Κούβα martinair για ΚΟΥΒΑ???

jkakkaris

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ
Γεια σας φιλοι μου!!!Ετοιμαζω ενα ταξιδι για αυτον τον φεβρουαριο στην κουβα...Την πιο συμφερουσα προσφορα σε αεροπορικα εισιτηρια την βρισκω με martinair μεσω amsterdam(250 euro φθηνοτερη απο air france)..Θα ηθελα αν καποιος γνωριζει να μου πει για την αξιοπιστια της αεροπορικης αυτης την οποια εγω δεν γνωριζω...Ευχαριστω πολυ...
 

afroditi

Member
Μηνύματα
145
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
και εμείς με αυτή την εταιρία είχαμε πετάξει για κούβα πέρυσι από άμστερνταμ και η πτήση ήταν μια χαρά! μην αγχώνεσαι! σιγουρα υπάρχουν οι "ειδικοί" μέσα στο φόρουμ για να σου πούνε περισσότερα! η κούβα είναι όνειρο και πραγματικά σε ζηλεύω που θα πας!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.681
Likes
50.553
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μια χαρά εταιρειούλα και συνήθως με καλές τιμές. Να πάρετε και τα μίλια της, μετράνε για την κάρτα της συμμαχίας AirFrance/KLM.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.292
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
η εταιρεία ανήκει εξ ολοκλήρου στην KLM, από του χρόνου το Νοέμβριο σταματάει πλέον τις επιβατικές πτήσεις.
δεν μας λες όμως σε τιμή το βρήκες?εκτός που μπορεί να βοηθήσεις κι άλλους μπορεί να σου πει καποιος κ καποια καλύτερη τιμή.
 

jkakkaris

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ
μου εχουν δωσει ενα πολυ καλο πακετο απο ''your way travel'' πολυ φθηνοτερο απο των αλλων πρακτορειων..το εισιτηριο ειναι στα 900 απο το site της ΚLM...
 

lydia

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
MEXICO
Ταξίδι-Όνειρο
μπόρα μπόρα!!!
κούβα τον φεβρουάριο

συνταξιδιώτη μπας και πετάμε μαζί????
κι εγώ πάω κούβα τον φεβρουάριο με τις φίλες μου!!!
στείλε μου να ενώσουμε τα πλάνα μας χεχεχε
 

jkakkaris

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ
πηγαινω κι εγω με φιλους 17/2 και επιστερφω 28/2 λυδια!!!βασικα θα παμε με air france τελικα γιατι εχει καλυτερες ανταποκρισεις...θα μεινουμε 17-23 telegrafo αβανα, 24-25 melia las americas varadero και 25-28 raquel αβανα ξανα...εσεις τι προγραμμα εχετε?
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Με air cubana εχει ταξιδεψει κανεις??

Φευγει απο Λονδινο-Μαδριτη-Παρισι.

Το Μαδριτη-Αβανα το δινει 580 το φεβρουαριο.
 

jkakkaris

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ
φιλε δεν θα πηγαινα...απ οσο εχω δει οι κριτικες της ειναι πολυ κακες και ακουσα οτι γενικα δεν ειναι αξιοπιστη..κοψε απο αλλου θα ελεγα..οχι απο τα αεροπορικα...
 

FRIDA08

Member
Μηνύματα
445
Likes
1.298
Επόμενο Ταξίδι
???Covid Era
Ταξίδι-Όνειρο
Διάστημα
Καλημέρα και από εμένα.
Ημουν πέρυσι τον Απρίλιο στην Κούβα και πήγα με Air France εκεί βρεθήκαμε με κάτι φίλους από Ελλάδα που πέταξαν με Martinair. Όλοι μαζί κολλήσαμε στην Αβάνα για 5 μέρες εξ αιτίας της έκρηξης του ηφαιστείου στην Ισλανδία. Δεν μπορώ να πώ ότι η Air France ήταν υποδιγματική αλλά τουλάχιστον μας έφτασε μέχρι τον τελικό μας προορισμό ( κανονικά ήταν το λονδίνο αλλά μας το άλλαξε και μας έφερε μέχρι Αθήνα) και δύο μήνες μετά μέσα από μία διαδικασία μας έστιλε και 100 ευρώ για κάθε άτομο ( ενοείται δεν είχε πληρώσει ξενοδοχεία όταν κολλήσαμε Αβάνα). Ενώ οι φίλοι μας φτάσανε με τα χίλια ζόρια μέχρι Αμστερνταμ και από εκεί η εταιρεία δεν αναγνώριζε καμία ευθύνη για να τους πάει μέχρι τον τελικό τους προορισμό που ήταν Λονδίνο και τους άφησε στο Αμστερνταμ να βλάλουν μόνοι τους το φίδι από την τρύπα. Τελικά πλήρωσαν 400 ευρώ για ένα one way για Αθήνα και φυσικά δεν τους κατέθεσαν ούτε ένα ευρώ για τα έξοδα που κάνανε τις μέρες της καθηστέρησης. Σύγουρα μπορεί να είναι ένα μεμονομένο περιστατικό αλλά καταδεικνύει την πολιτική της εταιρείας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom