Μαρούσι? Ο ιδιοκτήτης Ελληνας που σπούδασε στην Ιταλία και αγάπησε την ιταλική κουζίνα.Εξαιρετικό φαγητό, σχετικά προσιτές τιμές. Βρίσκεται δίπλα στο ΙΚΑ Αμαρουσίου
 

driver01

Member
Μηνύματα
230
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
................
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω την γη απο ψηλα!!
Φυσικα δεν ειμαι γνωστης τοσο οσο εσεις....αλλα νοτια υπηρχε και το "Antonio" Γλυφαδα συγκεκριμενα, Ιταλος ιδιοκτητης και σεφ παρα πολυ καλη κουζινα και προσιτες τιμες.
 

TENTEN

Member
Μηνύματα
249
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Συμφωνώ για το dal professore. Οντως, πολύ καλό φαγητό και εντάξει τιμές.
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Θεωρώ πλέον τη Νο1 τρατορία στην Αττική την "Il Tinello" στον Άλιμο...Απίστευτο φαγητό,ποσότητα και ποιότητα,εξαιρετικά γλυκά και φιλικό περιβάλλον...Όλα τα λεφτά ο Στέφανο!!!Αν δεν έχετε πάει ακόμα ήρθε η ώρα να το επισκεφτείτε, αν είχατε κι εσείς την τύχη να δειπνήσετε εκεί πείτε μας τις εντυπώσεις σας...
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
για γράψε μας καμμιά λεπτομέρεια..
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Τί να πρωτογράψω...Ακόμα να χωνέψω τα χτεσινά..Έχασα το μέτρημα...Τα λόγια είναι περιττά..Σπεύσατε!!!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
συμφωνω,sapienza!!!ειχα την τυχη να βρεθω στην συγκεκριμενη τραττορια πολυ προσφατα
και πραγματικα ενθουσιαστηκα με τα περισσοτερα πιατα. Μπορω να ξεχωρισω την τεραστια τηγανα με την αστακομακαροναδα καθως και τα σπαγγετι αλ' ολιο!! simply the best!!
στο συγκεκριμενο μαγαζι εαν δεν προσεχεις το πιατο σου μπορει ξαφνικα να βρεθεις με 3 πηρουνια!!
Υ.Γ. Το ΑMARO :clap: ολα τα λεφτα επισης!!!! χικ,χικ,χικ!!!
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
Τί να πρωτογράψω...Ακόμα να χωνέψω τα χτεσινά..Έχασα το μέτρημα...Τα λόγια είναι περιττά..Σπεύσατε!!!
οοοοοχι κοπελιά! θέλουμε και λεπτομέρειες και φωτό!

ας μη μας κακομάθαινες με το φωτορεπορταζ σου να μην τα ζητάγαμε...:bleh:
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Να πούμε κι ένα μειονέκτημα...Παρά την τεράστια επιγραφή "Παρακαλώ Ησυχία", υπάρχουν φορές που συχνάζουν παρέες που κάνουν πολύ φασαρία ρε παιδί μου...Απαπα...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Να πούμε κι ένα μειονέκτημα...Παρά την τεράστια επιγραφή "Παρακαλώ Ησυχία", υπάρχουν φορές που συχνάζουν παρέες που κάνουν πολύ φασαρία ρε παιδί μου...Απαπα...
Φοβερό πράμα αυτό... Να θες να αλλάξεις μια κουβέντα με κάποιον στο τραπέζι και ο διπλανός σου να γκαρίζει λες και θέλει να ακουστεί μέχρι το Κάιρο....
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Μα καλά υπάρχουν τέτοια εστιατόρια στην Αθήνα και δεν τα ξέρουμε???
Πως το είπες είπαμε? Tinnelo? Έχει μεγάλες μερίδες ή θα μείνουμε νηστικοί?

Όλα καλά αλλά αυτό με την ησυχία με χάλασε... εγώ θέλω να τραγουδάω και να με ακούν όλοι... ΘΑ ΦΥΓΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΚΑΙΡΟ...
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Το καλό είναι οτι συχνάζουν και ανεξάρτητοι γνώστες οι οποίοι μπορούν να σας βοηθήσουν να διαλέξετε το καλό carpaccio...
Traveller θα σου στείλω πμ τη διεύθυνση, πιστεύω να μην δυσκολευτείς να το βρείς...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.386
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom